Romanov koyunu yetiştiren var mı

Takipteyim. Kuzu verimi cok guzel. Bu baharda 4-5aylik 2 disi 1 erkek romanov aldim. Biraz daha alabilirsem alacam. Et verimi dusuk. Burda bir arkadas on numara yazmıştı. Kuzu ve et verimi maksimum bir ırk için birkaç karışım yazmıştı. Ülkemizin en büyük ihtiyaçlarından biri koyunculuk ve et uretimi.

Kuzular 1000 tl idi. Cevremdekiler aşırı pahalı dedi hatta paran çok aklın az fala gibisinden konuştular ama 14 ayda 2 sefer dogum yapmasi ve ilk dogumda ikiz sonraki dogumlarda 3 ve üzeri dogum yapma durumlarini anlatinca bizde alalim demeye basladilar

• Beğen
Tepkiler: MURTKAYA
Alanlar merak ettiklerinden alıyor buda saanen keçisi gibi herhalde bir ara yok 8 lt süt veriyor yok 10 litre süt veriyor diye yüksek fiyattan millete sattılar ama sonuçta söyledikleri gibi çıkmadı benim bir arkadaşım aldı 3 tane gözlerine. Boz indi tedavi ettirdi biri düzelmedi birde akkaramana göre pek etli değil aynı yaşta iki ırka bakınca akkaraman daha iyi ete geliyor kapalı sistemde bakım için düşünenler alabilir aksi takdirde söylendiği verimleri elde edemezsiniz

Alanlar merak ettiklerinden alıyor buda saanen keçisi gibi herhalde bir ara yok 8 lt süt veriyor yok 10 litre süt veriyor diye yüksek fiyattan millete sattılar ama sonuçta söyledikleri gibi çıkmadı benim bir arkadaşım aldı 3 tane gözlerine. Boz indi tedavi ettirdi biri düzelmedi birde akkaramana göre pek etli değil aynı yaşta iki ırka bakınca akkaraman daha iyi ete geliyor kapalı sistemde bakım için düşünenler alabilir aksi takdirde söylendiği verimleri elde edemezsiniz

Bakımı biraz meşakkatli ama veriminin iyi olduğunu duydum 3-4 kuzu veriyo az değil

Bakımı biraz meşakkatli ama veriminin iyi olduğunu duydum 3-4 kuzu veriyo az değil
koyunlar damızlık olarak alırken pahalı kuzusu mezbahada diğerleriyle aynı para çok marık hayvanlar bizim köyden biri yine almış.
koyunlar merinos tokluları kadar yok keçi gibi bişeyler.
hazır uyum sağlamış çoğul kuzulayan sakız koyunların bile kıymeti ortada bunlara para verilmesini hiç tavsiye etmem beni yanlış anlamayın ama hayal ticareti.

koyunlar damızlık olarak alırken pahalı kuzusu mezbahada diğerleriyle aynı para çok marık hayvanlar bizim köyden biri yine almış.
koyunlar merinos tokluları kadar yok keçi gibi bişeyler.
hazır uyum sağlamış çoğul kuzulayan sakız koyunların bile kıymeti ortada bunlara para verilmesini hiç tavsiye etmem beni yanlış anlamayın ama hayal ticareti.

Yanlış anlaşılmaz ben burda bu ırk hakkında bilgi almak için yazdım kafama yatarsa yapıcam zaten

araştırma yapıyorsan şöyle bi merinos toklusu ile bu koyunların koçunu yan yana gör canlı hayvanları gör.
saf arı ırk falan bi sürü hikayelerle oynama canlı görmeden anlaması zor videolarla anlaşılacak bir şey değil.

Biz normalde kıl keçisi ve kıvırcık koyunu yetiştiriyoruz ama keçiyi bitirip güzel bi koyun ırkına geçmek istiyoz ama kıvırcığada güzel destek veriyorlar

Biz normalde kıl keçisi ve kıvırcık koyunu yetiştiriyoruz ama keçiyi bitirip güzel bi koyun ırkına geçmek istiyoz ama kıvırcığada güzel destek veriyorlar
keçilerin güdümü zorlu satış fiyatı düşük fakat kar marjı yüksek masrafsız güdecek insan varsa satınca pişman olmayın.

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo