Bakan Nebati: "Türkiye savaş ülkesi değil, tarım ülkesi!"


Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yaptığı basın toplantısında gündem hakkında konuştu.


✅ "Yağ stoğu bitmiştir, gidip alın' diye yönlendirenler, bu ülkeye sadece ve sadece ihanet ediyorlar. Hiçbir şey yapmasak bile Temmuz ayına kadar yetecek nitelikte ayçiçek yağımız var. Bunun altında kalırsınız,Türkiye bir savaş ülkesi değil, Türkiye bir tarım ülkesi. Sanal sonradan üretilmiş fotoğraflarla ya da bir indirim kampanyasında ki bir görüntüyü, Türkiye'de kuyruk var diye gösteren ve birtakım ihanete varan söylemlerle destekleyen kimsenin Türkiye'nin üzerinde oyun oynamasına izin vermeyiz."

✅ "Dünyanın en önemli sorunu Türkiye başta olmak üzere enflasyon. Gelişmiş ülkelerde son 30-40 yılda görünmeyen enflasyon oranlarına ulaşıldı. Bu yükselişin ülkemize de yansıması kaçınılmaz. Son dönemde ise Ukrayna-Rusya arasındaki gerilime bağlı olarak enerjideki artış hızlanmıştır. Bugün emtia fiyatlarında, gıda fiyatlarında, petrolde her kalemde çok ciddi artışlar söz konusu. Enflasyonla mücadele sabırlı olmayı gerektirir."

✅ "Tüm kurum ve kuruluşlarımızla tam uyum ve istişare içinde olduğumuzu belirtmek istiyorum. Fiyat İstikrar Komitesini aktif şekilde kullanıyoruz. Gıdada KDV'yi yüzde 1'e indirdik. Elektrikte de KDV'yi yüzde 8'e indirdik. Tarımsal üretimi desteklemek için tarım desteklerini artırarak 29 milyar liraya çıkardık" dedi.

1641283950460-thumbs-b-c-7-fe-7-ed-517425-a-48087-e-23-cdd-1-c-6816-a-7.jpg
 
  • Beğen
Tepkiler: filizma
Bu yönetimin her ferdinin her işe burnunu sokma huyuna hayranım. Maliye bakanısın, sana ne ayçiçek yağından? Bunun muhatabı Tarım bakanıdır. Kesin bilmem ne danışmanı, sözcüsü, grup başkanvekili, il başkanı ilçe başkanı... ne kadar "ben de bir gündeme düşeyim" diye düşünen varsa açıklama yapar şimdi.
Hepsi de aynı anahtar kelimelerle aynı şeyi söyler: "ihanet, hain, vatan, millet, hamdolsun, kimsenin şüphesi olmasın"
ve milletin anlamadığı arapça kelimeler..
 
3 tarafi denizlerle çevrili, 4 mevsim yasayan, trakya için Rahmetli babamın tabiriyle insan eksen insan yetişecek verimli toprakları olan bir ülkeyiz. var. Bir de Hollanda var konya ovasının çeyreği kadar olup tarımda hayvancilikta lider olan. Yahu bu ülkede halk ekmek, ucuz ekmek, askıda ekmek, bayat ekmek diye birsey olmasi trajikomik. Et zaten yorumsuz. İnsan gerçekten hayret ediyor.
 

Benzer Konular