• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Bamya yetiştiren var mı?

Katılım
29.05.2017
Mesajlar
150
Konum
balıkesir

Hocam bu 1 ton yaş bamya herhalde. Tüccara-alıcıya ne kadar satılıyor bu bamyalar ? 5TL gibi rakamlara kilosu satılıyorsa müthiş para ama işte dediğiniz gibi bamya çok zor iş dikeni çalısı eğilmesi kalkması bitmez diyorlar.
Bı yerde konu açılmıştı toptan kaç TL bamya dedim 5tl dedi bi adam.
 
Katılım
21.08.2014
Mesajlar
152
Bı yerde konu açılmıştı toptan kaç TL bamya dedim 5tl dedi bi adam.
Bunun bi kurusu bi yaşı var galiba. Kurusuna 80 100 lira gibi fiyatlar dönüyordu bi aralar. O bamya türünden dolayıda olabilir çiçek bamya mı ne deniliyordu o 80 100 lira edenlere. Tabi benimki sadece duyum yanlış olma ihtimali yüksek her duyan biraz daha cezbedici olsun diye fiyatı arttırmış olabilir. 1000m2 den 1 ton çıkıp 5TL den satılıyorsa yine iyi gerçi.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
 
Katılım
30.10.2016
Mesajlar
442
Konum
ankara
Biz ekiyoruz aileye yetecek kadar. En büyük zorluğu toplaması, hemen hemen her gün toplamanız gerek(eldiven giymeyi unutmayın ). Pazar konusunda sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum. Bu sene kurusunun kilosu 150 TL idi .
 
Katılım
16.06.2008
Mesajlar
208
Konum
Yalova
Bamya toplaması en zor ürün. Alışık olmayana acemiye göre değil. Yalova Akköy'ün bamyası meşhûrdur 7 dönümlük bir tarla bir aileye bakar ama o ellere batması çok çok kötü. Parmaklara yarabandı üstüne bandaj onun üstüne ameliyat eldiveni en üste bulaşık eldiveni takarlar yine de eliniz haşat olur. İşçisini bulmak mümkün değil bence. Sürekli eğilerek çalışmak çok zordur. Bölüm bölüm tahta ve sıra yapmak gerekir ekmesi ot alması zor ama toplaması çok çok zordur. İyi tarafı parası çok iyidir her daim pazarı olur. Yüsek fiyat toplamayı katlanır kılar, sağmal inek gibidir hergün toplarsın sezonu uzundur. Alışık olmayan kesinlikle denemesin bile.
 
Katılım
17.02.2017
Mesajlar
972
Konum
ANKARA
Bu yıl bahçeye 30 kök kadar ektik yalnız bu yılki çeşidinden midir nedir boyu 2.5 metreye yaklaştı
 


Üst Alt