Fendt 313 mü, Massey Ferguson 5S.135 mi, Claas Arion 450 mi, Deutz 6135C Warrior RV SHİFT mi, John Deere 6120M mi, John Deere 6130M mi, sizce hangisi?

Sizce hangi traktör?

• Fendt 313

Kullanılan: 17 43.6%
  • Claas Arion 450

Kullanılan: 2 5.1%
  • Deutz Fahr 6135C Warrior RV SHİFT

Kullanılan: 4 10.3%
  • Massey Ferguson 5S.135

• John Deere 6130M

Kullanılan: 2 5.1%
  • John Deere 6120M

• John Deere 6140 M

Kullanılan: 6 15.4%

• Kullanılan toplam oy
    39
MF 6714ü hayranlıkla aldım, kullanıyorum memnunum, hakkını veriyor.
Jd 6140m hayran olduğum bir başka makine

Şahsen MF veya jd arasından bir model seçerdim.
John Deere güzel kaliteli traktör ama yenileri yakıt konusunda nasıl bilmiyorum, normalde John Deere biraz fazla yakıyor, Massey Ferguson hoşumuza gidiyor aslında ama narin problemli gibi geliyor. Claas almaya çok yakınız gibi. Fendt için kararsız kaldık malum fiyat olarak diğerlerinden farklı.
Bu arada sıfır almayı düşünüyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Serkans42
Fiyat/fayda denkleminde bakılmalı. Dişe dokunur 313 varım ve jd 6130 m var. Ben 6s.145 e de bir bakardım. 5s sevemedim bir türlü
Aynen hocam bende fiyat/performans olarak en makul olanı hangisi ona karar veremedik. Fiyat olarak Fendt ve John Deere pahalı hani değer mi o konuda düşünceliyiz. Aslında başta Fendt niyetimiz vardı ama diğer uygun seçenekleri görünce değerlendirelim dedik.

Haklısın ergonomi olarak Massey biraz yetersiz.
Masseyde motor şanzıman hidrolik vs gibi ana aksam kusursuz ancak atıyorum bir cam açma kolu elinde kalacak gibi, kabin içi plastik aksamına bakınca jd evladiyelik gibi görünüyor.
Diğer markalar da çok iyi ama ben yerinizde olsam Massey ve jd'ye odaklanırım
İkinci eli var, servisi var, yedek parçası var

130m türkiye'ye sunulan bir model değil. kalanlardan tercih yapılacağını düşünürsek;
1- 313
2- 120m
3- 5s 135
4- 6135c
5- arion 450
313ü alacak adam 6135c ile kıyaslama isteği hissetmez siz sadece soru sormuşsunuz bunlardan birini alacağınızı hissedemedim bunuda söylemeden geçmeyelim. keşke t5.140la vestrum130uda ekleseydiniz 😀

Haklısın ergonomi olarak Massey biraz yetersiz.
Masseyde motor şanzıman hidrolik vs gibi ana aksam kusursuz ancak atıyorum bir cam açma kolu elinde kalacak gibi, kabin içi plastik aksamına bakınca jd evladiyelik gibi görünüyor.
Diğer markalar da çok iyi ama ben yerinizde olsam Massey ve jd'ye odaklanırım
İkinci eli var, servisi var, yedek parçası var
hocam gerçekten çok objektif bi yorum olmuş. jonderelerin kabin ergonomisi, kullanılan parçlar, tuşların hissiyatı vs tamamen alman arabası gibi çok katıldım yorumunuza. 6714ten sonrası 165r olsun yakışır

• Beğen
Tepkiler: Mmurat
130m türkiye'ye sunulan bir model değil. kalanlardan tercih yapılacağını düşünürsek;
1- 313
2- 120m
3- 5s 135
4- 6135c
5- arion 450
313ü alacak adam 6135c ile kıyaslama isteği hissetmez siz sadece soru sormuşsunuz bunlardan birini alacağınızı hissedemedim bunuda söylemeden geçmeyelim. keşke t5.140la vestrum130uda ekleseydiniz 😀
Şöyle açıklayayım Claas bayisi açılışı olacak ellerinde Arion 450 modeli var, Claas almaya şuan daha yakınız iyi bir pazarlıkla. Fendt almayı düşündük malum fiyat olarak diğer traktörlerden pahalı hani aradaki farka bu modellerden birini alsak nasıl olur diye sizlerin fikirlerini almak istedim. New Holland ve Case konusunda pek sıcak bakmıyoruz o yüzden seçenek olarak değerlendirmedik. Önde gelen markaların muadil modellerini seçtik tabi en önemli unsur fiyat/performans. John Deere için 6140 M modeli burada var galiba bayiyle görüşmedik daha internette vardı 130 HP olsun diye ekledim onun yerine düzeltip 6140 M yapabiliriz. John Deere konusunda size şunu danışmak isterim 6120 M, 130 HP aralığındaki traktörlere kıyasla nasıldır, yani seçeneği 6140 M ile değiştirmek mantıklı mıdır?

