ayçekirdeği tohumu hakkında yardım

merhaba arkadaşlar iç anadolunun küçük parisi kayseriden herkese selam ve saygılarımı sunarım

bu yıl ekmeyi düşündüğüm ayçekirdeği (kuruyemişlik) hakkında tohum bilgisine sahib olan arkadaşlarımın ve büyüklerimin yardımını bekliyorum
ne tür tohum eksem ticari anlamda pazarıı olan ve verim konusunda daha iyi olabilecek bir tohum çeşidi ve önereceğiniz bir çeşit varmı
bizde anadan babadan kalma usul olan beyaz siyah çizğili ekiliyor senelerdir ben bir farklılık yapma istiyorum

yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim anlş-*s

Ynt: ayçekirdeği tohumu hakkında yardım

yok beyazı fazla oluyo bildiğimizz beyaz cekirdek desek saha dogru adam tam 27 tır sattı 28x27=756 ton diye biliyorum tadım kuruyemiş ee satmış hemde ememin torunu caliştı tam 1 ay asagı yukarı 10 traktörle caliştilar

servetim link=topic=51944.msg529440#msg529440 date=1328524479' Alıntı:
yok beyazı fazla oluyo bildiğimizz beyaz cekirdek desek saha dogru adam tam 27 tır sattı 28x27=756 ton diye biliyorum tadım kuruyemiş ee satmış hemde ememin torunu caliştı tam 1 ay asagı yukarı 10 traktörle caliştilar
donume 600 kg mi vermiş yanı burda 150 kg 200kg zor gecer beyaz cekirdek o yaglık cekirdek olmasın overir 500 600kg

ben fazla alakadar deilim ama bizim akraba bunu bana söyleyen ama ben gözümle gördüm bizim köylü ekiyo aynı tarlayı 3.5 4 ton bugday aliyodu adamlar maras yapısı 4 tekerlekli vagonlarla 5 vagon full cekirdek aldılar aynı tarladan hayret ettim yani kac katı bende anlamadım