Bölgenizde gübre fiyatları

Türkiye zaten çölleşen bir ülke. Bakmayın siz su kaynaklarımız fazla diye söylendiğine. Böyle kurak giden senelerde barajlarında tarlalarında halini hepimiz gördük. İç Anadolu'da mısır üretimi için açılan kuyular yaklaşık 10 sene sonra yeraltı sularını bitirecek. Bilinçsiz toprak işleme ve zirai madde kullanımı da eklenince büyük bir sorun var. Biz bunu çiftçiler olarak çözemeyiz kapasitemiz yetmez en büyük engelimiz para kazanma hırsı.

Dogru soyluyorsun amac cozum uretmek degil bahane bulmak bu devirde
sen iki pas ilacı atıp yağışlı bölgede gübreleme yapıyorum diye kerameti kendinde görüyorsun, aynısını herkes yapsın kerameti kendinde görsün istiyorsun...

ama keramet sende olsaydı keşke, herkes sen gibi yapardı zaten

ürettiği çözümüne bakın şunun:ROFLMAO:

Son düzenleme:
sen iki pas ilacı atıp yağışlı bölgede gübreleme yapıyorum diye kerameti kendinde görüyorsun, aynısını herkes yapsın kerameti kendinde görsün istiyorsun...

ama keramet sende olsaydı keşke, herkes sen gibi yapardı zaten

ürettiği çözümüne bakın şunun:ROFLMAO:
Başkan alıntı mesaj bana ait 😀 hani diyordu paramız varki ithal ediyoruz diye şimdi dap vs. Gübre pahalılastıya ve artacaktır daha cözüm bulmak yerine atmayın organik tarım olur daha iyi olur gibisinden yazdım çözüm üretmek yerine ithal eden çözüm üretmek yerine bi bahane bulur

• Komik
Tepkiler: ziyaretci32
Daha konuşalacak çok şey var çok örnekler var neler anlatır ne hasaplar yaparım size burada

yaşımız geldi geçti bizim neler gördük

buralara takılmamızın sebebi memleketi sevmemizden yinede bir gözatıp neler oluyor görmemiz için

arada yazıyorum doğrusu böyle olmalı babında

Hatasız kul olmaz yinede bilmeden kırdıysam affola

Fakat her zaman bişey var

Türkiye büyük ülke, buraya yazılanlar yalan olarak düşünmeyin, adam yazıyorsa heleki çiftçi ise gerçekten inanın, ben dibine kadar inanırım misal, acemide olabilir yanlışta bilebilir önemli değil, tabi acemiliği eksiği varsa yazın ama yargılamayın... yok sen şöyle yanlış yaparsan hiç bilmiyon bak ben böyle yapıyom uhuu malı götürüyom, ben burada şöyle alıyom böyle ekiyom...

bunlar sizin kendinizi direk örnek verip üste çıkmanızı gerektirecek şeyler değil..varsa yanlışı doğru tespitle bölgendeki çiftçiye yardımcı ol, ama trakyadan ankaraya bilgi aktarımı olsada sizin yaptığınız gibi bilmiyorsun öyle değil mantığıyla değilde.....bilemeyebilirsin, bizim uygulamamız böyle, yap dene bir tarlanda gibi olmaktan öte geçmemesi lazım derim...

Buradan trakya ya adam akıl veriyomu yaa, ben hiç görmedim

neden?

o şartları zaten yok adamın nasıl versinki değilmi?

sizi zaten yakalayamaz verimde onda bunda

haa her bölgede vardır nadirde olsa yumuşak havası bol suyu vs..

oradakide merak etmeyin yine aynı siz gibi yakınındakine şöyle aldım böye yaptım diyor görüyoruz, sen çalışmıyorsun diyor ahkam kesiyor kendini biyere konduruyor , ama şartlar aynı değil vesselam diğerinin boynu bükük dinliyor napsın...

