Başak mı tümosan mı ?

Çok bıçak sırtı bir soru, Tümosanda çok iyi çekiş var, lakin sanayiye çok uğrar. Başak 2100 serileri de yeni sayılır, pek kullanan yok civarda, arıza çıkarmak konusunda Tümosan ile yarışır mı bilmiyorum. Bence hangi servis ile aranız daha iyi ise onun motorunu alın..

• Beğen
Tepkiler: srtys
İki traktör arasında kaldım birisi başak 2100 digeri ise tümosan 8105 ikisinin bayiside oturduğum yeri 10 km ikisininde servisi var sizce hangisini almalıyım ?
Tumosan kullanıcısı olarak başak daha iyi diyebiliriz. Tumosan yeni seride sanzuman sorununu çözdü mu tam bilmiyorum. Bizde 2012 Model 8195 saat olarak 1500 saatte tumosan var. Traktör ek bir işlem yapılmadı. Büyük bir arıza çıkarmadi. Fakat klima teyp akü marş sorunu ciftceker bağlantısı gibi sorunlar yaşadık. Köyde başak kullananlar var. İlk 800 saatte koltuk, hararet, ve hidrolik kol indirme sorunu yaşadıklarını duydum. Bana kalırsa sanki başak 1 kademe önde gibi.

Çok bıçak sırtı bir soru, Tümosanda çok iyi çekiş var, lakin sanayiye çok uğrar. Başak 2100 serileri de yeni sayılır, pek kullanan yok civarda, arıza çıkarmak konusunda Tümosan ile yarışır mı bilmiyorum. Bence hangi servis ile aranız daha iyi ise onun motorunu alın..
150'ye tümosanı 165'ede basagı birakıyorlar bizim burda maxima tipi alan hiç olmadı nasil o yüzden bilemiyorum basaği yakınlarımdan alanlar oldu 110 luğunu felan başağı pek bi sıkıntısı olmadığını soylediler başak benide biraz daha cezbediyor hostes koltuğu geri görüş kamerası elektronik hidrolik ama tümosanın da çekişi veni cezbediyor tasarimı da hos goze hitap ediyor ikisi arasında cok fena sekilde kaldım.

2017 model 8105 kullanıyorum çekişinde sorun yok çok güçlü, 1 sefer geri vites vidası çıktığı için şanzımanı indirdik. onun haricinde büyük sorun yaşamamıştık, şu an 530 saatte ve sağ arka cer dişli ve kısa akis dağıldığı için kovan patlattı, garanti süresinde sorunu bildirmemize rağmen servis ilgisiziğinden yapmadı, garanti bitt iyice arıza büyüdü ve kovanı kırdı kurtuldu, traktör şu an başka bir serviste tamir ediliyor ve fabrika sadece işçliği karşılıyor.

150 bin -165 bin liralar gerçekten de ciddi rakamlar .
5 yaşlarında ikinci el temiz avrupa bir traktor alsanız daha iyi olmazmi acaba.
Hem ikinci el traktor kredisi de cikiyor olmali.
Bana kalsa ben avrupa alirım ama bizim burlar kücük yerler bişeyinden arıza vrrdimi yapıcak pek bi usta yok bide traktörlerlerin ikisininde bayi ve servisi evime 10 km o yüzden bu markaları tercih ettim.

• Beğen
Tepkiler: ufukk
2017 model 8105 kullanıyorum çekişinde sorun yok çok güçlü, 1 sefer geri vites vidası çıktığı için şanzımanı indirdik. onun haricinde büyük sorun yaşamamıştık, şu an 530 saatte ve sağ arka cer dişli ve kısa akis dağıldığı için kovan patlattı, garanti süresinde sorunu bildirmemize rağmen servis ilgisiziğinden yapmadı, garanti bitt iyice arıza büyüdü ve kovanı kırdı kurtuldu, traktör şu an başka bir serviste tamir ediliyor ve fabrika sadece işçliği karşılıyor.
Başağımı tercih etmeliyim

Başak motor perkins pompa bosch şanzuman carraro yani kaliteli diye biliyorum. Çok piyasası yok servis yaygın olmadığı içindir diye tahmin ediyorum. 2100 ile 2100S farkı var mı? Sıfır makine alıyorsan bir deneme sürüşü yap bence

İnsanların fikir vereceği konu 165 bin tale ye mal olma sebebi var, bu sebeptendir ki kimse kimse cesaret edemiyor şunu alın demeye. Bence ikisi de biri birinin aynısıdır. Gönlünüz hangisine meyl ediyorsa onu almalısınız ki pişmanlık yaşamayın.
Paranız sizin hiç de sevmem akıl vermeyi ancak affınıza sığınarak ikinci ele yönlenseniz deme ihtiyacı hissettim. yine servisi olanlara bakın ancak 2. el daha cazip duruyor şu ekonomik durumda.

Başak 2060 kullanıcısıyım. Size gidin başak alın diyemem lakin ben memnunum hatta bütün köy memnun ki millet eski Massey Fergusonlar'ını satıp sıfır Başak alıyorlar Adapazarında. Aynı zamanda Başak fabrikası Adapazarı'nda onun da etkisi vardır muhtemelen. Bizim oralarda Tümosan yok gibi bir şeydir onun hakkında bir şey diyemem ama hakkında pek olumlu şeyler duymadım maalesef.