Balya Makinaları Bağlama Grubu ve Olası Düğüm Hataları

Ynt: Balya Makinaları Bağlama Grubu ve Olası Düğüm Hataları

meraba arkadaşlar paksan s8002 makinam var bağlamada yaşadığım sorunu çözmek için yardımlarınızı bekliyorum.. sorun şu ki en sağdaki ipin bi ucu düğümlü diğer ucu kopmuş halde ipi bağlamıyo ne yapsam sorunu çözemedim yardımlarınız için teşekkür ederim.. herkese hayırlı kazançlar

kucukağa link=topic=61842.msg922241#msg922241 date=1411822919' Alıntı:
slm bende karataş balyamakinasıvar gagada hep sarıyo ayarlıyom busefer öbürü sarıyo ne yapmam gerek bıçak kolarını deyiştirdim ama gene sarıyo

Bir önceki sayfada yazan işlemleri sırası ile uygulayın. Sorun muhakkak çözülür.

yener aksoy link=topic=61842.msg996491#msg996491 date=1429887945' Alıntı:
Slm balya makinesinde zamanlayici ayari nasil yapiliyor

Şu konunun sonuda anlatımı var:

http://www.trakkulup.net/bilgi-kutusu/balya-makinasi-periyodik-bakimlari-nelerdir/40/

BurakAtik link=topic=61842.msg1004336#msg1004336 date=1432749954' Alıntı:
meraba arkadaşlar paksan s8002 makinam var bağlamada yaşadığım sorunu çözmek için yardımlarınızı bekliyorum.. sorun şu ki en sağdaki ipin bi ucu düğümlü diğer ucu kopmuş halde ipi bağlamıyo ne yapsam sorunu çözemedim yardımlarınız için teşekkür ederim.. herkese hayırlı kazançlar

Yıldız baskı yayları iki adet ise birini çıkartıp tek yay takın.

Arkadaşlar birinden teknik bir yardım istiyorsanız o kişiye bazı ip uçları vermeniz gerekir.

Herhangi bir arıza yada düğümleme hatasında, sorunu anlatırken sorunlu düğümün yakın plandan çekilmiş bir fotoğrafını da ekleyin. Diğer türlü ne dense havada kalır.

sebazios link=topic=61842.msg1004366#msg1004366 date=1432756017' Alıntı:
Bir önceki sayfada yazan işlemleri sırası ile uygulayın. Sorun muhakkak çözülür.

Şu konunun sonuda anlatımı var:

http://www.trakkulup.net/bilgi-kutusu/balya-makinasi-periyodik-bakimlari-nelerdir/40/

Yıldız baskı yayları iki adet ise birini çıkartıp tek yay takın.

Arkadaşlar birinden teknik bir yardım istiyorsanız o kişiye bazı ip uçları vermeniz gerekir.

Herhangi bir arıza yada düğümleme hatasında, sorunu anlatırken sorunlu düğümün yakın plandan çekilmiş bir fotoğrafını da ekleyin. Diğer türlü ne dense havada kalır.

en son cevapladığın sorun aynen geçen yıl bende de oluyordu yılmaz abi, resim benden de istemene rağmen malesef yüklemedim...
ne olursa olsun buraya yazıldıktan sonra cevaplayıp yardımcı olmaya çalışıyorsunuz fakat biz bir resim çekip yüklemiyoruz, hakkınız ödenmez herşey için teşekkürler.

mrblr bnde 2015 paksan super yunus var makina tam baglama yaparkn sigorta kesiyo yan taraftaki mandala carpiyo icin ot yokken bile kesebiliyo :) sigorta bnde mandali actim kafama gore suan kesmiyo sigorta ama baska sorun cikarabilirmi mandalin cok acik olmasi

Resimler ve ekler

• image.jpg
    image.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 788
  • image.jpg
    image.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 301

rhmgrsn link=topic=61842.msg1004412#msg1004412 date=1432774031' Alıntı:
mrblr bnde 2015 paksan super yunus var makina tam baglama yaparkn sigorta kesiyo yan taraftaki mandala carpiyo icin ot yokken bile kesebiliyo :) sigorta bnde mandali actim kafama gore suan kesmiyo sigorta ama baska sorun cikarabilirmi mandalin cok acik olmasi

gürkan hoca ve yılmaz abi daha iyi bilir ama sanırım senin makinaya sente ayarı yapılması gerekiyor...

brhnztrk86 link=topic=61842.msg1004431#msg1004431 date=1432797307' Alıntı:
gürkan hoca ve yılmaz abi daha iyi bilir ama sanırım senin makinaya sente ayarı yapılması gerekiyor...

