Balya asansörü hakkında yardim

Yulaf ve saman balyası Yüklemek her sene sıkıntı oluyor balya yükleme asansörü kullanan var mi artısı ve eksileri nelerdir tavsiye edermisiniz piyasada asan makinada var sanirim tekerlekten hareketli remorkun yanında Yükleme yapan modelden almak istiyorum bilgisi ve tecrübesi olanlar yardımcı olursa çok mutlu olurum

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
tekerden haretketli olanı tavsiye etmem,
her seferinde sök tak uğraş dur,
teker hareketi durunca,yüklemede duruyor,
bu olumsuz bir durum.

ben yıllardır, resimdeki gibi(çelikel) kullanıyorum.
biraz dikkat ettikten sonra,sıkıntısız yıllarca çalışır.
1524923294.jpg

tekerden haretketli olanı tavsiye etmem,
her seferinde sök tak uğraş dur,
teker hareketi durunca,yüklemede duruyor,
bu olumsuz bir durum.

ben yıllardır, resimdeki gibi(çelikel) kullanıyorum.
biraz dikkat ettikten sonra,sıkıntısız yıllarca çalışır.
Ekli dosyayı görüntüle 46583
Iyi de yusuf abi bu tiplerde balya yüklemek için remork un 2 djnvillili olması lazım diye biliyorum bizim remorklar tek dingilli buna nasıl bağlayacağız yerlerimiz de biraz bayır traktör hem makinayı hemde remorku taşırken sıkıntı yaşamasın

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ
Iyi de yusuf abi bu tiplerde balya yüklemek için remork un 2 djnvillili olması lazım diye biliyorum bizim remorklar tek dingilli buna nasıl bağlayacağız yerlerimiz de biraz bayır traktör hem makinayı hemde remorku taşırken sıkıntı yaşamasın
o zaman sıkıntı olur,
ma tek dingile sen, tekerden hareketliyi
nasıl bağlayacan,
nasıl bayırda iş görecen,
senin iş hepten sıkıntı.

Yusuf emmi, iki tiptende kullandık.
Tekerden hareketli yana bağlanan balye asansörünün bağlantı borusu var.
Sabit olduğundan yüklenecek römork veya kamyona bu aparattan yaptırmak gerekiyor.
Tatlı rampa %30 eğimli tarlada rahat çalışır, sıra dönüşlerini açık almak gerekiyor.
Yük öndeyken römork burnunun üstüne yatabilir, düzenli yüklemek gerekir.
Söylemesi ayıp kalıp gibi istif yaparım.Kaygan yulaf balyesi baya zorlar.
3 ipli olursa ipler kolay sıyrılmaz, balye yamuksa gene zayiat, dağılan olabilir.
Römorkun önünde takılanda ise yük ağırsa makaslama yapabilir, yerine göre kullanılır.
Kuyruk milli olandan çevrede kullanan yoktur.

Arkaya bağlanan, kuyruk milinden hareket alanı kullanmıştım. Tek dingil römorkta kesinlikle olmayacağını düşünüyorum. Römork ağırlığı oka, yani makinaya basar makinanın yapısı onu taşıyacak kadar sağlam değil çift dingil küçük römorkla sınırdan geçerken kopmuştu. Allah korusun meyilli yerde öyle bişey olsa kim tutar römorku

Yusuf emmi, iki tiptende kullandık.
Tekerden hareketli yana bağlanan balye asansörünün bağlantı borusu var.
Sabit olduğundan yüklenecek römork veya kamyona bu aparattan yaptırmak gerekiyor.
Tatlı rampa %30 eğimli tarlada rahat çalışır, sıra dönüşlerini açık almak gerekiyor.
Yük öndeyken römork burnunun üstüne yatabilir, düzenli yüklemek gerekir.
Söylemesi ayıp kalıp gibi istif yaparım.Kaygan yulaf balyesi baya zorlar.
3 ipli olursa ipler kolay sıyrılmaz, balye yamuksa gene zayiat, dağılan olabilir.
Römorkun önünde takılanda ise yük ağırsa makaslama yapabilir, yerine göre kullanılır.
Kuyruk milli olandan çevrede kullanan yoktur.
eyvallah hocam,
yinede,her koşulda çekilen,yükleme makinesinin daha randımanlı olduğu kanaatimdir.
bir ara bunu römorku önüne montelemeyi,
düşünmüştüm. :)
Arkaya bağlanan, kuyruk milinden hareket alanı kullanmıştım. Tek dingil römorkta kesinlikle olmayacağını düşünüyorum. Römork ağırlığı oka, yani makinaya basar makinanın yapısı onu taşıyacak kadar sağlam değil çift dingil küçük römorkla sınırdan geçerken kopmuştu. Allah korusun meyilli yerde öyle bişey olsa kim tutar römorku
eren,
zaten römork dolduktan sonra,
yüklemeyi çıkarıp en arkaya alıyoruz,
yüklü römorku ona çektirirsek,
oda bize çektirir valla,

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Suriyeliler 1, 5 liraya samanlığa koyuyor, adamlar taşmı yicek..benimki karamizah, fakat bu makinelerede iki kişi gerekli boşaltmayada adam gerek.
Fuat 2 tl yi geçer bu yıl yükle boşalt yemek yol parasi da üzerine
Arayınca bulunmuyor yağmurlu olursa ücrete zam
Balya ağır olursa fiyat farklı
Nefret ediyorum Küçük balya işinden ama bir çözüm bulamadık

Komşularımızda iki tipide var. Tek dingilde mecbur çekilir tip kullanılır. Kuyruk mili ile olana tek dingil takarsan çıkaramassın, eğimli yerdede tt50 çekemiyor.
Çekilir tip için römorka olta gibi bir aparat vidalanıyor. Tarlaya giderken römork arkasına takıyorsun tarlaya girince krikosu var kaldırıyorsun. Çekilir tip bilya bozdu veya dişli sıyırdı tam olarak hatırlamıyorum. Sahibi tamire bıraktı. Ya makina varken hiç yorulmuyorduk 120 balya attım öldüm öldüm dedi. Kuyruk milli kullanan ise çekilir tiple takas peşinde...