Balya makinası alıcam önerilerinizi bekliyorum.

Ynt: Balya makinası alıcam önerilerinizi bekliyorum.

Paksan kullanıcısı olarak söylüyorum, Paksan alma ne alırsan al
Zincirli sistem çalısıyor bağlama grubu diğerlerinin hepsi dişlili sistem ( Paksan`nın üretimi Karataş ve Gaspardo hariç )
Ne kadar dikkat edersen et nasıl yağlarsan yağla, yoğun çalışma şartlarında ilk sene kesmez ise ikinci sene kesin bağlama grubu milini kesiyor
Kesmesine kessinde 2 sene garantili dahi olsa makinan garantiye girmiyor

Gallignani makinaları yerli üretilmeye başladığı için bağlama guruplarının orjinal olmadığı konusunda kullanıcılarından olumsuz yorumlar almıştım. Gallignani eski kalitesinde değil diyorlardı..

harmak a bi bak abi istersen yanlız sag tekeri tablanın arkasında olan degil dışında olanlar güzel bide baglama grubu dişlili sistem olan ve orjinal rasspi olan mümkünse bi bak güzel makina

_çiftçi_ link=topic=86904.msg1043281#msg1043281 date=1449598928' Alıntı:
Gallignani makinaları yerli üretilmeye başladığı için bağlama guruplarının orjinal olmadığı konusunda kullanıcılarından olumsuz yorumlar almıştım. Gallignani eski kalitesinde değil diyorlardı..
sanmıyorum öyle bir durum olduğunu montaj bursadakı fabrıkada gerceklestırılıp TR ve orta asyaya sevk ediliyor parçalar aynı Ve ÜRMAKSAN gibi dünyaya parça üreten firmanın imzalarıda mevcut... Paksan yeni tiplerden memnun olanda var olmayanda var harmak alabılırsınız gallıgnani olur ürmaksan AGRİTÜRK olur bunları tercıh edebılırsınız parça vs sıkıntısı yasanmaz bunlarda bırebır mevcut....

_çiftçi_ link=topic=86904.msg1043298#msg1043298 date=1449601417' Alıntı:
Paksandan memnun olmayanların memnuniyetsizlikleri nelerdir?
dişli sisteme ve yeni fabrikasyona geçtikten sonra üretim yapılanlarda sorun yaşayan çok gerek bağlama gurubu ağırlıklı gerek motora yğklenmesi gerekse uzun vadeli ayarların kısa vadede hassasiyetini yitirmesi (yıldızlar-pense yay yükü) adına memnunıyetsızlıkler mevcut...

bende karataş yunus varı ortak kullandıgımız bir makina bende kendim için sönmaezlerin bu sezon fiyasaya çıkaracak oldugu çift pozizyonlu olan modeline bakıyorum haşbayını sökmeden yonca da baglaya biliyorsun eger sönmezler almassam yinekarataş alacam bisezonda 60bin balya bagladım önemli bisorunda yaşamadım

10.000 balya bağlayacaksan sıfır makina almana gerek yok temiz ikinci el al nerden baksan 20 bin lira cebine kalır...bir de herkesin aldığı makina aynı randumanlı cıkmıyor sorun yasayan olur yasamayan olur objektif olan var marka takıntısı olan var karar senin hiçbiriyle kan bağımız yok tercih size kalmış gallignani almayacaksan paksan 8002 yada ürmaksan alabılırsın sıfırdan yana kullanacaksan tercihinizi ama ikinci el alacaksan da paksan dişli model yada gallignani alabilirsin