Basınçlı oto yıkama makinası

Ynt: Basınçlı oto yıkama makinası

ofas link=topic=86994.msg1045438#msg1045438 date=1450160810' Alıntı:
Eski makineme takmıştım. 40 lık pompa var üzerinde. Regülatörde iki çıkış var birine takıyorum dolayası ile diğerini kapatıyorum. basınç en üstte ( 4 ) traktör rölantide çalışıyor. basınç için rakam söyliyemeyeceğim ama benim diyen basınçlı yıkama ile yarışır derecede etkili ama az su kullanıyor gibi geldi bana. Basınçlı yıkama makinem yok ama arabayı dışarıda vs yıkattığımda yerden akan su daha fazla akıyordu.

Suyu depodan alıyor. Yağ gibi kirleri çıkaracaksanız. Sıcak su, önceden gaz yağı gibi şeylere hiç gerek yok.
Acaba elimi değdirsem ne olur dedim. Hafifçe değdirdim anında yaktı ve suyun çarptığı yer su topladı.
süperdi valla..
biraz su miktarını arttırabilsek çıkma bulur birde 200 devirlik 220 volt motor atarız.. al sana en iyi yıkama :)

APO5454 link=topic=86994.msg1045305#msg1045305 date=1450119393' Alıntı:
Tekrardan hepinize teşekür ederim abilerim çok faydalı yorumlarınız var haftaya çarşıya çıkıp bakacam hangi markalar var fiyatları nasıl oto yikamalari dolasacam 2. El bulabilirsem alacam
hemserim fiyat aralığını 1000 tl gecmen lazim
200 bar makinami gecen hafta tamir ettirdim 600 tl masraf cikarti
ismini hatırlamıyorum ama adapazari Artvin sanayinde tamirini yapan yerde illaki 2.el vardır

a.mutlu link=topic=86994.msg1045492#msg1045492 date=1450175829' Alıntı:
hemserim fiyat aralığını 1000 tl gecmen lazim
200 bar makinami gecen hafta tamir ettirdim 600 tl masraf cikarti
ismini hatırlamıyorum ama adapazari Artvin sanayinde tamirini yapan yerde illaki 2.el vardır
Teşekürler abi yorumun için sanayide bacam 2. Eline

Karcher kıllanıyorum 130-140 bar olsa gerek. almadan önce baya araştımıştım güçlü bir makina olsun diye gelgör ki çamurda ve gübreden sonra baya bi uğraştırıyor.makina pro. uzun süre çalışmaya dayanıklı ama yıkama bitmek bilmiyor.
yerinde olsam 200 bar ikinci el makinaya bakarım. bu güçlere çıktığında da sanayi elektriği ile çalışan makinalar devre giriyor

beyler bizim kullandığımız ekipmanların ve römork traktör gibi boyası naziktir.
öyleki mibzer çift Pulluk dahada ince ve nazik..
bunlara 200 bar basınçlı suyu 2 kez sıkarsanız
3.ye boya denen şey kalmaz..
tecrübe ile sabittir :)
en kuvvetli 130-150 bar olursa idare eder..