arıcılık

Katılım
21.12.2008
Mesajlar
1

Değerli arkadaşlar:
Madem burası bir çiftçi sitesi o zaman arı bu sitenin vaz geçilmez bie parçası olmalıdır. çünkü dünya üzerinden arıyı çekerseniz Albert Einstein ' e göre dünyanın ömrü 4 yıldır. Kazandığınız her lirada yediğiniz her lokmada kabul etseniz de etmesenizde arıların vazgeçilmez bir rolü vardır.
Arıların ülke ekonomisine arı ürünü ( bal, polen, zehir, bal mumu, propolis, arı sütü) olarak katkısı 2 milyon dolar civarındadır. Ancak tarım ürünlerinin tozlaşması ve verimliliğin artmasındaki katkısı 40 milyon dolar civarındadır. bu yüzden arıcılık tarımın vaz geçilemez bir unsurudur.
Değerli arkadaşlar bölgenize gelen arıcıları arazilerinizin buluduğu bölgeye yerleşmeleri için ikna etmeye çalışın. hatta gerekiyorsa Amerika birleşik devletlerinde olduğu gibi arıcılara kira ödeyerek aılarını arazilerinizin buluduğu bölgeye yerleştirmeye çalışın. kısa sürede zirai mücadelede giderlerinizin azalmaya başladığını da göreceksiniz.
 
Katılım
27.01.2009
Mesajlar
4,178
Konum
Kayseri

Ynt: arıcılık

Biz her yıl köy olarak 3-4 arıcı grubunu ağırlıyoruz ve para falan da almıyoruz. 3 ay kadar kalıyorlar bizim arazilerde. Faydası illa ki oluyordur. Ot balyalarını yüklerken falan biraz sokuyorlar o zararları dışında bi zararları olmadı bize. :D
 
Katılım
01.02.2010
Mesajlar
5,121
Konum
Aksaray
Ynt: arıcılık

Bölgemizde ayçiçeği ekimi yaygınlaştığı için 4-5 yıldır epey arıcı ziyaret ediyor bölgemizi.
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt