besilik hayvan secimi

arkadaşlar merhaba bereketli olsun insallah hayvancılıga yeni başladık bilen abilerimiz sayesinde hayvanlarımızı seciyoruz fakat bana hayvan secerken nelere dikkat etmem gerektigini söylermisiniz lütfen.

İnsan azmedince cok şeyler başarabilir
Dikkat edin dikkatli olun yazik olur
Kısa sürede hissedilmesede bazen uzun vadede çıkar sonucu
Arabadan örnek verirsek şoförlük yoksa kullanmamak gerek şoför bulmalı tamircilik yoksa tamire kalkismamali tamirci bulmali
Ama hepsi öğrenilir dediğimiz gibi azmedince
Hayvanda sıkıntı olunca anlamak
Hayvancılıkta sıkıntı olunca anlamak
İşletmede sıkıntı olunca anlamak
Çalışanda sıkıntı olunca anlamak
İşte işçilikte sıkıntı olunca anlamak
Yada hiçbirseyden anlamamak birlerine güvenmek tabi güvendigin kişiler güvenilirmi ?
Heleki bu zamanda.
Ben böyle birşeyler yazdım umarım faydalı olur

Son düzenleme:
İnsan azmedince cok şeyler başarabilir
Dikkat edin dikkatli olun yazik olur
Kısa sürede hissedilmesede bazen uzun vadede çıkar sonucu
Arabadan örnek verirsek şoförlük yoksa kullanmamak gerek şoför bulmalı tamirci lik yoksa tamire kalkismamali tamirci bulmali
Ama hepsi öğrenilir dediğimiz gibi azmedince
Hayvanda sıkıntı olunca anmak
Hayvancılıkta sıkıntı olunca anlamak
İşletmede sıkıntı olunca anlamak
Çalışanda sıkıntı olunca anlamak
İşte işçilikte sıkıntı olunca anlamak
Yada hiçbirseyden anlamamak birlerine güvenmek tabi güvendigin kişiler güvenilirmi ?
Heliki bu zamanda.
Ben böyle birşeyler yazdım umarım faydalı olur
çok teşekkür ederim cidden asırı anlamlı.

Buyukbasi bilmemde kucukbasta celebin eline kalırsan kötü olabilir. yanina bilen birini al git direk ahirından bak al ahırdan bakarsan daha iyi olur hayvanın eski koşulları iyiyse sende de sıkıntı cikarmaz.

7 adet 11-14 aylık danalarımız var. 2si alaca 1i montofon diğerlerine göre zayıflar yemden daha fazla yararlanmaları için maya vermeyi düşünüyoruz hangi markanın hangi ürününü kullanmalıyız? Sadece maya mı yoksa premiks şeklinde mi kullanmalıyız? Tecrübelilerden cevaplayan olursa sevinirim saygılar