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Şöyle açıklayayım Claas bayisi açılışı olacak ellerinde Arion 450 modeli var, Claas almaya şuan daha yakınız iyi bir pazarlıkla. Fendt almayı düşündük malum fiyat olarak diğer traktörlerden pahalı hani aradaki farka bu modellerden birini alsak nasıl olur diye sizlerin fikirlerini almak istedim. New Holland ve Case konusunda pek sıcak bakmıyoruz o yüzden seçenek olarak değerlendirmedik. Önde gelen markaların muadil modellerini seçtik tabi en önemli unsur fiyat/performans. John Deere için 6140 M modeli burada var galiba bayiyle görüşmedik daha internette vardı 130 HP olsun diye ekledim onun yerine düzeltip 6140 M yapabiliriz. John Deere konusunda size şunu danışmak isterim 6120 M, 130 HP aralığındaki traktörlere kıyasla nasıldır, yani seçeneği 6140 M ile değiştirmek mantıklı mıdır?
120m premium almak yerine 140m select plus tercih etmek daha mantıklı çünkü daha ucuz. 140m select plusta tam otomatik vites, kabin süspansiyonu var sadece kolçak yok, sağ yanda her şey. claasın son sahibi olmak bir yana servis ve yedek parçanın sorun olacağı kanaatindeyim kesinlikle tercih etmezdim. deutz 6c serisini 5s ve 6m in yanında tercih etmezdim. masseydende jonderedende memnun kalırsınız. benim tercihim jondere olurdu. şasesi içi dışı her tarafına hastayız. 140m select plus alın

• Beğen
Traktör ne iş yapacak?
Sürüş konforu olarak ;
1400 rpm max tork tepesi , 1900 rpm max güç tepesi olan motor serileri ,
Fendt 300, 500 , JD 6R , Kubota M6-141 , gibi modeller var.
CNH seçeneklerde neden olmuyor.
Toprak yapısı kara toprak , kesek yaslaya yaslaya sürelim desek ,
6 silindir , Maxxum 150 CVX de düşünülür.
Çok kof toprak işleme oluyorsa Kubota 7 151 modele de bakılabilir.
Balye bağlama işi olacaksa iki kere düşünmenizi tavsiye ederiz.
Silaj biçme işi olursa bir kere daha ,
Lazer çekeceksiniz bir kere daha düşünmelisiniz.

Son düzenleme:
Fendt in olduğu yerde hicbirzaman kıyas kabul edilmez, ama her çiftçi de fendt kullanamaz ,yani biraz fazla elektronik Türk çiftçisine göre. Benim oyum JD 6r 130 veya MF 6s 145. Bunlar her çiftçiyi mutlu edecek traktörlerdir bence.

• Beğen
Seçeneklerde Deuthz 6135C RV Shift modelin motor haritası çoğundan farklı özellik gösteriyor.
Ek güç üretiminde 1600-2000 rpm arası tork çizgisini stabil düzeltebiliyor.
TTV şanzıman olsa işler değişirdi, pürüzsüz yol sürüşü olurdu.

neden 130-140 hp aralığında isteniyor, sınırlamanın sebebi nedir?

6140 alınana kadar 6155 alınsa daha iyi misal.
Şöyle diyeyim hocam 130-140 HP olmasının sebebi ekipmanı değiştirmemek için. Toprak yapısı biraz sert pulluk, kazayağı, mibzer vb gibi rutin çiftçilik işlerinde kullanıyoruz ara işlere başka traktör kullanıyoruz. 6155 M hem fiyat hemde HP olarak fazla gelir.

• Beğen
Tepkiler: toztoprak

Traktör ne iş yapacak?
Sürüş konforu olarak ;
1400 rpm max tork tepesi , 1900 rpm max güç tepesi olan motor serileri ,
Fendt 300, 500 , JD 6R , Kubota M6-141 , gibi modeller var.
CNH seçeneklerde neden olmuyor.
Toprak yapısı kara toprak , kesek yaslaya yaslaya sürelim desek ,
6 silindir , Maxxum 150 CVX de düşünülür.
Çok kof toprak işleme oluyorsa Kubota 7 151 modele de bakılabilir.
Balye bağlama işi olacaksa iki kere düşünmenizi tavsiye ederiz.
Silaj biçme işi olursa bir kere daha ,
Lazer çekeceksiniz bir kere daha düşünmelisiniz.
Hocam pulluk, kazayağı, mibzer vb gibi rutin işlerde kullanılacak. Balya vb işlere kullanmıyoruz. Case ve New Holland'a karşı ısınamadık biraz ön yargı var pek sıcak bakmıyoruz şuan Massey Ferguson 5S 145 mantıklı gelmeye başladı. John Deere yakıt olarak bizi düşündürdüğü için kararsızlık var. Yoksa John Deere sağlamlık kalite olarak kendini ispatlamış marka sadece yakıt olayı işte. Birde Massey Ferguson'un Joystick gibi sezgisel kullanışı hoşumuza giden unsur.