Bilinmeyen mesaj


Arkadaşlar özelden bu mesaj geldi.çarpık ingilizcemle dürüst amele arıyorum diyor gibime geldi .anlayan varsa anlatsın .maksat gır gır.
Screenshot_2019-09-07-21-26-35.jpg
 
Adının benjamin olduğunu, Ülkemize yatırım yapmak istermisiniz diye soruyor tek istediğim dürüst güvenilebilir bir ortak aradığını, söylüyor. Afganistan Amerikan üssündeyim diyor
 
Dil konusunda, çeviri yapan programlar var, yardım alırsınız.
Din konusunu karıştırmayınız.
Ticarette, her türlü ortaklık yapılabilir.Çok uluslu şirketler var, girişimlerin engellenmesi hoş bir şey değildir.
Tabi ki haklısınız ama bu bir Türk deyimidir.yani bu işin olmayacağını anlatmaya çalışan bir deyim . biraz kaba ama .ticaretin dini olmaz katılıyorum .iş yapmak isteyen toprak ağaları varsa irtibata geçsin e mail adresi var.
 
Dil konusunda, çeviri yapan programlar var, yardım alırsınız.
Din konusunu karıştırmayınız.
Ticarette, her türlü ortaklık yapılabilir.Çok uluslu şirketler var, girişimlerin engellenmesi hoş bir şey değildir.

Türkiye’de tarım konu başlığı altında yazacaktım, buraya nasipmiş. Öngörüm; 50 yıl gibi bir zaman içerisinde, tarım arazilerimiz ulusal şirketlere geçecek. Bu durum istenmese de. Asıl vahim olan sonrasında, uluslararası şirketlere geçecek gibi. Hali hazırda bunun için, ülkemizde bir gayret olmasada, bir önlemde yok. Tarımda ki mazot, gübre vs. gibi girdi maliyetleri ortada. Köylerin hali içler acısı. Tarım sektöründe köyde yetişen son nesil gibiyiz.(1980-90 doğumlu olanlar) Köyde genç olmak çok zor. Köylü, köylüye kızını vermiyor. Kim, kimin dilini ne derece bilse ne olur. Aynı dili konuşanlar, bir birininin halinden anlamadıktan sonra.
 
Katar ne kadar yer topladı bileniniz varmı, yoksa israilmi desem Araplar parası olan suriyeliler...bir çakıl taşını bile vermem dediğimiz topraklarımız savaşmadan parayla satılıyor.bir ülkeyi yıkmak için savaşmaya gerek yok .ürettirmesen kendine mahkum bıraksan yeter.Türkiye büyük bir ülke fakat bu şekilde biz bir yere varamayız kalkınma önce tarımdan başlar biz daha tarımı halledememişiz, kaldıki sanayi .Hindistan aya mekik fırlatıyor başarısız oldu ama bir dahakine kesin yapacaktır.bizde lafla peynir gemisi yürütmeye çalışıyoruz.
 
  • Beğen
Tepkiler: Yenikentli123

Benzer Konular