Askerden sonra besi hayvancılığına başlamalı mıyım?

04.01.2015
908
159
izmir

Bir kesim ağlıyor diğer kesim ise halinden memnun ve tavsiye ediyor

Kime inanalım?

Besi hayvancılığı yapmayı düşünüyorum, YouTube bir çok kişi ve bir çok video var, sizlere de sormak istiyorum.
Besi para bırakır mı?
Konsantre yem ile yapılan bu rasyonda 250 kg canlı ağırlığı olan hayvan 8 ay sonrasında 700 - 750 kg ağırlığa ulaştığını ve bütün maliyetleri düştükten sonra hayvan başı 3.500 ₺ bıraktığını anlatıyor.

Şuan askerdeyim, 1 ay sonra 100 bin nakit ile bu işe girmemi tavsiye eder misiniz?
7 hayvan alıp, 7 bin tl den
7 hayvana da 8 aylık yem ihtiyaçları 7.500 tl den
Hayvan başı 14.500 tl gelecek bana. Kazanırmıyım?

Resimler ve ekler

• Screenshot_20210822_211412_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_20210822_211412_com.google.android.youtube.jpg
    99 KB · Görüntüleme: 36
  • Beğen
Tepkiler: filizma

Kime inanalım?

Besi hayvancılığı yapmayı düşünüyorum, YouTube bir çok kişi ve bir çok video var, sizlere de sormak istiyorum.
Besi para bırakır mı?
Konsantre yem ile yapılan bu rasyonda 250 kg canlı ağırlığı olan hayvan 8 ay sonrasında 700 - 750 kg ağırlığa ulaştığını ve bütün maliyetleri düştükten sonra hayvan başı 3.500 ₺ bıraktığını anlatıyor.

Şuan askerdeyim, 1 ay sonra 100 bin nakit ile bu işe girmemi tavsiye eder misiniz?
Bu adamı dinleyip işe başlayacaksan Allah yardımcın olsun.
300 baştan fazla bağlayabildiğimiz çiftliğimiz var boş bekletiyoruz.
Önümüzdeki yıl dünyada da artan enflasyon nedeniyle tüm fiyatlar katlanarak artacak.Hayvancılık şuan için bi kumar ya tutar ya tutmaz.

Evdeki hesap çarşıya uymaz bide büyük baş hergün nakit yiyecek bir tanesi ölse çark boşa döner daha diğer olabilecek riskleri söylemeyeyim
Yemini kendi tarlasından karşılayan çiftçi memnun olur.
Evden arpa yedirir buna göre bir rasyon hazırlar maliyet düşer belki günlük ağırlık artışı da düşebilir bir yandan maliyet düşer gibi birşey olur kurtarır çark döner vs .

Kime inanalım?

Besi para bırakır mı?

meran varsa küçükbaş olur büyükbaş biraz sıkıntı bence iyi araştır kardeşim,

her şeyi yaptın başardın diyelim, kime satacaksın parayı alabilecekmisin sattığın yerden? hemen dediğin kiloya ulaştı hemende satabildin hemende parayı alabilecekmisin? varmı öyle bi dünya?

zaten herkes seni bekliyor yapsada gidip alsak şundan diye, parasıda hazır cebinde seni bekliyorlar, askerden gelsede yapsa diye...

8 ayda hayvan başı 3500 lira yani ayda 437 lira 50 kuruş, 1 ayda 30 gün var ve günde 14 lira 58 kuruş...

7 hayvan günde 102 lira yevmiye bırakacak...

1 hayvana 14500 lira para harcayacan, çalıştığını emeğin saymıyorum, gerçi pek çok şey saymıyoruzda neyse

7 hayvan 8 ayda 7 tane asgari ücret kazandıracak demektir

hem sermaye bağla hem emek sarfet 8 ay çalış 7 asgari ücret kazan

eee belediyede adam sermaye bağlamadan asgari ücret alıyor, birde sigortası ödeniyor...

bak burası çok önemli, cebinden masraf etmeden, üstelik sigortasıda ödenerek, çalışıyor o parayı kazanıyor

asgari ücretli çalışan biriyle kıyaslarsak o kadar sermaye bağlayarak yapılacak iş değil...

Son düzenleme: