ARION 450 ALDIM HAYIRLI OLUR İNŞAALLAH

İki muşur değiştirdim , bilmem kaç euro verdim , diyebilecek çiftçi sayımız bir elin parmaklarını geçmez.

Hocam ben 4 senedir ithal bir ürün kullanıyorum bana bakım harici bir tek enjektör masrafı oldu. Yerli kullananların da neler ödediğini görüyor ve biliyoruz. Benim deneyim ve görüşüm ithal makinenin daha ekonomik olduğu yönünde. Yine de tüm fikirlere saygılıyım.

Hocam ben 4 senedir ithal bir ürün kullanıyorum bana bakım harici bir tek enjektör masrafı oldu. Yerli kullananların da neler ödediğini görüyor ve biliyoruz. Benim deneyim ve görüşüm ithal makinenin daha ekonomik olduğu yönünde. Yine de tüm fikirlere saygılıyım.
Bir ingiliz atasözü var
"Ucuz mal alacak kadar zengin değilim "
diye
Ucuz mal günü kurtarıyor yarına garanti veremiyorsun zaten sonrası belli borçla aldığın makineyi satamıyorsun sürekli parça alıyorsun ona masraf işin yarım kalıyor o zarar derken yaptığın işten nefret geliyor

Hayırlı olsun,Bizdede axos 340 modeli var gercekten cok guzel traktorler ayrıca arion 450 joystikli diye biliyorum ancak dyna 4 değil şanzımanları aynı firma (Gima)Tarafından üretiliyor farklı modeller diye biliyorum ben.

Teşekkür ediyorum
Evet joystick li vites kolu takviye filan yok
Gima firması Claas ve Massey Ferguson un ortamı olduğu bir firma imiş sitesindede yazıyor zaten
Araştırdım dyna4 çıkıyor mf 54 serisi ile aynıymış

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Teşekkür ediyorum
Evet joystick li vites kolu takviye filan yok
Gima firması Claas ve Massey Ferguson un ortamı olduğu bir firma imiş sitesindede yazıyor zaten
Araştırdım dyna4 çıkıyor mf 54 serisi ile aynıymış
Ben çok beğendim , model fiyat hp, kalite gayet güzel, hatta ilandada görmüştüm, bizim yörede class hiç yok , fakat konyada parçası bulunur, bu açıdan konya şanslı, birde trakya , tekrar hayırlı olsun, işlerinize rahatlık getirsin.

selamın aleyküm
arkadaşlar ne zamandır bir traktör arayışı içerisindeydim. kararı 2016 model arion 450 de kıldım
çok araştırma soruşturma fırsatımda olmadı aslında. piyasada traktör kıtlıgı var. ne ikinci el nede sıfır da hemen teslim edebilen yok. piyasanın yüksekligide cabası kendiniz biliyorsunuz.
çevre köylerimden birinden gelme bu ikinci el claas ı gördüm daleride ve adım
belki sahibinden.com da görenleriniz olmuştur.

2016 model 3000 saatte arıon 450 cıs

servis parça gibi konualrda korkum vardı ama claas kullanıcılareıyla göreüşüyrum problem yok olmaz diyorlar inşaallah bir problem yaşmayız.

aslında almadan öncede araştırma yaptım biraz. ögrendigim en önemli bilgiler :
motorunun ıveco ( nef , fpt ) olması paraça gibi konularda problem yaşamayız inşaallah
şasnzuman ise mf ile claas ın fabrikasının ortak oldugunu ögrendim ve 450 arıon daki şanzumanın dyna4 oldugunu ögrendim biraz daha cesarete geldim parça konusunda
rabbim utandırmasın inşaallah

Ekli dosyayı görüntüle 51612Ekli dosyayı görüntüle 51611
Ekli dosyayı görüntüle 51610
hayirli olsun bende class dusunuyorum benimde korkum servis ve yedek parca ben nigdeliyim burada servis yok enyakin kayseride varmi

• Beğen
Tepkiler: rahimavci
hayirli olsun bende class dusunuyorum benimde korkum servis ve yedek parca ben nigdeliyim burada servis yok enyakin kayseride varmi

inşaallah servis yedek parça ihtiyacımız olmaz :D çok olacagınada inanmıyorum ama mesela bi kabin filtresi almak istedim konya bayisi 500 tl dedi antalya bayisi 400 tl dedi :D biraz araştırmak soruşturmak lazım her türlü paraçaya ulaşılabilir gibi

hayırlı olsun nasıl traktörden memnunmusun

aldık alalı tarlada çalışıyor hamdolsun bi arıza yada eksisini görmedik gayet memnunuz şu an için yakıtı güzel yaptığı işe göre
çok sıcaklar vardı new hollandları durduruk hararetten çalıştıramadık ama bu hiç durmadı devam edioyr hararet problemide yok gibi yani inşaallah

inşaallah servis yedek parça ihtiyacımız olmaz :D çok olacagınada inanmıyorum ama mesela bi kabin filtresi almak istedim konya bayisi 500 tl dedi antalya bayisi 400 tl dedi :D biraz araştırmak soruşturmak lazım her türlü paraçaya ulaşılabilir gibi

aldık alalı tarlada çalışıyor hamdolsun bi arıza yada eksisini görmedik gayet memnunuz şu an için yakıtı güzel yaptığı işe göre
çok sıcaklar vardı new hollandları durduruk hararetten çalıştıramadık ama bu hiç durmadı devam edioyr hararet problemide yok gibi yani inşaallah
bizim burdada Nh T.115 serileri durdu hararetten silajlar zorlu sıcak bide Nhyi veren MF 5730S getirdi