Başına böyle bi iş gelen Varmı?

Hafif yamaç yolda serinin 2nci vitesinde 10 km hızla giderken bi anda arka tekerler kilitledi sesi pek ayrıştıramadım ama defransiyalden sanırım bi gümbürtü koptu. Traktör hemen istop etti tekrar çalıştırdım ileri vitese aldım gitmedi zorlamadım geri aldım 1 metre kadar geldi gitmedi yine 1 metre ileri geri gidiyor. Ayna mahrutinin üst tarafında bi pim varmış o yerinden çıkmış galiba milin ordaki dişlilerin arasına düşmüş. Usta bu kadar anlattı. 2 saat çekici bekledim başka bi traktörle önden çekip yolun kenarına almaya çalıştık traktör yerinden oynatamadı. Çekici geldi götürdük servise indirirkende sıkıntı yaşadık 110 beygir bi traktör vardı serviste arkasından bağlayıp anca çekicinin üzerinden indirebildik lastikler betona değdiği an 110 lukta yerinden kıpırdatamadı. Bizde bıraktık öyle. Tabi bunları yaparken el freni çekiliydi.
Gübre doldurduk bi abinin de 3 romork gübresi varmış bak işine yararsa al dedi romorku söktük kafa traktörle 2 km kadar gittik dönüstede abi merdivende dikiyordu yavaş gidiyoduk abinin üzeri gübre olmasın diye bi anda oldu olan. Her işte bi hayır varmış. Ya yüklü olsaydı neler olurdu. Allah korudu. Yinede çok şükür. Allah kimseye yaşatmasın böyle bişey. 2004 model traktör 11.000 saatte.
İlk defa böyle bi sorunla karşı karşiyayiz. Daha önce ne hiç bi arıza yaşamadık. Ne olur ne çıkar tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim. 20181111_153757.jpg20181111_153751.jpg20181111_153954.jpg20181111_165751.jpg20181111_165908.jpg20181111_170422.jpg

Geçmiş olsun
Böyle durumda mümkün olduğu kadar zorlama traktörü
Mahrutinin orada istavroz dişlilerini tutan pim çıkmıştır
Araya parça alip dişlileri kirmadiysa fazla zarar olmaz
Tabi ki tahmin bunlar
Baska şeyde olabilir
Bizim tumosanda da oldu kilitleme yapmadi hatta önleri baglayip yürüdü ama tek ceker yürümedi
Önemli olan dişli arasina birşeyler alip kirma yapmasın

• Beğen
Tepkiler: OnurrrCa
Geçmiş olsun
Böyle durumda mümkün olduğu kadar zorlama traktörü
Mahrutinin orada istavroz dişlilerini tutan pim çıkmıştır
Araya parça alip dişlileri kirmadiysa fazla zarar olmaz
Tabi ki tahmin bunlar
Baska şeyde olabilir
Bizim tumosanda da oldu kilitleme yapmadi hatta önleri baglayip yürüdü ama tek ceker yürümedi
Önemli olan dişli arasina birşeyler alip kirma yapmasın
Evet ismail abi bi kaç ustaya sorduk pim çikmıstır ama dişlilere gitmez duvarda sıkısır diyorlar. Ama bi gümbürtü koptu biseyler kırıldı ama bakalım. Simdi gidiyorum traktırün yanına bakıcaz duruma.

Geçmiş olsun tanıdığım birininde böyle olmuştu landinide sanırım kronik bir sorun
Saolasın.Benim çevremde çok landini var özellikle 7860 8860 8865 hepside ağır işlerde kullanıyor sordum onlara hiç yaşamadık dediler ama bi ustayla konustum eskilerden işini iyi bilir. Bana bu motorların 4-5 bin saatte şanzıman difransiyal ve diğer bakımlarını aksatmassan yürütemezsin dedi. Ben ilk aldığımda 5. 600 saatte komple bakım yaptürdım bidaha da zaman olmadı bakıma gitmeye. Hep kendim yaptım bakımlarını. Benim bu 3ncü landinim. Onun dışında 1 tanede 5h100 vardı. Ben ilk defa yaşadım. Allah kimseye kaza bela arıza vermesin

Büyük ihtimal Şanzuman kilitlemiş olabilir usta söyler zaten para mı yok Çetin abide çeksin sıfır bi Landini [emoji23]
Para var Allaha şükür Ama Tarım işi bitti, Traktör alma işi yaş bundan sonra. Yapılacak tek iş elindekini koruyup kollamak. Şanzımanı kitmelemedi istavrozun icindeki pim yerinden çıkıp 2 nci kuyruk miline vurmuş. Milde sorun yok istavroz değiştirdik 15 yaşnda 11.000 saate traktör daha ilk böyle bişey yaşadık ama kullanıcı hatası tamamen. Allahtan yedek vardı bi arkadaşta 1750 liraya aldık normalde sıfırı 5000 5500 tl. Daha fren ayarı yapılmamış traktör Cârlardaki yağı bile orjinal. Usta tam süzme... 2 günlük işi hala bitiremedi dükkanın önünde 3 tane traktör var arızaya ferizliye gidiyor. Deli etti bizi 2 gündür. 20181113_120315.jpg20181112_115423.jpg20181112_113103.jpg