arpa gübrelemede entec gübre yi kullanan var mı yada ne önerirsiniz

Ynt: arpa gübrelemede entec gübre yi kullanan var mı yada ne önerirsiniz

ne kadar oldu ki boyu arpaların bizim bugdaylar daha sigara boyu kısa sigara :) erken etkiniz herhalde .. entec iyi bi gübre ben mısırda deneme amaclı kullandım .. pahalı ama aldıgı parayı hakediyo .. 15 kg entec kullansan yeterli olur .. normal gübrenin 25 30 kg na denk bide yapraktan çinko fosfor fulvik asit ver .. mis gibi

cruelmann link=topic=52329.msg537350#msg537350 date=1329225765' Alıntı:
ne kadar oldu ki boyu arpaların bizim bugdaylar daha sigara boyu kısa sigara :) erken etkiniz herhalde .. entec iyi bi gübre ben mısırda deneme amaclı kullandım .. pahalı ama aldıgı parayı hakediyo .. 15 kg entec kullansan yeterli olur .. normal gübrenin 25 30 kg na denk bide yapraktan çinko fosfor fulvik asit ver .. mis gibi
şu an 40 cm civarında bizimkiler mısırda ben de denedim entec i çok iyi geldi ama bunda nasıl olur bilmiyorum entec uzun vadede fayda eden bir gübre yanılmıyorsam bir de toprak üstü verileecek sonuç olarak gerçi ona göre çeşidi vardır da ben dekarına 20 kg vermeyi düşünüyorum bunlara yapraktan ilaç vermeyi düşünmüyorum gelişmeleri iyi ama yılbaşın da ektiğimiz var ona vereceğim.

geçen yıl 16 dekar tarlanın 8 dekarına alt gübresi olarak entec verdim; üst gübresi hiç vermedim. diğer 8 dekara gübretaş verdim hem alta hem üste. harman da entec attığım tarafın arpasıda samanıda fazla geldi.
8 dekar entecli arpa ( sadece taban gübresi ): 5 ton arpa
8 dekar gübretaşlı arpa ( taban ve üst gübresi) : 3.8 ton arpa

bugün attım gübreleri üre nitrat ve entec uyguladım hepsini çeşit çeşit bakalım ne olacak biz arpaların altına toprak gübresi atmayız yanlız üstten atarız yeter

arkadaslar benım ısmım volkan aranıza yenı katılıyorum entec gubreyı ben yenı tanıdım bugdaya cım gubresı olarak atmayı dusunuyorum aynı zamanda aycıcegı ıcınde kullanmak ıstıyorum fakat sız kullanıcı arkadasların tavsıyelerıne ıhtıyacım var kullanıcı arkadaslar nasıl bır fark olustugunu paylasırsanız sevınırım

atabeyli link=topic=52329.msg539539#msg539539 date=1329412596' Alıntı:
geçen yıl 16 dekar tarlanın 8 dekarına alt gübresi olarak entec verdim; üst gübresi hiç vermedim. diğer 8 dekara gübretaş verdim hem alta hem üste. harman da entec attığım tarafın arpasıda samanıda fazla geldi.
8 dekar entecli arpa ( sadece taban gübresi ): 5 ton arpa
8 dekar gübretaşlı arpa ( taban ve üst gübresi) : 3.8 ton arpa
kardeş paylaşımın için ayrıca iki farklı gözlemli uygulaman için de sağol eline koluna sağlık acaba entec gübre attığın yerin tabanına kaç kilo attın yazarsan sevinirizzz..

ben geçen sene mısırda kullandım tohum ekimi ile beraber aynı tarla da 2 farklı gübre denedik çok aşırı bariz belliydi entec i uyguladığımız bölüm en az 40 cm daha uzun du ben böyle bir sonuçla karşılaştım şimdi bu sene arpa ların bir kısmına üstten uygulama yaptım artık göreceğiz fark olacak mı eğer oda farklı olursa entec ten başka gübre kullanmam herhalde biraz sonra da toprak tahlili için gideceğim daha atmadığımız arpalar var göreceğiz sonuçları.

TT 55 link=topic=52329.msg542358#msg542358 date=1329671883' Alıntı:
entec gübrelerinin fiyatlarını bilen yazsın.dekara kaç kilo atacaz.
şimdi farklı farklı fiyatları benim arpalara üstten uyguladığım 73.500 du

umut71 link=topic=52329.msg542346#msg542346 date=1329670945' Alıntı:
kardeş paylaşımın için ayrıca iki farklı gözlemli uygulaman için de sağol eline koluna sağlık acaba entec gübre attığın yerin tabanına kaç kilo attın yazarsan sevinirizzz..
17 kg ayarladık mibzerin gübre atma yerine bu mısır için arpa ya üstten uygulamada ise hemen hemen 23 kg uyguladım.