• Erkunt Traktör Yedek Parça'dan yapacağınız alışverişlerde %5 indirim kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklayarak size özel indirim kodunu almak ve ödeme esnasında ilgili bölüme girmek. Keyifli alışverişler.

Bakan Pakdemirli: "Alım fiyatlarını dünya piyasalarına yakın açıklayacağız"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çevrimiçi olarak düzenlenen toplantıda Tarım Orman İl Müdürleri ve Orman Bölge Müdürleri ile birlikte tarım ve hayvancılıkta bazı ekonomik verileri değerlendirdi. Ardından hasat sezonu hakkında açıklama yaptı:

"Hâlihazırda, Ramazan Bayramı sonrasına kadar, tam kapanma dönemine geçtik. Bu dönemde üretimin kesintisiz devamı için geçen yıl olduğu gibi üreticilerimize ve gıda işletimlerine yönelik muafiyetlerimiz devam ediyor. Artık hasat dönemi de, bu ay başlayacak. Dolayısıyla sizlere sahada daha çok ihtiyacımız olacak. Müdahale alımlarında ise üretici dostu politikalar yürütüyoruz ve bunu da müdahale kurumlarımızı, zarar ettirmeden yapıyoruz. Bu yıl da yeni hasat sezonuna girerken, yine alım fiyatlarını açıklamaya başlayacağız. Dünyadaki ve ülkemizdeki piyasaları yakın şekilde takip ederek, üreticimizi memnun edecek fiyatları açıklayacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

1620066266887.png

O zaman makarnalık buğdayın fiyatı 8.3*330 2740 tl açıklanacak oh ne iyi. Ben 2400 lira vereceklerini onun da 200 lirasını desteğe sayıp 2200 e alacaklarını düşünüyorum. Esnaf da 100 kesse kalır 2100. Umarım yanılırım ama hiç sanmıyorum.

Bakan bey güzel haberler vermiş, teşekkür ederiz. Alım fiyatları dünya piyasasında olursa Çiftçiler tüccara yem edilmez. Diğer türlü tüccar çiftçiden ucuza alıp, iç piyasaya dünya fiyatından satar. Kar eden çiftçiler olsun 👍

Bu yıl cidden genel görüntü çok aşırı kuraklık var gibi. Bizde bile 1 aydır doğru düzgün bir yağış olmadı. Mayıs ayında da 1 damla göstermiyor tahminler. Martta ve nisan başı güzel yağdı sonra kesti. Marmara böyleyse İç anadoluyu ve doğuyu düşünemiyorum. Akdeniz bölgesi kurtardı gibi kendini kuraktan. Bizde bile geç gelişen buğdaylar çok riskli durumda. Allah sonumuzu hayretsin. Fiyatlar tüccara ezdirilmezse yüksek başlayacak bence. Gerekirse çiftçi borcunu geciktirsin malını erken satmasın bu yıl. En azından eylüle-ekime kadar beklemek lazım.

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.