BALYA BAGLAMA GURUBU

Arkadaşlar en randımanlı baglama gurubu sizce hangisi ve siz ne marka baglama gurubu kullanıyorsunuz

Bende RS marka baglama gurubu var ve memnun degilim
9 Sefer 3 farklı servis geldi 4 sefer gurup degişti 1, 2 gün randımanlı çalışsa ertesi gün
Bi arıza geliyor arızaları 2 sefer yatak sarma bıçakkolu sekman atması ip sarma sag ipi baglamama orta ipi kesme sol ipi çözülmesi tek dügüm bütün dügüm hatalarını yaşadım ayarlıyoruz 1 , 2 gün düzenli sonra yine ayardan kaçıyor ki hergün şel 180 derecelik yagla yağlıyoruz günlük ortalama 500 balya baglanıyor samanda ve fanıda çalışıyor

Yasizin baglamna gurubunuzun randımanı nasıl ve markası ne

Ynt: BALYA BAGLAMA GURUBU

Benim aldığım makinada Gümüş var, ben bir tek balya bağlamadım sezon sonuydu aldığımızda :) yalnız; bizim komşu köyde saman bağladı ben almadan önce 15 bin balya da anahtar değmeden. Bilemiyorum hangi iyi hangisi kötü, balyacılar bilir, bizde sezonda bi akıllı telefon ve internet paketiyle çıkarız araziye nasipse . Yoksa dağ başında fikir yürütmek çok zor, servis desen zaten adı sanı yok buralarda.

mahomi85 link=topic=86875.msg1042723#msg1042723 date=1449420304' Alıntı:
Arkadaşlar en randımanlı baglama gurubu sizce hangisi ve siz ne marka baglama gurubu kullanıyorsunuz

9 Sefer 3 farklı servis geldi 4 sefer gurup degişti 1, 2 gün randımanlı çalışsa ertesi gün
Bi arıza geliyor arızaları 2 sefer yatak sarma bıçakkolu sekman atması ip sarma sag ipi baglamama orta ipi kesme sol ipi çözülmesi tek dügüm bütün dügüm hatalarını yaşadım ayarlıyoruz 1 , 2 gün düzenli sonra yine ayardan kaçıyor ki hergün şel 180 derecelik yagla yağlıyoruz günlük ortalama 500 balya baglanıyor samanda ve fanıda çalışıyor

Bağlama grubun Rapse ise arkana bakma devam et. He çakma rapse ler de var onlardan uzak dur. Ben sadece kilo arttirdigimda (35 kilo ya kadar cikiyordum nakliye kurtarsin diye) o zaman biraz ayar gerektriyo. Gunluk normal piyasaya calisirsan ipin kaliteliyse ayar yapmadan bile gun gecirebilirsin

mahomi85 link=topic=86875.msg1042723#msg1042723 date=1449420304' Alıntı:

En iyisi ve bu işin Ağa babası RS (Rasspe) zaten.
Fakat piyasada çakması bolca var deniyor
Makinan kaç model yazmamışsın, New Holland`ın makinaları sıvı yağla yağlanıyor ve 200 balyada bir yapman gerekiyor bunu ( kullanılan yağda bence yağlama özelliği yüksek bir yağ değil )
Yani Grup öyle durduk yere sarmaz illaki yağlama eksikliği var, sistemin verdiğin yağı iyi aldığına eminmisin ?

Bende 2014 Paksan var ama benim gözümde RS bağlama gruplu makinalarda
Paksan zincirli sistemi beceremedi benim görüşüm.

IsKnDr link=topic=86875.msg1042765#msg1042765 date=1449426382' Alıntı:
Gümüş iyidir.makine firmaları bile kullanıyor.benim gallignani orjinal telliydi.gumuşle takasa verdim.vaktiylede çok bağladım,artık eskisi gibi iş kalmadı.gruptan memnunum
kaç liradır gümüş kardeşler bilginiz varmı

bengogs link=topic=86875.msg1042762#msg1042762 date=1449425826' Alıntı:
Bağlama grubun Rapse ise arkana bakma devam et. He çakma rapse ler de var onlardan uzak dur. Ben sadece kilo arttirdigimda (35 kilo ya kadar cikiyordum nakliye kurtarsin diye) o zaman biraz ayar gerektriyo. Gunluk normal piyasaya calisirsan ipin kaliteliyse ayar yapmadan bile gun gecirebilirsin
nasıl anlaşılır orjinal raspa

