Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil: "Kurbanlıkların %80'i satılmış durumda"

📌 Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, Gölbaşı Kurban Satış ve Kesim Tesisi'nde bayram öncesi ziyarette bulundu. Hem besicilerle istişare etti hem de denetleme ekibinden bilgi alarak kendisi de küpe sorgulaması yaptı. Basın mesuplarına ise şu şekilde konuştu:


✅ "Tüm illerdeki kurbanlık satış noktaları denetleniyor. Kurbanlıkların sağlığı açısından sıkıntı yok, vatandaşlarımız kurbanlık işlemlerini rahat bir şekilde yapabilecekler. Fazlasıyla da hayvanımız mevcut. Kurban sonrasına yönelik olarak da eğer yetiştiricilerimizin satamadığı hayvanlar söz konusu olursa Et ve Süt Kurumu marifetiyle onları değerlendirme imkânı var. Kurumumuz bu konuda hazırlıklıdır." Kurban Bayramı'na daha 2 günümüz var. Son günlerde satışlar daha da yoğunlaşır ama yetiştiricilerimiz şu anda kurbanlıkların yüzde 80'inin satıldığını ifade ettiler."

✅ "Kesimin ehil kişiler tarafından yapılması ve kurban derisinin de iyi bir şekilde muhafaza edilmesi gerek. Kurbanlık kesimi sırasında çevrenin kirletilmemesi, kurbanlıklara ait atıkların sokaklara bırakılmaması ve temizlik kurallarına uyulması konularına da dikkat etmemiz gerekiyor."

Pakdil Kurban Denetim (1).jpg
 
Liderlerin iletişime daha açık vücut dili hareketleri göstermesi iyidir.
Vücut diline baktığımızda, durumdan biraz sıkılmışa benziyor.
Konuşma veya iletişim esnasında konuştuğumuz kişiye vücudu döndürerek konuşursak, sizi önemsiyoruz, anlamı çıkar.
İdareci veya eğitici kişilerden beklenen bir tutumdur.

Hayvanların altında altlık kullanılmamış ve kalkarken kayma ihtimalleri olabilir.
 
  • Beğen
Tepkiler: selcuk43

Benzer Konular