çenem düştü kusura bakmayın, okudunuz yordum sizi hakkınızı helal edin...
Kral boşver anlamazlar. Yaşayan bilir. Gelip Sivas'ın bozkırını 1 sene görsünler yeter :)

Beyler son 3 ayda dolar %10 arttı. Ama bu gübre fiyatları bir anca uçtu. Yurt dışı fiyatlarıda takip ediyorum. Dolara göre az bir artış var ama ülke içerisinde dolar %10 artıyorsa satıcılar %50 arttırıyor.

Bu böyle gitmez. Birinin dur demesi lazım. Hani devlet fahiş fiyat artışlarını denetliyordu. Bir Allah ın kulu da gitsin su gubre fiyatlarını ıncelesın denetlesın.

Çıftcının bugdayını bedavaya almaya calısmak yerıne cıftcının gırdı malıyetlerındekı yuksek artısa bır baksın. Yakında üretici kalmayacak. En güzeli üretmek yerine dolar al sat ile paradan para kazanmak.

Yükünü tutan tutana okadar iddia var gününü saatini tarihini hatta kamera kaydı var diyor kimse kılını kıpırdatmıyor söylenenlere karşı yaptığı açıklamaya karga gö... güler kendi bile inanmıyor dediğine çiftçi kimki kimin umrumda hani tabakda az bi bal kalır ekmekle veya parmakla sıyırırsınya işte öle anladın sen onu

• Beğen
Tepkiler: Süller14
Beyler son 3 ayda dolar %10 arttı. Ama bu gübre fiyatları bir anca uçtu. Yurt dışı fiyatları da takip ediyorum. Dolara göre az bir artış var ama ülke içerisinde dolar %10 artıyorsa satıcılar %50 arttırıyor.
Bu böyle gitmez. Birinin dur demesi lazım. Hani devlet fahiş fiyat artışlarını denetliyordu. Bir Allah ın kulu da gitsin su gübre fiyatlarını incelesin denetlesin.
Çiftçinin buğdayını bedavaya almaya çalışmak yerine çiftçinin gırdı maliyetlerindeki yüksek artışa bir baksın. Yakında üretici kalmayacak. En güzeli üretmek yerine dolar al sat ile paradan para kazanmak.
Alın, ödemeyiniz, icra daireleri fazla mesai yapsın deme hakkımızı saklı tutuyoruz.

Beyler son 3 ayda dolar %10 arttı. Ama bu gübre fiyatları bir anca uçtu. Yurt dışı fiyatlarıda takip ediyorum. Dolara göre az bir artış var ama ülke içerisinde dolar %10 artıyorsa satıcılar %50 arttırıyor.

Bu böyle gitmez. Birinin dur demesi lazım. Hani devlet fahiş fiyat artışlarını denetliyordu. Bir Allah ın kulu da gitsin su gubre fiyatlarını ıncelesın denetlesın.

Çıftcının bugdayını bedavaya almaya calısmak yerıne cıftcının gırdı malıyetlerındekı yuksek artısa bır baksın. Yakında üretici kalmayacak. En güzeli üretmek yerine dolar al sat ile paradan para kazanmak.
Geçen yıl haziran ayında dolar 6.70 lira ortalama ile geçmiş, üre çuvalı 102-103 TL idi.
Bugün dolar 8,70 , üre çuvalı 230 TL. El insaf. Ayıp. Yazık. Günah. Haram olsun.

Üreticiyi kuraklık vurdu,

girdi fiyatlarıda vurdu

artık seneye bu vurgunu düzeltmesi gerekecek, ondan sonraki sene para kazanırsa bişeyler yapar.

yoksa hep karın tokluğuna demire yatır, gübreye yatır, tohuma yatır, yatır yatır...

üreticinin hayatı yatırım yapmakla geçiyor vesselam...

bakın meteoroloji Mayıs ayı raporu yanınlamış, son 50 yılın en sıcak Mayıs ayı yaşanmış, kuraklığın boyutu büyük...

mayıs 2021.png
https://www.mynet.com/meteoroloji-den-korkutan-rapor-yuzde-66-azalma-var-110106822127

• Beğen
Tepkiler: CNH58