ARCAANDA ARPADAKI HASTALIK.....ACİLLL...

arkadaslar arpanın yapraklarında boyle bı durum var ne yapmam gerekıyor ilac vs. tavsıyesı olan sımdıden tesekkurler...

Resimler ve ekler

• 18449835_1317420365019141_276888513_n.jpg
    18449835_1317420365019141_276888513_n.jpg
    141.2 KB · Görüntüleme: 150
  • 18450007_1317419168352594_1629627309_n.jpg
    18450007_1317419168352594_1629627309_n.jpg
    128.9 KB · Görüntüleme: 143
yapraktaki çizgiler çinko eksikliğinin belirtisi.Aminoasit ve çinko kullanırsanız stresini hızlı şekilde alırsınız
Bu hastalik degil.
Yeterli gübre atılmıştır sanırım ama yararlanması için ne yapilabilir.
Nitratli ve Micro elementli,combi,dezin,aminoasitli ürünler iyi gelir.Yapraktan 2- 3 tekrar ile zaten havalarda o zamana kadar iyice ısınır.

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Geçen yıl Tarım 92 Arpalarda başımıza geldi yaprakların sapla birleştiği dip kısımları dikkatlice incele yaprak biti olabilir dışarıdan bakınca hiç belli olmuyor fakat gövdede yaprakların arasında barınıyorlar

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Tarım 92 ile arcanda arasında verim konusunda sizce hangisi tercih edilmeli... Verimleri nasıl acaba her yıl tarım 92 ekiyoruz kıraçta 330 kg geçemedik..arcanda nasıl acaba dona karşı dayanıksız diyen oldu.. Sizce nasıl acaba

Arcanda daha verimli tarım 92 den ama bu yıla kadar kış stresi yaşamazdı bu sene strese girdi bizimkiler Arcanda kışa girmeden önce çıkış yapması gerekli çıkış yapıp girerse kışa sorun yok ama çıkmadan yada yarım yamalak çıkıp girerse strese giriyor onu öğrendik amino asit hümik uyguladık ilaçla yaprak gübresini ayrı atmama rağmen leke bizdede var sanırım potasyum nitrat ve magnezyum la hümik uygulamak gerekli açıkcası pek umudum yok arpadan ramazanınki gibi olsa uygulama yapacaktım ama şuan değmez diye düşünüyorum Allah sonumuzu hayır etsin diyelim arcanda bizi arcada bırakacak bu sene Kıraç ve soğukta tarım 92 ve ince 04 e yönelecez ve tirtikaleye ağırlık vericez Kıraç çiftçisi olarak isyandayız

Arcanda daha verimli tarım 92 den ama bu yıla kadar kış stresi yaşamazdı bu sene strese girdi bizimkiler Arcanda kışa girmeden önce çıkış yapması gerekli çıkış yapıp girerse kışa sorun yok ama çıkmadan yada yarım yamalak çıkıp girerse strese giriyor onu öğrendik amino asit hümik uyguladık ilaçla yaprak gübresini ayrı atmama rağmen leke bizdede var sanırım potasyum nitrat ve magnezyum la hümik uygulamak gerekli açıkcası pek umudum yok arpadan ramazanınki gibi olsa uygulama yapacaktım ama şuan değmez diye düşünüyorum Allah sonumuzu hayır etsin diyelim arcanda bizi arcada bırakacak bu sene Kıraç ve soğukta tarım 92 ve ince 04 e yönelecez ve tirtikaleye ağırlık vericez Kıraç çiftçisi olarak isyandayız

nasıp olursa yarın aksam potasyum nıtrat magnezyum ve bırazcıkda humukcan ve humıkkavas uygulucam :)

• Beğen
Tepkiler: Emrah Aktaş

nasıp olursa yarın aksam potasyum nıtrat magnezyum ve bırazcıkda humukcan ve humıkkavas uygulucam :)

Agam motoru getirdik köyden holder orda motor burda yoksa uygulama yapardım belki hatta gidip beraber atardık olmadı şadan ağamın 80 66 ı emanet alalım 1 günlüğüne [emoji3][emoji3]

• Beğen
Tepkiler: şadan aysul