Bahçe geniş arası otla mücadele için ekipman tavsiyesi.

Katılım
04.02.2018
Mesajlar
32
Şehir
mersin
Arkadaşlar.1 yaşında erkenci erik ve yeni diktiğim erkenci kayısı bahçem var.
Malum agaçlar büyüdükçe kök salımları artmakta.gerek damlama sulama gerekse nemden dolayı geniş aralıklardaki otlar çıkmakta.Bu yıldan itibaren eski bahçemin aralarını sürme durumu olmuyor.köklere zara vermemek lazım.Dar aralıklara ot ilacı ile çözüm buluyoruz.
-sap parçalama
-rotovatör
-diskaro bunlardan hangisi daha iyi işimi görür.
 
Katılım
16.06.2008
Mesajlar
212
Şehir
Yalova
Sap parçalama ile ot mücadelesi olmaz sadece tıraş etmenizi sağlar. Rotovatör ise işlenmemiş sert toprakta zor iş yapar ama diğer durumlarda tertemiz bir bahçeniz olur. Diskaro ile ot ne kadar olursa olsun güzel iş çıkar ama rotovatör kadar temiz iş olmaz. Galiba en iyisi diskaro+rotavatör. Maliyet önemli ise sadece diskaro.
 
Katılım
11.08.2017
Mesajlar
90
Yaş
28
Şehir
BURSA
Usta bizde bahçe işi yapıyoruz ve otla mücadelede en etkili yöntem rotavator ile toprak işlemektir.Tabi bu da maddiyata bakar.10 bin civarı bir miktarı gözden çıkarmanız lazım.Diskaro'da güzel iş çıkarır ama fiyatlarına bakıyorum 6-7 bin civarında ben o fiyatı verdikten sonra gider üstüne viraz daha koyarım rotavatör alırım şahsen.Kültivatör en bütçe dostu yöntem ama onu da köklere zarar verir diyerek listeden çıkarmışsınız zaten.
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst