Ankara B. Belediyesi Küçük Çiftçiye Mazot Desteği Verecek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

⭕ Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, daha önce Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı küçük çiftçilere mazot desteği sağlayacaklarını açıklamıştı. Başkanlık yazısını Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşıdı.

✅ Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisinde “Ankara ili sınırları içerisindeki ilçelerimizde üretimi desteklemek ve çiftçilerimizin girdi maliyetlerini düşürmek amacıyla mazot desteği yapılması planlanmaktadır” ifadelerinin yer aldığı başkanlık yazısı Büyükşehir Belediyesinde tüm grupların oy birliğiyle kabul edildi.

✔ İlerleyen süreçte Büyükşehir Belediyesi, 17 Ocak’tan itibaren çiftçilere Başkent Kart dağıtmaya hazırlanıyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı kart dağıtımlarının tamamlamasının ardından Mart ayı içinde belirli kriterlere göre belirlenecek on binlerce çiftçiye mazot desteğinde bulunmayı planlıyor.

1641933072011.png

ABB nin ne kadar destek verdiğini merak eden arkadaşlar için paylaşıyorum.

ABB nin 2022 yılı toplam bütçesi 6 milyar 972 milyon lira imiş
Türkiye'nin toplam bütçesi ne kadar ve çiftçisine ne kadar mazot desteği veriyor bilen varmı?

Resimler ve ekler

• Screenshot_20220316-152743.png
    Screenshot_20220316-152743.png
    337.2 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ziyaretci87
Çiftçi başı ortalama 2 bin liralık yani 100 litreye yakın mazot yapar. Yanlış hesaplamışım.
1 depo mazot işte.
Durumu bozuk olanları sevindirir. Çokta abartılacak bir miktar değil.

Son düzenleme:
Screenshot_2022-03-16-16-34-52-134_com.google.android.apps.docs.jpg

Resmi kaynaklara bakılırsa Ankara'da 95 bin çiftçi var 44 bini cks kayıtlı
Screenshot_2022-03-16-16-20-48-242_com.instagram.android.jpg

_Yavaşın destek verdiği çiftçi 17 bin yani genelin 3 te biri faydalanıyor. Bu 1
_ Verdiği destek miktarını hesaplayınca "yazı ile" bin dokuz yüz küsür ediyor 20 bin değil. Bu 2

_ Bir küçük 100 dekar buğday eken çiftçi olarak verimsiz 200 kg tarladan buğday hasat eden 20 ton buğday alır 10 kuruş fark ödemesi tüm çiftçilere yaptığı yani Ankara gibi 3/1 ne değil bu bile Yavaşın 3 kişiden birine verdiği destekten çok. Kuraklık desteği en son verilecek 50 TL lik destek bile 100 dekarda eksradan bu sene için verilen 5 bin eder Türkiye genelinde Yavaşın verdiği 3 te birinden fazla. Buna sevinip diğerinden memnun olmazsam akıl tutulmasi yaşamış olmalıyım.

Ben eğer bu bir ilin resmi çiftçi sayının 3/1 ne verdiği desteğe sevinip ki 10 krş pirim desteği gibi birşey yapar.
Buna sevinip sazan gibi sevinip atlar diğer yandan tüm cks kayıtlı çiftçilere verilen desteğe sevinirsem. Taraflı şak şak cı ben sevinen olanda benim. Yani ben olamam sevineni bilmem

Çiftçi başı ortalama 2 bin liralık yani 100 litreye yakın mazot yapar. Yanlış hesaplamışım.
1 depo mazot işte.
Bende dedim hesap yapma kabiliyetimin olmadığını düşünen ler var. Hesap yapmasaydim ortalık da inanıp bayram edenler olabilir dedim.

Seninde hatanı görüp düzelttip gerçekte büyük olmayan, Ankara'yı zengin etmeyeceği yalanına inanmayarak ayık olduğun için tebrik ederim.

Resimler ve ekler

• Screenshot_2022-03-16-16-09-54-603_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-03-16-16-09-54-603_com.android.chrome.jpg
    47 KB · Görüntüleme: 14
1 depo mazot işte.
Ee 100 litre mazotun bile değeri var artık bu bütçeyle bu kadar destek verebiliyor peki ya bu ülkenin tarım ve orman bakanı ne yapabiliyor? Gübre 4 katına çıkmış mazot 3 katına çıkmış verdiği destek 42 liracik

Ekli dosyayı görüntüle 68511

Resmi kaynaklara bakılırsa Ankara'da 95 bin çiftçi var 44 bini cks kayıtlı Ekli dosyayı görüntüle 68512

_Yavaşın destek verdiği çiftçi 17 bin yani genelin 3 te biri faydalanıyor. Bu 1
_ Verdiği destek miktarını hesaplayınca "yazı ile" bin dokuz yüz küsür ediyor 20 bin değil. Bu 2

_ Bir küçük 100 dekar buğday eken çiftçi olarak verimsiz 200 kg tarladan buğday hasat eden 20 ton buğday alır 10 kuruş fark ödemesi tüm çiftçilere yaptığı yani Ankara gibi 3/1 ne değil bu bile Yavaşın 3 kişiden birine verdiği destekten çok. Kuraklık desteği en son verilecek 50 TL lik destek bile 100 dekarda eksradan bu sene için verilen 5 bin eder Türkiye genelinde Yavaşın verdiği 3 te birinden fazla. Buna sevinip diğerinden memnun olmazsam akıl tutulmasi yaşamış olmalıyım.

Ben eğer bu bir ilin resmi çiftçi sayının 3/1 ne verdiği desteğe sevinip ki 10 krş pirim desteği gibi birşey yapar.
Buna sevinip sazan gibi sevinip atlar diğer yandan tüm cks kayıtlı çiftçilere verilen desteğe sevinirsem. Taraflı şak şak cı ben sevinen olanda benim. Yani ben olamam sevineni bilmem
Başvuru süreci vardı cks ile basvuruyordun demekki 17 bin küsur kişi başvurmus onlara vermiş desteği

1 depo mazot işte.
Ekin kardeşim ekin deyip hiçbir şey vermeyenler den,Bu yoklukta ciftiye 1 depo mazot hediye eden kim olursa olsun çokta abartılır teşekkür ederilir minnettar olunur her kim çiftçinin yanindaysa yolu açık olsun

Başvuru süreci vardı cks ile basvuruyordun demekki 17 bin küsur kişi başvurmus onlara vermiş desteği
Ben Ankaralı değilim
Bunun ankarılıyı zengin edecek diye göz boyaması olduğunu ortaya koydum 42 lira cık dediğin desteğin Yavaşın verdiği destek 42 TL desteğin 1 TL si yapar + 50 TL daha verilecek

Diğer açıklama da her aileden 1 kişi kabul ediliyor + traktör ruhsatı olacak .
Sevindiysen mutluluklar dilerim sana

Ben Ankaralı değilim
Bunun ankarılıyı zengin edecek diye göz boyaması olduğunu ortaya koydum 42 lira cık dediğin desteğin Yavaşın verdiği destek 42 TL desteğin 1 TL si yapar + 50 TL daha verilecek

Diğer açıklama da her aileden 1 kişi kabul ediliyor + traktör ruhsatı olacak .
Sevindiysen mutluluklar dilerim sana
Ankaraliyım zoruna mı gitti hayırdır sıkıntın varsa gel Ankara'ya öyle klavyeden delikanlılık yapma mevzu Mansur o bu degil burasıda siyaset yeri değil sevindim evet neden zoruna gitti bu kadar Ankaralı memnun sana ne oluyor onu anlamadım git Darende belediyesine orayla alakalı haberleri eleştir yorum yap Burası Ankara Burda Ankaralılar Mansur Başkanı seçti Milli iradeye ve çiftçiye yapılan yardıma saygılı ol bu sana bir Ankaralı uyarısı...

Ankaraliyım zoruna mı gitti hayırdır sıkıntın varsa gel Ankara'ya öyle klavyeden delikanlılık yapma mevzu Mansur o bu degil burasıda siyaset yeri değil sevindim evet neden zoruna gitti bu kadar Ankaralı memnun sana ne oluyor onu anlamadım git Darende belediyesine orayla alakalı haberleri eleştir yorum yap Burası Ankara Burda Ankaralılar Mansur Başkanı seçti Milli iradeye ve çiftçiye yapılan yardıma saygılı ol bu sana bir Ankaralı uyarısı...
Yavaş aslanım yavaş burada siyaset yapmadık kimseye hakaret te etmedik destegi yavaş verdi kıyaslama yaptık cık diye aşağılanan 42 TL verilen desteğin 1 TL si anca olur dedik seni memnun ediyor sa bu ne mutlu.
Ayrıca ben siyaset yapmadım haberi paylaşıldı bende aslını ortaya koydum zoruna gitmesin 1 TL destek verdi yani yavaş bunu söyledik bir saygısızlık yok ortada

Klavyeden kimseyi tehdit falan etmedin yani klavye delikanlısı değilim.

Sende çıkmayan bir sancı varsa buraya gel. Ankaralı uyarısıymış ne olacak...

Yavaş aslanım yavaş burada siyaset yapmadık kimseye hakaret te etmedik destegi yavaş verdi kıyaslama yaptık cık diye aşağılanan 42 TL verilen desteğin 1 TL si anca olur dedik seni memnun ediyor sa bu ne mutlu.
Ayrıca ben siyaset yapmadım haberi paylaşıldı bende aslını ortaya koydum zoruna gitmesin 1 TL destek verdi yani yavaş bunu söyledik bir saygısızlık yok ortada

Klavyeden kimseyi tehdit falan etmedin yani klavye delikanlısı değilim.

Sende çıkmayan bir sancı varsa buraya gel. Ankaralı uyarısıymış ne olacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...