Ankara B. Belediyesi Organik Gübre Üretip, Ücretsiz Dağıtacak


Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı BelPlas; yaptığı Ar-Ge'ler ile Organik gübre üreterek çiftçiye ücretsiz dağıtmayı hedefliyor. Söz konusu Organomineral Pro-7 gübre "Organik ürünler tescil belgesini" de aldı. Ürünün detaylı içerik bilgisine ulaşamadık ancak BelPlas yetkilileri şu bilgileri verdi:
BelPLAS Genel Müdür Yardımcısı Ali Tokmak:

"Ramazan Bayramı ve sonrasında Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımızın çiftçimize fide dağıtımına ek olarak biz de çiftçimize ikinci bir bayram yaşatarak 20 bin litre ‘Belplas Organik Gübre’ ve 10 bin litre de ‘Belplas Organomineral Pro-7’ ürünlerimizi 5 litrelik ambalajlarda dağıtacağız.”BelPlas Ar-Ge Müdürü Özgün Kırdar:

"Topraklarımızdaki organik madde oranı azaldığından dolayı çiftçilerimizin ektikleri ürünlerin verimleri çok düşmekteydi. Bu nedenle organik gübre üreterek topraklarımızı iyileştirmek ve çiftçilerimize zamanla bu topraklardan kazanacağı ürünlerin verimini artırmayı hedefledik. BelPlas organik gübre çok yüksek oranda organik madde içeriğine sahip. BelPlas Organomineral Pro-7 gübre ise organik maddelerin yanı sıra yüksek oranda NPK içeriğine sahip. Bu gübrelerimizi çiftçilerimiz sulama suyuyla beraber kullanabilirler" dedi.*Belediyeye bağlı BelPlas, kış aylarında buz çözücü solüsyon üretimi yapmış ve belediyenin sahip olduğu otobüslerin yakıt türünü elektrik olarak değiştirmişti.

1621537140666.png
ik
 

Benzer Konular