Ayçiçeği ot ilacı Granstar hakkında

yonca olan tarlayı sürüp ayçiçeği ektim fakat içinde yine yoncalar var challenge 600 ile ilaçladım fakat yoncalar ölmedi, ayçiçeğine zarar vermeden yoncayı nasıl öldürebilirim ? yağışlardan dolayı ara çapası da çekemedim...

20-25litre suya dekara 3gr granstar pıtrağa yetiyor fazlası extra maliyet 3gr yeterli. 7günde kesin sonuç başarılı. received_1312285412238134.jpeg

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
İlaçlama zamanı biraz geç kalıp da otlar büyüdüğünde muadil olan ilaçlar granstarın yerini tutmuyor. İlaç kadar yanında kullanacağınız yayıcı yapıştırıcının da kalitesi önemli. Yapıştırıcın kaliteli değilse granstar kullansan dahi istediğin etkideki sonuca ulaşamazsınız. Otlar küçük iken 4 Gr granstar yeterli oluyor. Üstüste bindirmediğiniz zaman 5 Gr ın da zararı yok.

• Beğen
Tepkiler: hasanfuat

İlaçlama zamanı biraz geç kalıp da otlar büyüdüğünde muadil olan ilaçlar granstarın yerini tutmuyor. İlaç kadar yanında kullanacağınız yayıcı yapıştırıcının da kalitesi önemli. Yapıştırıcın kaliteli değilse granstar kullansan dahi istediğin etkideki sonuca ulaşamazsınız. Otlar küçük iken 4 Gr granstar yeterli oluyor. Üstüste bindirmediğiniz zaman 5 Gr ın da zararı yok.
Ayciceginde yayici yapistirici kullanilmasi önerilmez ayciceginin yapraklari genis oldugu icin cok fazla ilaca maruz kalacagindan ilac etkisi gorulebilir

Ayciceginde yayici yapistirici kullanilmasi önerilmez ayciceginin yapraklari genis oldugu icin cok fazla ilaca maruz kalacagindan ilac etkisi gorulebilir
Bu ilaçla ilk tanıştığımız yıl, yağlı tohumlardan (Trakya Birlik Koop) bize verilen her tohum torbasının yanında verilen granstarların yanlarında (aynı kutu içinde) yapıştırıcıları da vardı. O yıldan beri de düzenli olarak yapıştırıcı kullanıyoruz. Aksi durumda tabiki de ilacın etkisi azalır.

• Beğen
Tepkiler: eres
Çekirdek için kullandınızmı? Çekirdek tohum cinsine göre ilaç etkisi değişiyor. Geçen yıl yastık başlarına tohum yetmedi. Farklı cins tohum ektik, uyguladığımız ot ilacı, yastık başlarını komple kuruttu. Onun için biraz hassas davranıyorum.

Çekirdek için kullandınızmı? Çekirdek tohum cinsine göre ilaç etkisi değişiyor. Geçen yıl yastık başlarına tohum yetmedi. Farklı cins tohum ektik, uyguladığımız ot ilacı, yastık başlarını komple kuruttu. Onun için biraz hassas davranıyorum.

Biz çerezlik çekirdekte kullandık memnun kaldık. İnegöl cinsi

Çizel ile pancar ekimi olurmu nasıl olur diyenler
IMG_20200518_183313.jpg
sağ taraf pulluk sürümü sol taraf çizel değilde kültivatör ama baharın çizel gibi geçiyor toprak tavinda olursa
IMG_20200518_183322.jpg
bu pulluk ile sürülen yerin pancarı
IMG_20200518_183356.jpg
buda kültivatör ile sürülen yer ot ve diken den başka fazlalık yok[emoji4] tarlayı ekince üçgene düşmesin diye öyle yaptık yan taraf çok taşlı olduğu için bir kısmını ekmiyoruz