Arkadaşlar. Koyun işine girmek istiyorum. şehirden köye yolculuk da sizlerden de görüş bekliyorum.

Koyunculuk zor iş, dışardan görüldüğü gibi meraya sal kuzusunu al değil. Biz 4 kişiyiz iki de çoban var zorlanıyoruz yeri geliyor bu kadar insanla. Ancak kazancı yok mu var tabiki. Arpasını kendiniz ekerseniz, samanı kendi ekininizden alırsanız kazanç bırakır.

Yer sıkıntım yok. Başımda işi bilen çocukluktan beri bu işin içinde olan kayınpeder var. Ev var ot var mera var ? Sizce ne yapmalıyım?
İnşallah başarılı olursun naçizane tavsiyem yaza işe başla önce kuru yemle sonra 50 merinos mariya koyun kesin hepsi ikiz verir yalnız iyi bakacaksın
genç koyun 1200 tl
mariya yaşlı koyun 500 tl paran yeter borca girmeden işi döndürürsün
seneye 100 genç koyunun olur
selamlar.........

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74

İnşallah başarılı olursun naçizane tavsiyem yaza işe başla önce kuru yemle sonra 50 merinos mariya koyun kesin hepsi ikiz verir yalnız iyi bakacaksın
genç koyun 1200 tl
mariya yaşlı koyun 500 tl paran yeter borca girmeden işi döndürürsün
seneye 100 genç koyunun olur
selamlar.........
Eyvallah kardeş. Bakım konusunda bizimki sağlam çok şükür. Bende bahara doğru düşünüyorum eğer olursa. Her şeyi biz kendimiz ekeceğiz. Kışlık hazırlayacağız. Arpasını samanını. Ben kazanamaz diyenleri anlayamıyorum gerçekten. 50 koyun baksan yarısı İkiz yapsa 14 ayda 2 kuzu alsan Nasıl dönmez bu iş. Benim aklım almıyor.

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker