Bag Bahçe İçin önerilerinizi bekliyorum.

Ynt: Bag Bahçe İçin önerilerinizi bekliyorum.

pekmezkafa link=topic=54124.msg573642#msg573642 date=1333388744' Alıntı:
bide 80 hp 8066 sattım 55 hp çifçeker aldım aynı işi yapıyo yarısını yakıyo binen bilir
Ya kardesim kafayı mı yedin? 80 hp traktörle 55 hp traktör bir olur mu ? 8066 4.Viteste yük çekerken, senin 55 hp çift çeker 1.viteste bayılarak çeker...Biraz mantıklı düşün

traktörü verimli kullanmak ilgili kullandığım tek çekerler 8073 steyr fiat 8066 ve 188 bunlarda iyi hp var yenivler 5303 jd 55 hp vede 95 lık dt var bunun 3 tek çekerin yaptığının 2 iki katını yapıya vede doğal olarak daha az yakıyo daha az zaman alıyo benim kanaatim burdan 55 hp 4 lü 11 aynayı her halukarda steyr çekmez digerleride anca baş ederm sen getir 70 liği

pekmezkafa link=topic=54124.msg573826#msg573826 date=1333396421' Alıntı:
traktörü verimli kullanmak ilgili kullandığım tek çekerler 8073 steyr fiat 8066 ve 188 bunlarda iyi hp var yenivler 5303 jd 55 hp vede 95 lık dt var bunun 3 tek çekerin yaptığının 2 iki katını yapıya vede doğal olarak daha az yakıyo daha az zaman alıyo benim kanaatim burdan 55 hp 4 lü 11 aynayı her halukarda steyr çekmez digerleride anca baş ederm sen getir 70 liği
alk-*s alk-*s zuha-*-s zuha-*-s gülüyorm sana..

alacağın markaya bişey diyemem kardeşim ama bağ bahçe tipi traktörlerde en çok dikkat etmen gereken yer hidrolik kolları olsun bizim buralarda çok kişini ağzı yandı zig zaglı ve dirsekli kollardan bende nh tn75n vardı daha 15 gün önce sattım çok güzel traktördü ama hidrolik kolları beş para etmez dirsek şeklinde 500 600 kiloyu geçen malzeme taktımmı kırılmadan eve geri dönüş yok geri kalan tarafları çok güzeldi ama en önemli yanıda hidrolik kolları bence landini ve mccormicklerde sistem aynı... aman kardeşim çok dikkat et ben bu hidrolik sistemini dizayn eden mühendise çok küfür ettim ve kol boyuda kazık yedim bu sistem yüzünden

bende ls r50 veya 60 derim hem yakıtı az hem ucuz o kadar cok paralarda bağlamaya gerek yok size yeterde artar bile ama yok para onemli değil diyorsan tn75 lerde harika deutz larda

pekmezkafa link=topic=54124.msg573874#msg573874 date=1333397752' Alıntı:
tek çekerle bi gübre bi ilaç bide gezme için senin traktör tek çeker herhal
ne dion sen ya.. hiç bişe bilmesek tamam yutturcan.. 640 vardı sonra td65s aldık. çiftçekerde en fazla 75hp tek çekerin yaptığı işi yapar oda belli yerlerde heryerde deil. sende sadece çekiştirmek için kullanıyon gariba ????

gücü maksimum kullanmak ile ilgili benim lafım aynı traktör % 30 çekiş kapasite fark eder tek çekerle benim 55 ligi tek çekere aldığımda 4 lü degil 3 lüde bile zorlanıyo ama önler girdimi üstündeki hp hakkını sonuna kadar veriyo sen dene 65 likle ondan sonra gel bana laf söle 85 hp tek çekerin taktığı tüm ekipmanları sendeki nh kullanır bazende fazlasını kullanır çokda az yakar bi dene kardeş ondan sonra bana laf söle

merak etme denıyorz goruyorz biliyorz. çiftçekerin yaptığı iş 25hp güçlü traktörün yaptığı işi ypamaz. tm anladım senı ama en fazla 10hp fark yaratır oda bazı işlerde. her yerde aynı olmz.

ben 20 yıl tek çekerlerle tarlada boguştum ve istediği toprak işleme tadınıda alamadım ben bu farkı tarladaki toprakta verimde zamanda ve konforda fazlasıyla yaşadım senin fikrine saygılıyım buda benim fikrim ben hala iddamın peşindeyim tek çeker en iyi modeli almaktansa 4x4 orta kalitede bi traktörü tercih ederim

pekmezkafa link=topic=54124.msg573920#msg573920 date=1333399280' Alıntı:
ben 20 yıl tek çekerlerle tarlada boguştum ve istediği toprak işleme tadınıda alamadım ben bu farkı tarladaki toprakta verimde zamanda ve konforda fazlasıyla yaşadım senin fikrine saygılıyım buda benim fikrim ben hala iddamın peşindeyim tek çeker en iyi modeli almaktansa 4x4 orta kalitede bi traktörü tercih ederim
eyw renkler ve zevkler tartışılmaz bende bu konuda iddalıyım okadar fark olması imkansız bikere mantıken yanlış bikere.

Tartışmayın boşuna :D Şimdi iki motoru ele alalım. Steyr 8073 ve Kioti nin 55 lik 4x4 ü. Hatta videosu bile vardı. Arka arkaya takmışlar ve sonuç bir kioti bir steyr. 4 çekerlerde tutunma önemlidir. 55 bg 4 tekerden asılarak belli bir kayıpla gücü zemine iletir. 70 bg ise 2 tekerle asılarak zemine belli bir kayıpla gücü iletiyor.

doganbey1 link=topic=54124.msg574164#msg574164 date=1333460273' Alıntı:
Tartışmayın boşuna :D Şimdi iki motoru ele alalım. Steyr 8073 ve Kioti nin 55 lik 4x4 ü. Hatta videosu bile vardı. Arka arkaya takmışlar ve sonuç bir kioti bir steyr. 4 çekerlerde tutunma önemlidir. 55 bg 4 tekerden asılarak belli bir kayıpla gücü zemine iletir. 70 bg ise 2 tekerle asılarak zemine belli bir kayıpla gücü iletiyor.
ee snn fikrin ne şimdi :D

285 lik 80hp üstü biliyodum ben soryy misaldi yani tek çeker adı üstünde tek çeker tek silahla iki silah bir olurmu

pekmezkafa link=topic=54124.msg573826#msg573826 date=1333396421' Alıntı:
Beyler Türkçe öğretmeni yokmu :S