Andino buğday ve aydan hanım arpa

Andino boylu yatma problemi oluyor ve diğer ceşitlere göre gec kuruyor ayni gun komsu tarla ile beraber ektik adagio bicildi andino daha altlar yemyeşil makina bicemedi verim 700 800 kg alındı
Falado bu yıl deneme ekildi sonucu merakla bekliyoruz
Benim tarlalarımda adagio efsane çesit
Hersene farklı tohum ekiyordum ilk defa adagioyu 2 yıl ust uste ekim yaptım 1100 kg rekorumu yenilersem devam adagio ile
Falado buğdaydan bu sene ne kadar verim alabildiniz?

Falado bizde hayâl kırıklıgı oldu en düşük o verdi 250 350 kg

Bizdede hayal kırıklığı.Rakım 750 arazi yarı taban, 20 kg dap 18 kg üre 20 kg a.s 27 kg tohum, çift pas ilacı, sınırsız yağmur ( verimi olumsuz etkiledi) verim 520 kg.Diğer tarlalarımada hemen hemen aynı bakımı yaptım çeşitler ahmet ağa ve ekiz onlarda hemen hemen aynı verimi verdi.

• Beğen
Tepkiler: Endaz ve filizma
Farklı çeşitler ekenlerin değerlendirmeleri nasıldır? diğerlerine göre öne çıkan çeşit hangisi oldu.
Orta Anadoluda 900 rakımlı bölgedeyim.
Bizim burada bu sene andino ahmetağaya göre biraz öne çıktı
Seneye aynı parselde Ahmetağa, andino, lucilla, falado denemesi yapmayı planlıyorum.
Hepsini sıfır çuvallı olarak temin edeceğim, aynı miktarda tohumla ekim yapacağım.
Özellikle pasa karşı dirençli ve güzel bakıma güzel tepki veren çeşidi tespit etme niyetindeyim
Konuyla ilgili tavsiye ve önerilere açığım
nasip olur inşallah.

• Beğen
Tepkiler: Süller14
Biz bu sene buğdayların tamamını sıfır tohum alıp Falado ekimi yaptık.Tokat bölgesinde satılan Falado ların tamamı yoğun çavdar getirdi.Firmaya durumu iletip destek istediğimizde hiç oralı olan çıkmadı. Alfa tohum sattığı ürünün arkasında durmadı ,hatasını kabul etmedi hiç yardımcı olmadı ne arayan var ne soran. Daha da tohum satamaz,tüm ürünü sattık elden çıkardık,başka cins ekeceğiz.Önce güven gelir , güvenimiz yok firmayada tohumada gayrı.

Biz bu sene buğdayların tamamını sıfır tohum alıp Falado ekimi yaptık.Tokat bölgesinde satılan Falado ların tamamı yoğun çavdar getirdi.Firmaya durumu iletip destek istediğimizde hiç oralı olan çıkmadı. Alfa tohum sattığı ürünün arkasında durmadı ,hatasını kabul etmedi hiç yardımcı olmadı ne arayan var ne soran. Daha da tohum satamaz,tüm ürünü sattık elden çıkardık,başka cins ekeceğiz.Önce güven gelir , güvenimiz yok firmayada tohumada gayrı.
Geçmiş olsun
Müşteri memnuniyetini etik değerleri ön planda tutmayan firmalar bu piyasadan silinip gidecek.artık Tokat'ın gariban köylüsünün yaşadığı mağduriyetten herkesin tek paylaşımla haberi oluyor.

Farklı çeşitler ekenlerin değerlendirmeleri nasıldır? diğerlerine göre öne çıkan çeşit hangisi oldu.
Orta Anadoluda 900 rakımlı bölgedeyim.
Bizim burada bu sene andino ahmetağaya göre biraz öne çıktı
Seneye aynı parselde Ahmetağa, andino, lucilla, falado denemesi yapmayı planlıyorum.
Hepsini sıfır çuvallı olarak temin edeceğim, aynı miktarda tohumla ekim yapacağım.
Özellikle pasa karşı dirençli ve güzel bakıma güzel tepki veren çeşidi tespit etme niyetindeyim
Konuyla ilgili tavsiye ve önerilere açığım
nasip olur inşallah.

Hocam bizimde rakım 700-1000 arası.Ekiz tavsiye ederim.Geçen yıl 1 su ile 850 kg aldım.Üstelik çok iyi bir gübrelemede yapmadan.

• Beğen
Tepkiler: Endaz ve Mmurat