ASPIR BITKISI

Aspir bitkisini yetistiren varmi? Bu bitki Arpa ve bugday ekim biciminde kullanilan tum ekipmanlar kullanilarak yetisiyormus dekara 4 kg ekilmesine karsin 400=700 kg/de verim veriyormus yag bitkisi oldugundan Turkiyenin yag acigini kapatmasi acisindan onemliymis,Ben hic denemedigim icin deneyimi olan ciftciler varmi satisinda sikinti oluyormu,nasil yetisiyor?

Ynt: ASPIR BITKISI

ben bu yıl 210 dagar ektim. 150 kilo civarında verim yapıyo ......
mazot gübre destegi 14 tl dagara. + sattığın mahsüle görede kilo başı 45 kuruş destek var...
afyon - sultandağı ve emirdağ da bulunan arazilere ektim. güzel verim aldım
yerindede gelecek seneye gayet güzel arpa bugday yetişiyor..
2-3- metre yere kazık kök atıyor.. tabandaki sert tabakayı patlatıyo..
kuraa dayanıklı bir bitki ekmenizi tavsiye ederim...
özellikle nadas bekleten ler için güzel bir ürün..
nadasları boş boş yatırmayın.. ekin aspiri derim...

marmara tohumculuk .... alıyomuş. ...daha tarlada. ambara girmeden adamlar beni buldu... piyasadan 10 kuruş yüksek alırız diyolar.. aspir satılır elinde klmaz..

car link=topic=64487.msg743969#msg743969 date=1368626064' Alıntı:
marmara tohumculuk .... alıyomuş. ...daha tarlada. ambara girmeden adamlar beni buldu... piyasadan 10 kuruş yüksek alırız diyolar.. aspir satılır elinde klmaz..
yok kardeş pazarı olmayan bitki yaramaz ..ay çiçegi şatışı gibi olacak ki bak sen, millet nasıl eker zaten domuz zararından yılmışlar ekecek bir şeyler arıyolar ben araştırdım adamlar 100 ton olursa alım yaparız dediler hadi ben nerden bulam size 100 ton