ANTİFİRİZ

Ynt: ANTİFİRİZ

kardeş öyle 3 litre 5 litre diye bişi yok bazı antifirizler su katkılı satıyolar ben güneş enerjisi işi yapıyorum po bulabilirsen en iyisi sayılırr ama sen bence %20 su koy veya%30 antifiriz yazında motoru ferah tutar pas yapmaz termostadı bozmaz ben bizim tümoş a saf koyuyorum her zaman sogutma sisteminin contaları iyiyse kacırma da yapmaz

antifiriz kutusunun arkasında kaç lt suya kaç dereceye kadar koruma istiyorsan ona göre ne kadar antifiriz koyacagını yazan bir tablo var, bölgendeki kış şartlarına göre sıcaklık minimum kaç dereceye düşüyorsa sen ondan biraz daha düşük dereceye göre antifirizini koy

servetim link=topic=50593.msg506626#msg506626 date=1326019242' Alıntı:
kardeş öyle 3 litre 5 litre diye bişi yok bazı antifirizler su katkılı satıyolar ben güneş enerjisi işi yapıyorum po bulabilirsen en iyisi sayılırr ama sen bence %20 su koy veya%30 antifiriz yazında motoru ferah tutar pas yapmaz termostadı bozmaz ben bizim tümoş a saf koyuyorum her zaman sogutma sisteminin contaları iyiyse kacırma da yapmaz

Herhangi bi yerinde kaçırma yok castrol marka o zaman üç litre antifiriz bi litrede saf su atsam geri kalanını su kosam olmzmı

Soğutma sisteminin suyunu yer yıl boşaltır yada sürekli su eklersen.traktörün içindeki su kanallarının duvarları ve radyatör kireçle kaplanır.bu tabaka ısı yalıtkanlığı sağlar ve zaman içinde traktörde kronik hararet sorunu görülmeye başlar.traktörün suyu komple boşalmışsa saf su doldurulmalı.12 litrelik bir soğutma sistemine taş çatlasın 12 tl masraf olur. traktörün radyatör kapağını açıp parmağını soktuğunda eğer parmağın suya deyiyorsa bu boşluk normaldir.eğer su eksiltiyorsa kapak değiştirilmelidir.radyarör su eksiltiyorsa eksilen su saf su antifreez karışımı ile doldurulmalıdır.

Eren ASLAN link=topic=50593.msg507055#msg507055 date=1326050175' Alıntı:
O zaman yarın bi 3 litre daha alıp 6 litre antifiriz karıştırayım saf suyu ne kadar koymalıyım peki

yok onu demek istemedim. senin traktörün soğutma sistemi büyük ihtimal 12 litredir. antifriz bidonun üzerinde bir grafik var.orada yazar.12 litre karışımın 9+3 şeklindeki karışımın kaç derecede donacağı yazar. 3-4 litre yeter sanırım. yarı yarıya karışım -20 leri gören yerlere iyi olur...

TT 55 link=topic=50593.msg507097#msg507097 date=1326051769' Alıntı:
yok onu demek istemedim. senin traktörün soğutma sistemi büyük ihtimal 12 litredir. antifriz bidonun üzerinde bir grafik var.orada yazar.12 litre karışımın 9+3 şeklindeki karışımın kaç derecede donacağı yazar. 3-4 litre yeter sanırım. yarı yarıya karışım -20 leri gören yerlere iyi olur...

Abi kaç litre oldu konusunda bi fikrim yokda bu tablada bişe yazmıyo 12 litre kabul edersek 4 litre antifirz yetiyo geri kalanını komple saf su mu doldurmalıyım peki

Motordaki su zaten kaynaya soğuya kirecini bırakmıştır.motorun altına lehen koy.su tahliye vanasını aç.Su kıpkırmızı küf gelirse hepsini boşalt gitsin.eğer temiz se.lehendeki su 4-5 litre olasıya bekle.vanayı ört.radyatöre antirizi doldur.kalanına ya lehenden radyatöre doldur yada saf su koy.Traktörü çalıştır.10-15 dk. çalışınca tekrar radyatörün eksiğini doldur..

Eğer radyatördeki su pis olmuşsa bütün vanaları aç.boşalsın.9 litre saf su getir.vanaları kapat.önce antifirizi sonra suyu doldur.15 dk çalışıp devir dami tamalanınca radyatörü tekrar doldur.

ayrıca. sağlam bir petşişenin kapağını sıcak demirle del. 2 litrelik olabilir.radyatörün sağ önüne kaportaya doğru telle yada plastik kablo tutturucularla sıkıca tuttur.radyatörün tahliye hortumunu kapaığın hemen yanındaki yerinden çıkar ve bu şişenin içine salla.böylelikle traktörün eksilttiği su bu şişede birikir.arada bir bakar geri radyatöre koyarsın..

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Arkadaşlar traktörüme antifiriz koyucam traktör 55-56 ne kadar su ne kadar antifiriz koymalıyım elimde bi litrelik bi de üç litrelik antifirz var
13 lt su aliyor.%50-%50 antifriz ve saf su,yoksa,yagmur suyu,oda yoksa marketlerdeki sudan koyun.Çeşme suyu koymayin,motorun içi kireç kaplar daralir.Yari yari.Yani 6 lt antifiriz koymali.Eskisi temizlenip konmali içinden çıkan su zehirlidir doğaya zararlidir,mavi olanlar.2 yil omurludur.kirmizilar 5 yil omurludur.
Sahte olmamasi icin.yraktore koymadan once dikkatlice kapali bir sekilde buzdolabinda -18 derecede deneme tavsiye ederim.

Son düzenleme: