Boru tip remork dingili kaç ton çeker

Arkadaşlar merhabalar, elimizde eski ekermak remork var, dingiller eski tip boru tipi, acaba bu dingiller kaç tona kadar çeker?

WhatsApp Image 2023-05-22 at 00.05.51.jpeg

Arazimiz ova olmamasından dolayı yokuş lu inişli yerler çoğunlukta.
9.00r16 lastikler uzun yolda ısınıyor. Kaşısa girince veya jant içindeki çember iç lastiği ısırıyor o yüzden yolda kaldığım oldu.
9.00 r16 lastik balon yapılı.
Ama 7.50 r16 jant dar yapılı.
Bu önemli bir durum.9.00r16 lastiğe 9.00r16 jant olmalıydı.o yüzden problemler yaşadım.
Bu saatten sonra jant lastik modifikasyonu yapacak arkadaşlara tavsiyem.
285 70 r19.5 jant lastik uygulaması yapsınlar.
Veya bir tim daha alçak olsun diyorsanız.265 70 r17.5 lastik jant.
13 ton üzeri yük tasimaciliginda
8 bijon ve 385 55 r19.5
8 bijon 435 55 r19.5
Dorse midilli tipi jant lastik uygulamaları çok faydalı olur nacizane tavsiyem.
tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim ustam ben ve benim gibi düşünenlerin yolunu aydınlattınız.

Artık yeni remorklarda sizin dediğiniz gibi dorse tipi çok yaygınlaştı. Aslına bakılacak olursa herhangi birşey alırken hemen hemen her yerine ve özelliğine dikkat etmek gerekiyor.
İyi günler ustam,

saygılarımla,
ismet

• Beğen
Tepkiler: Alexander
8 tona kadar taşır hocam
Ama garanti olması açısından
7 tonu geçmeyin derim
kabaca hesap yapacak olursak ustam benim normalde remork 4x2x0.7=5.6 m^3 (ilave dahil)hacim vardı ve max 4 ton arpa alıyordu , bunu da yüzdelik olarak hesaplarsam 1.4 çarpanını ortaya çıkarıyorum. şuan 4x2x1.2=9.6m^3 (ilave dahil) yapıyor yine aynı yüzdeliğe bölersem oda yaklaşık 6,86 ton arpaya hitabet ediyor buğday için şartlar ne olur bilmem ama.

kabaca hesap yapacak olursak ustam benim normalde remork 4x2x0.7=5.6 m^3 (ilave dahil)hacim vardı ve max 4 ton arpa alıyordu , bunu da yüzdelik olarak hesaplarsam 1.4 çarpanını ortaya çıkarıyorum. şuan 4x2x1.2=9.6m^3 (ilave dahil) yapıyor yine aynı yüzdeliğe bölersem oda yaklaşık 6,86 ton arpaya hitabet ediyor buğday için şartlar ne olur bilmem ama.
Buğday da senesine göre aşağı yukarı 7.5a kadar yolu var balık sırtıyla. Makas muavinli ise, şase de çift u ise, kolay yoldan boru dingilin içine bir küçük boy boru geçirip kaynatılabilir, masraftan kaçılır. Çok uzun mesafe gitmeyecekse aslında porya da götürür sizi. Bizim küçük römorka ilave atıp kullanmaya devam ettik, teker kopmuştu 😁 Ben poryanın ve bilyanın küçüklüğüne, bu yüzden fazla ısınıp dağıldığına inandığımdan öyle tavsiye veriyorum :)

• Beğen
Tepkiler: İsmetEngineer
arkadaşlar tekrardan selamlar, remorkn kasasını komple yenilettim ancak bikaç eksiğim kaldı.
1- remork kasasının en alt tahta uçları açıkta boydan boya plaka L köşebent ya da lama kaynaması işi var yaptırdığım adam orjinalinde birşey yok diye yapmadım diyor.
2- remork oku sıkışmış yay sağlam ama ok sıkışmış, çıkaramadım, sizce nasıl sıkışan oku çıkarabilirim, balyozlar fayda etmedi