Arazide Su bulmak için neler yapıtıniz/yapıyorsunuz

En az sondaj kadar önemli mevzu da nerde ve kaç metrede su oldugunu bilebilmek, zaman zaman jeolog,zaman zaman bakır çubukcu vs . Siz neler yaptiniz suya ulaşmak için

Burda öyle cihazla falan aratanı görmedim bizim 6 kuyu var hepsini öyle kafamıza göre vurdurduk zamanında dedelerimiz şurda su var dediği yere vurduk en derini 32 metre suyu aramak için yüksek rakamlar istiyorlar acaba doğru sonuç veriyor mu
Jeoloji yada çubukçu , belli bi standardı yok galiba, kafasina gore alıyor, biz bi çubukcu getirdik şurda var, burda yok falan su çıkmazsa para almıyor. Fakat bölgede daha once muhendisler falan çalışmış, belli mesafelerde sondajda var.

• Beğen
Tepkiler: Husam1919
Burda öyle cihazla falan aratanı görmedim bizim 6 kuyu var hepsini öyle kafamıza göre vurdurduk zamanında dedelerimiz şurda su var dediği yere vurduk en derini 32 metre suyu aramak için yüksek rakamlar istiyorlar acaba doğru sonuç veriyor mu
her ne olursa olsun ruhsat için bir jeoloji mühendisine başvurmanız gerekiyor. bizim mühendisin kan gurubuda uyumlu olduğu için çubukçu görevide görüyor :)

Metal çubuklami bakıyorsunuz, ağaç çubuklami. dediğiniz gibi tam metre kestirilmiyor.çubukla,17 metre geniş kuyu kazdirmistik su çıkmadı
Demirle bakıyorum sadece kendime hobi olarak ve kendimi deneme icin bakiyodum bir iki derken sonuc aldıkça heveslendim mümkün mertebe kimseyede bakmiyorum vebal işi sonucta profesyonel degilim cok kiramadigim olursada baktiktan sonra diyorum bide muhendis getirip baktirin öyle emek verin

• Beğen
Tepkiler: Adil_d