ArAnAnAdAm link=topic=86875.msg1042811#msg1042811 date=1449430212' Alıntı:
En iyisi ve bu işin Ağa babası RS (Rasspe) zaten.
Fakat piyasada çakması bolca var deniyor
Makinan kaç model yazmamışsın, New Holland`ın makinaları sıvı yağla yağlanıyor ve 200 balyada bir yapman gerekiyor bunu ( kullanılan yağda bence yağlama özelliği yüksek bir yağ değil )
Yani Grup öyle durduk yere sarmaz illaki yağlama eksikliği var, sistemin verdiğin yağı iyi aldığına eminmisin ?

Bende 2014 Paksan var ama benim gözümde RS bağlama gruplu makinalarda
Paksan zincirli sistemi beceremedi benim görüşüm.
makina 2013 çokcanlar 4320 ymi

Hocam sizin dediğiniz agrızaların hepsi kullanıcı hatasından kaynaklı bence sarma olayı yaglama kalitesi düşük yag kullanırsan olur diğer dugum hataları ayar gerektiren işler arıza degilki bende harmak var rasspş grup ve çevremdede çok makina var orjinal rasspi grup olanlar çok memnun bende dahil bağlama hatalarına ilişkin forumda konu paylasılmıstı yanlıs hatırlamıyorsam balya makinalı bolumunde olası dugun hataları diye çok güzel faydalı bi konuydu oraya bak derim bi

aganınoglu link=topic=86875.msg1042871#msg1042871 date=1449436281' Alıntı:
Hocam sizin dediğiniz agrızaların hepsi kullanıcı hatasından kaynaklı bence sarma olayı yaglama kalitesi düşük yag kullanırsan olur diğer dugum hataları ayar gerektiren işler arıza degilki bende harmak var rasspş grup ve çevremdede çok makina var orjinal rasspi grup olanlar çok memnun bende dahil bağlama hatalarına ilişkin forumda konu paylasılmıstı yanlıs hatırlamıyorsam balya makinalı bolumunde olası dugun hataları diye çok güzel faydalı bi konuydu oraya bak derim bi
evet o bölümleri yazdırdım balyanın dosyasına koydum ayrıetten servis kitabı var ayarlıyoruz calışıyor fakat 1.2 gün serviste ayarlasa aynı durum buarada rasba yazmıyor RS yazıyor sadece
yaglamaya gelince shel gaduş 180 derece erimesi olan gıres yagını kullanıyorum

O bahsettiğiniz mil sarmasi yagsiz kaldigindan kaynaklanir. Gres basarsin fazlasi disari cikar, ama icten iyi yaglamaz, ileri gidemez cunku Shell gadus kalin bir yag , kutusuna bakin nlgi 3 tur buyuk ihtimalle. Cunku piyasada en cok satilani bu. Yag kalin diye bicerciler balyacilar hep bunu alir ama yanlis tercih. Siz nlgi 2 yani bir numara ince gres kullanacaksiniz. Tavsiyem mobil xhp 222 mavi gres. Grubu gerçekten isten anlayan birine ayarlattirin. Kolay kolay sorun yasamazsiniz. Balyalari haddindennagir yaparsaniz, yada yaş rutubetli baglarsaniz problem yaşamanız daha olasi

Bayya agırlıgı samanda 18 ' 22 kg arasında

Sezon bitince makina temizliyoruz yaglıyoruz garaja veya üstünü kapatıp takoza cıkarıp dışarı

Şimdi tamam yagı mobilin tavsiye edilen mavi gıresinden alır kulanırım ama tek sorun yagsa aklıma acırım

2013 çokcanlar 4320 balya makinası bizimde var hiç bir sorun yaşamadık .bazen oda çok nadir ota ip bağlamaz.onuda hallettik.ama makina güzel.biz memnnuz.bence kulanıcı hatası var

deymenci78 link=topic=86875.msg1043040#msg1043040 date=1449511084' Alıntı:
2013 çokcanlar 4320 balya makinası bizimde var hiç bir sorun yaşamadık .bazen oda çok nadir ota ip bağlamaz.onuda hallettik.ama makina güzel.biz memnnuz.bence kulanıcı hatası var
Peki siz yag olarak ne kullanıyorsunuz ve hangi sıklıta yaglama yapıyorsunuz