Arpada karaçim

Arkadaşlar merhaba İstanbul’da arpa ekili tarlamda çok fazla kara çim var bugün ziratçi götürdüm gezdirdim tek çare axial diyor ama oda artık çözüm olmuyor karaçim için şuan yapacak birşey yok keşke elimden den sonra enfoster düye bir ilaç var onu atsaydın diyor sizin bildiğiniZ yardımcı olabileceğiniz bir ilaç varmı

Axial+topic birlikte karıştırıp atılabilir veya Traxos atılabilir. Axialin öldürmediği yerde tek seçenek bu kalıyor gibi çıkış öncesi ilaçlar şart hocam.

İlaçlama suyunuz kireçli ve phsı yüksekse limon tuzu, karboksilik asit vs kullanarak 6-6.5 arasına düşürürseniz ilaçların etkisi biraz daha artar. Pas ilaçlarını okadar bozmuyor ama böcek ilaçlarını ve ot ilaçlarını çok bozuyor kireçli sert yüksek phlı sular.
Axial yeterlidir suyu 20kg yapıştırıcı ile kesin çözüm benim bildiğim topik arpaya atılmaz

• Beğen
Tepkiler: Mami-034
Sanırım bende bu sene ot tan kazanacağım 😊 95 Dölüm yerin 20 dölümü karaçim limon tozu ile axieli deneceğim yapıştırıcıda katmak mantıklı geldi yarın tekrar ziratçımı arayacağım topic için bilgi alacağım

Sanırım bende bu sene ot tan kazanacağım 😊 95 Dölüm yerin 20 dölümü karaçim limon tozu ile axieli deneceğim yapıştırıcıda katmak mantıklı geldi yarın tekrar ziratçımı arayacağım topic için bilgi alacağım
Ben dün 1litre axial i 17donum Tarlaya attım dekara 16kg su ile t-jet meme ile suyu gölden aldım yağmur suyu 15gun sonra hatırlatırsan sonuçları paylaşırım foto ile başarılı olup olmadığını

• Beğen
Tepkiler: Mami-034

Hocam geçen yıl bi buranın ot ilacını azıcık geciktirdik karacim bi 10 cm falan olmuştu. İlk fotoğraf 9 nisan diğer ikisi 27 nisan. Mart ortası 9 dekara 1litre axial attım 2 3 hafta durdu bugday rahatladı sonra tekrar uyandı bugdayla aynı boya ulasti 3 hafta içinde.

Trakya gibi değil bizde karacim. Atıyorsun sanki buğdayı durduruyor Karacime yarıyor :)

Çok erken başlamak lazım mücadeleye 3-5 gün sallayıp azıcık gecikince ucu kaçıyor.

Arkadaşın farklı arayış içinde olmasını anlamak lazım axial artık bazi bölgelerde Hiç etki etmiyor.
Bendeki karacimler çom çom ama seninki gibi sık değil olsede olur olmesede deneme amaçlı attım ben