Başak 2075 4*4 plus klasik kasa arıza ( Önemli)

İyi günler bilinleriniz vardır biz 2014 sonlarında başak 2075 klasik aldık traktörümüzdende memnunuz acıkcası, 4 gün önce normal düz yolda giderken sağ arka tekel kilitledi bizde hemen durop servise haber verdik servis gelip baktı burda bişey anlamayız diyip çekici getirip atölyeye götürdü, orda acılınca sağ tekele giden 3 dişli ve ortadaki mil dişlileri bozulmuş dediler onlar cerr dişlisi dediler , niye olduğunu sorunca bizde anlamadık ama ya dişlilerin arasına bişey kaçmıştır yada montaj hatasıdır diyip geciştirdi neyse fabrikadan dişli istetiler 2 gün sonra gelir takarız dediler bende tamam diyip ayrıldım ve beni bi iki saat önce yetkili usta aradı şanjıman yağı bi kaç litre eksikmiş istersen üstünü tamamlarız istersende komple değiştiririz dedi az cok bilirsiniz şanjımanda dişli dağıldığında mutlaka yağa capaklar karışır komple değişmesi gerekir bunu diyince fabrika yağ vs şeyleri karşılamıyor o size ait dediler onu bildiğimi yanlız bakım saatleri gelince bunı kapsadığını söyledim eğer traktörün saati gelmiş olsaydı yağlar filitreler bana ait derdim ama şimdi makina garantili ve şanjıman arızası vermiş ve siz yağ değişme bedeli size ait diyosunuz umarım olmazda olaki bi sefer daha olursa gene yağ değişme bedelini ben mi verecem onu bırak makina daha 331 saate ve 450 500saate şanjıman yağı değişmesi lazım şimdi yağın bedilini ben verirsem 120 saat sonra tekrar mı şanjıman yağını değiştirecem dedim o zaman eski yağını bırakalım üstünü siz tamamlarsınız yada isterseniz şimdi yağını değiştirin 450 saate şanjıman yağını değiştirmezsiniz diye konuştular verhasil bi sonuça ulaşamadık... Şimdi benim öğrenemek istediğim garantili bi traktörün şanjıman sorunu cıkınca yağ değişmesi traktör sahibine mi ait fabrikaya mı ait, bakımlarda zaten traktör sahibine ait biliyorumda olası böyle sorunlarda kime ait bilen varsa bilgilendirsin beni cok teşekkürler.

Ynt: Başak 2075 4*4 plus klasik kasa arıza ( Önemli)

Geçmiş olsun...Kullanıcı hatası olmadığı sürece bütün masraflar garanti kapsamında olması lazım diye düşünüyorum.Servis yerine birde direk fabrika ile iletişime geçin derim.

Tamamen garanti kapsamına girer.eger kabul etmiyorlarsa TSE arayın ve durumu anlatın onlar gerekeni yapar.ama fabrikayı arayıp yetkılı birisıyle görüşün bılgılerı olsun.

john deere 6115 link=topic=86963.msg1044521#msg1044521 date=1449929625' Alıntı:
sağolasın :)
turmaztur_33 link=topic=86963.msg1044522#msg1044522 date=1449929720' Alıntı:
geçmiş olsun inşallah tekrarı olmaz
Hayırlı çalışmalar
işiniz rast gelsin
inşAllah, teşekkür ederim :)
senol_84 link=topic=86963.msg1044535#msg1044535 date=1449933159' Alıntı:
Geçmiş olsun. Bu nedir ya başakta bozmuş işi demek ki. Satarken şöyle garantili böyle servisi var yok kampanyalı. Sattıktan sonra bu kullanıcıya ait şu kullanıcıya ait.
sağlık olsun iş bi seferlik diyildir elbet :)
brhnztrk86 link=topic=86963.msg1044563#msg1044563 date=1449939209' Alıntı:
Geçmiş olsun...Kullanıcı hatası olmadığı sürece bütün masraflar garanti kapsamında olması lazım diye düşünüyorum.Servis yerine birde direk fabrika ile iletişime geçin derim.
kulanıcı hattası olsa idi yağın masrafını karşılamıyan fabrika 3 dişlinin bi milin birde rulmanı mı karşılardı hiç sanmıyorum acıkcası :), bölge sorumlusu ile görüştüm ilk konuşmaya başlarken erhan bey dediğimiz içinmidir nedir bilmem sorumlu kişiyle diyilde bi begle konuşuyomuşum gibi geldi ve hiç hoşuma gitmedi adam sattan bayi ile konuş bunu diyor, sanki servis müdürü o diyilde bayiymiş gibi, bayi tanıdık aradım erhan balı bey karşılamıyorsa fabrika karşılmaz ama istersen biz karşılarız dedi bende bu fabrikanın meselesi onun karşılaması gerek dedim bizim elimizden ancak bu gelir dedi kapatık, acık konuşuyorum adıma biri 2014 diyeti 2013 model başak 2075 plus var traktörlerden memnunumda ama bilseydim ERHAN BALLI diye bi servis müdürleri var eğer tanışmış olsa idim Türkiyede bırak traktörü cift sürecek büyük baş hayvan bile kalmasa tek başak traktör kalsa Almazdım!! Sağlık olsun..
delikanlim06 link=topic=86963.msg1044568#msg1044568 date=1449939937' Alıntı:
Tamamen garanti kapsamına girer.eger kabul etmiyorlarsa TSE arayın ve durumu anlatın onlar gerekeni yapar.ama fabrikayı arayıp yetkılı birisıyle görüşün bılgılerı olsun.
boşverdim artık servis müdürleri ile konuştum artis artis konuşmasına bozuldum bırak traktörü, şimdi fabrikayıda ararım böyle bi kişi daha cıkar ben traktörleri sinirden yakarım olan gene bana olur, sağlık olsun :)

Ben fabrikayı ararsanız bir sonuca ulaşırsınız diye düşünüyorum. Servistekiler çok bilmişlik yaparlar. :) Fabrika eğer arkasında durmazsa yakın zaten :)