Bağ İçin İlaçlama Makinesi Turbo Olmasa?

Ynt: Bağ İçin İlaçlama Makinesi Turbo Olmasa?

ORION link=topic=86953.msg1047861#msg1047861 date=1450768070' Alıntı:
Abi konu benim bilgimin çok dışında konu hakkında bir şey diyemiyecem ama senin bağı ilk defa gördüm :) arasına ne çekiyorsun onun birde bu sene verim nasıldı

2012 yılında 840 fidan dikildi.
350 adeti komşu tarladaki ot ilacından ( ester ) dolayı kurudu/gelişimi durdu. Bu yıl yerlerine yeniden dikildi. Sağlam kalanların 80-100 kadarı uyum sağlayamadı ( horoz karası ve mevlana ) 400 kadar kökten verim alabildik.
Fakat problemler bunlarla sınırlı değil sağlık nednleri ile 1,5 yıl bağla hiç ilgilenemedik desem yeri var.

2012 de besin maddesi bakımından fakir bir tarlata diplerine birer avuç DAP atarak diktik+can suyu
2013 gübre yok, eğimli bir yerde salma suladık ( sulama denirse )
2014 gübre yok bir kez sulandı. ( damlama sistemi geç kurulduğu için bir suda kaldık )
2015 gübre verildi 3 sulama yapıldı.

2014 verim 100kg
2015 verim 800-900 kg kadar.

Sonuç bu bakıma göre gayet iyi.

Arasını rotavatör ile temizliyorum sıra üzerini rotavatörden daha iyi iş yapan bir teyzemiz var (65-70 yaşlarında) o hallediyor.

Not : Gördüğün gibi tembellerin her zaman mazereti olur. Üstelik çok ta kanaatkar olurlar :)

Şu an turbolu makineye gerek olmayabilir ancak bağ geliştikçe turbo fanın faydasını göreceksiniz. Aceleniz yoksa 2. el turbo fan lı 600 lt lik bir makine ayarlanabilir sizin için.

ydincbayram link=topic=86953.msg1047901#msg1047901 date=1450776730' Alıntı:
Şu an turbolu makineye gerek olmayabilir ancak bağ geliştikçe turbo fanın faydasını göreceksiniz. Aceleniz yoksa 2. el turbo fan lı 600 lt lik bir makine ayarlanabilir sizin için.
Evet buda olabilir.

Ofas abicim tarala baktım eskişehirde tam 5 tane servisi ve 1 tane de bayisi var taral nasıldır bilmem ama tutulan bir marka diye biliyorum..
Sadece tek bir sorun var asılır tip olarak 400 litreye kadar var yani 600 litrelik çekilir tip olarak(lastikli) yapılmıs ama bence 600 lük hani dönüslerde cok bi sıkıntı yaratmaz diye düsünüyorum sadece uzundur tabi bu size kalmıs eger sıkıntı olur derseniz 400 lük asılır tipe bakın derim..
http://taral.com/turbo-atomizorler-asilir-tip.php

Benim Bildiğim Sulu Kükürtten Bağa Bi Zarar Gelmez kükürt Pusu Engellemek İçin Diye biliyorum Aynı Sizin Tabancalı Sistem İle 300 Lt 3 Depo Kükürt Atıyoruz 15 Dönüm Yere Ayrıca Sizin Bagğınız Çok Çok Zayıf Biz 3 Kere Yeşil Bıdama Yapıyoruz 1 Sezonda Kalecik Karası ve Bi Kaç Çeşit Daha Var Sizin Bağın Verim Vermesi İçin Bi Kaç Yıl Daha Beklemelisiniz Boşunada Masraf Yapmayın Derim El Tabancası İle Devam