BALYA BAGLAMA GURUBU

Ynt: BALYA BAGLAMA GURUBU

IsKnDr link=topic=86875.msg1043777#msg1043777 date=1449743194' Alıntı:
Öncelikle sorun tratorden gibi vs sorunları geçin .540 ve civarı güç kaybına uğramadan devir dusukluğu yaşamadan bağlayabilen tratorlerde bakyada sorun olmaz.devir hızı 540 ın biraz altındada olsa sorun olmaz.bu makinanın performansı etkiler sadece.yanlızca azami deviri geçince dengesiz besleme ve sarsıntıdan balya yamuk veya kanbur çıkar.yani devir çok çok düşük veya çok çok yüksek olmadığı surece sorun olmaz.duğum ve sarmal devirle çok ilgili bi konu değil.ip markanız önemli paspal işlerden kaçının.temizlik yağ şekli önemli.ve arka aşırı sıkı olmamalı.ot bağlamında genelde bu şekilden patlak olabilir.samanda her şey yolunda olduğu halde yine patlak atıyorsa titreşimden olabilir veya dusuk balanstan.benim haspay şaftında hafif bi boluş çıktı bu sarsıntı yaratıp iğneler girdiğinde duğumleme yaptırıyordu usta bi inşaat demirini şaftın kızağına telle sıkıca bağladı sorun çozulmuştu.hiç umulmayan yerlerden karşınıza birşey çıkabilir
Devir konusudaki açıklamanız aklıma yatıyor
Aşır sıkı olmalı ddiginiz parça hangisi acaba
Titreşim acıklamanızıda matıklı buluyorum
Fakat şaftın balansı nasıl anlaşılır haşbay balansı tamam onu ayarlıyaliyoruz

Ynt: BALYA BAGLAMA GURUBU

mahomi85 link=topic=86875.msg1043786#msg1043786 date=1449746452' Alıntı:
Devir konusudaki açıklamanız aklıma yatıyor
Aşır sıkı olmalı ddiginiz parça hangisi acaba
Titreşim acıklamanızıda matıklı buluyorum
Fakat şaftın balansı nasıl anlaşılır haşbay balansı tamam onu ayarlıyaliyoruz

Hasbay ın üzerinde kasnağa giden şafttı benim ki,cırcırı olan şafr onun da etkisiyle boşluğu vardı biraz yaşında da dolayı,fakat sizin makinanız yeniyse bu sorun oluşmaz diye dusunuyorum

• Beğen
Tepkiler: muhammed85