Bizim ahır :)

2 aylık danamız sezeryan doğum oldu :) sol traftakide 3,5 aylık 5 yaşında olan ŞEKER KIZ :) 2 düveler Ve buda 10 yaşındaki pamuk inek :) sezaryan doğum yaptı bu sene :) Maşallah demeyi unutmayın :)

Ynt: Bizim ahır :)

Maşallah 41 kere sürüsüne bereket, ilk defa sezeryan doğum yapan ineği ve yavrusunu görmüş oldum. Daha önce bir arkadaşın hayvanında denenmişti inek 24 saate varmadan öldü, buzağı sakat olduğu için zaten doğum gerçekleşmemişti.:)
Bu yılda aynı arkadaşta doğum sırasında ayağı kırılan buzağı var, ayak 20 gündür alçıda bakalım tutacakmı.:S:( Bu tür olaylar beni üzüyor, hiç bir üreticinin karşılamamasını hep Allah tan dilemişimdir.

Ynt: Bizim ahır :)

nailyetek link=topic=53510.msg558883#msg558883 date=1331331192' Alıntı:
Maşallah 41 kere sürüsüne bereket, ilk defa sezeryan doğum yapan ineği ve yavrusunu görmüş oldum. Daha önce bir arkadaşın hayvanında denenmişti inek 24 saate varmadan öldü, buzağı sakat olduğu için zaten doğum gerçekleşmemişti.:)
Bu yılda aynı arkadaşta doğum sırasında ayağı kırılan buzağı var, ayak 20 gündür alçıda bakalım tutacakmı.:S:( Bu tür olaylar beni üzüyor, hiç bir üreticinin karşılamamasını hep Allah tan dilemişimdir.
sağolun :) inek doğumdan 1 gün önce çok sancılıydı rahatsızdı veterner gelip aldı dana bide ters gelmiş ve 20 gün geçmişti büyüktü :)