bizim emektar duvara tırmanırken yakalandı


Ynt: bizim emektar duvara tırmanırken yakalandı

bizim çocuklar traktör vitesteyken çalıştırmışlar ve traktör bu hele geldiktin sonra haberimiz oldu çok şükürkü çocuklara bir şey olmadı bide kimseye haber vermeden korkup kaçmışlar
 

Ynt: bizim emektar duvara tırmanırken yakalandı

Büyük geçmiş olsun.İnşallah bu olay bir ders olur gerekli önlemleri alırsınız.Traktörlerin otomobil gibi direk marşla çalışması çok sakıncalı. benim eskiden mf phantom vardı.kontağı açtığında elektirikli mazot otomatiği çalışmaya başlıyordu.çocuklar açık bırakır giderdi.o yüzden anahtarı hep saklardım.şimdi bunu alışkanlık edindim. traktörde anahatar bırakmıyorum.evimizin önü meyilli.el frenini çekerim ancak çocuklar ben gider ditmez traktörün tepesine çıkarlar.direksiyonu duvara doğru çevirir dayarım.havada ekipman bırakmam.Allah herkesi korusun.Bilhassa çocuklarımız.
 


Ynt: bizim emektar duvara tırmanırken yakalandı

İyi ucuz atlatmışsınız ben herzaman garaja koyarım traktörü kardeşim falan sorun çıkarmasın diye el freni çekik durur anahtar üstünde olmaz sizde öyle yapın ben küçük vites dediğim yanında kısa olan viteside herzaman boşa alırım yürümesin motor diye geçmiş olsun anahtarı üstünde bırakmayın traktörlerin çocuklar meraklı ne yapacakları belli olmaz.
 

Ynt: bizim emektar duvara tırmanırken yakalandı

geçmiş olsun olur böyle vakalar kazabela olmadıktan sonra komik bir anı olarak kalır :) Çocukluk işte...
 


Ynt: bizim emektar duvara tırmanırken yakalandı

gecmiş olsn...
bu tüp seylere önlem için takviyeye veya vitese müşür atmak lazım... bosa almadan calısmıcak, yksa cocuklar için sakat iş olur...
 

Benzer Konular


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt