Bakan Pakdemirli: "Elektrikli Traktörü Banttan Çıkarmak Üzereyiz"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli video konferans yöntemi ile 'Gayrimenkul Sektör Seminerleri'ne katıldı. Seminerde elektrikli traktör ile ilgili şunları paylaştı:

"Türkiye'nin yerli ve milli elektrikli traktörünü bantlardan çıkarmak üzereyiz. İlk teslim 7 Mayıs 2021 gerçekleşecek inşallah. Aslında sene başında olacaktı üretim, pandemiden dolayı bazı malzemeler tedarik edilemedi. Dünyada Türkiye'den başka seri üretime hazır bir elektrikli traktör platformu yok. Yüzde 80 daha tasarruflu bir ürünle, elektrikli traktörle çiftçimiz çok daha rahat bir şekilde üretimini yapabilecek. 100 beygirlik motorunu 45 dakikada 8 saatlik şarj olacak şekilde dolduracak." dedi.

Ekli dosyayı görüntüle 61966
açık mavi olanın yoklukta gideri varda (görsel olarak )onunda ön tekerleri oyuncak gibi kalmış orası ayrı:)öbürünü sanki lokomotif yapmaya çalışan birisi akşam yatmış sabah kalkınca ''bunuda bukadar yaptım ama sıkıldım sökmeside zor geldi,, geri kalan yerini traktöre benzeteyim demiş gibi olmuş.elime çekici ben alsam o kaportayı vura vura daha estetik yapabilirdim .teknik kısmını bilemiyorumda birinin görünüme el atması lazım,
atılımlar çalışmalar iyi hoş ama bence görsellik 2021 yılına pek uymamış :(