Aynen. Mandal iğneler bağlamaya geçtiğinde, pistonun iğnelere çarparak hasar açmasını engelleyen tek emniyet. Devre dışı bırakmanız çok riskli bi hareket. Sente ayarı düzgün ise piston kesinlikle mandala çarpmaz.

Tavsiyem mandalı tekrar devreye sokup senet ayarını baştan yapmanız.

Ikinci bir neden de, mandalı devreye sokan kolda, yada tahrik mekanizmasına oluşabilecen ayar kaçıklıkları. Yani senet düzgün olmasına rağmen mandala çarpma oluyorsa, mandal ve tahrik mekanizmasını da gözden geçirin.

arkadaşlar merhaba bu sene kayhan ertuğrul 555 aldım işin acemisiyim bir kaç sorum olucak yanıtlarsanız sevinirim geçen gece pakette gagaya sarma yaptı gevşettim sorun çözüldü yanlız düğümde bir sıkıntı var gibi düğümde iki uç olması gerek biri uzun biri kısa kısa olanlar nerdeyse hiç yok uzunlar çok uzun gibi ama emin değilim birde makinanın ağızına ot çok geldiği zaman çat çat diye ses geliyor sanki yay sesi gibi ama her zaman değil sadece ot çok geldiğinde bu konularda yardımcı olursanız sevinirim hayırlı işler.

arkadaşlar merhaba bu sene kayhan ertuğrul 555 aldım işin acemisiyim bir kaç sorum olucak yanıtlarsanız sevinirim geçen gece pakette gagaya sarma yaptı gevşettim sorun çözüldü yanlız düğümde bir sıkıntı var gibi düğümde iki uç olması gerek biri uzun biri kısa kısa olanlar nerdeyse hiç yok uzunlar çok uzun gibi ama emin değilim birde makinanın ağızına ot çok geldiği zaman çat çat diye ses geliyor sanki yay sesi gibi ama her zaman değil sadece ot çok geldiğinde bu konularda yardımcı olursanız sevinirim hayırlı işler.

Ot çok geldiği zaman yabalar o sesi çıkartır, sigorta kesmemesi için hızı düşürün :)

birde arkadaşlar şöyle bir sorum daha olacak arkadaki balyanın kilo sunu ayarladığımız kolları sonuna kadar gevşettiğim halde 25 kg dan aşağı yonca basmıyor usta dediki içindeki ot tutucuları sökücez dedi ben terettüt de kaldım yardımcı olursanız sevinirim

Ulaşabildiğim arkadaşlara sordum bazı sıkıntıları, çözümünü söylediler. Birazdan deneyip görürüz İnşallah,
1. Sorun; muz balya :)
2. Sorun; 3. ipi gagaya dolaması ve düğümün gevşek olmasından dolayı çözülmesi.

Arkadaşlar bağlama konusunfa bir iki kelamda ben edeyim eğer gagaya ip sarıyorsa 1 ip gergi yaylarını gevşetin eğer yine sarıyor ise kaşık rotunu 3 tur gevşetin veya sıkın sorunun hallolduğunu göreceksiniz eğer düğumler kısa ise gaga yayyı çok gevşektir eger düğümün dibinden ipi kesiyorsa mekik balatasini sıkın ve makinayi 540 devirde bu saydıklarım size ilaç gibi gelecektir

john deere balya makınası var telli çok sık tel koparıyor mekikleri değiştirdim sorun hala devam ediyor. düğüm'un tam dibinden teller kopuyor.bilen biri varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bağlama ile ilgili sıkıntıyı çok şükür çözdüm,
fakat; muz balya diye tabir edilen duruma bi çözüm bulamadım, özellikle yulaf balyalarında bu sıkıntı var, yakın yabayı tepeden pistona değecek kadar uzatmama rağmen balyaların büyük tekerden tarafı kısa ve gevşek oluyor,makinanın arkasından sol atarafı komple gevşeltmeme rağmen balya düzgün çıkmıyor.
Bu sorun; korunga, fiğ,bezelye ve otlarda olmuyor, yulafta düzeltemedim, derdime bi çare [MENTION=21067]sebazios[/MENTION]