Bu ilan doğru mu?

24.08.2008
369
143

Merhaba arkadaşlar,

arabam.com da aşağıdaki linkte yer alan römork ilanı var. Romörk modeline göre fiyat çok düşük değil mi? Normal mi bu fiyat. Bu romörkun sıfırı 90 - 100 arası yakın olsa gidip bakıp kaçırmayacağım. Ama çok uzakta. Ben de 93 model 4 tonluk tınaz romörk var hala taş gibi duruyor. Benim romörk bile en az 30.000 liradan satılır.

Bu ilan sahibi için yazmıyorum,tanımam,bilmem ama çok dikkatli olmak gerekli.
Geçen FB mibzer grubunda bir hububat mibzeri ilanı dikkatimi çekti.Ekran resmini aldım,bir ara ararım dedim.
Bir hafta sonra aynı grupta bir not:
Bu adam dolandırıcıdır,ben yandım siz yanmayın,netten topladığı başkasına ait mibzerin resimleriyle kandırıyor.
Meğer '' mibzeri sizin adınıza rezerve edelim '' diye 500-1000 Allah ne verdiyse çarpıyormuş.

Bu ilan sahibi için yazmıyorum,tanımam,bilmem ama çok dikkatli olmak gerekli.
Geçen FB mibzer grubunda bir hububat mibzeri ilanı dikkatimi çekti.Ekran resmini aldım,bir ara ararım dedim.
Bir hafta sonra aynı grupta bir not:
Bu adam dolandırıcıdır,ben yandım siz yanmayın,netten topladığı başkasına ait mibzerin resimleriyle kandırıyor.
Meğer '' mibzeri sizin adınıza rezerve edelim '' diye 500-1000 Allah ne verdiyse çarpıyormuş.
Fb marketplacedeki ilqnların %50 ya yakını tokatcı kışım takım taklavat alıp sattımız için cok karşılaşıyoruz hatta fiyatı normal yazılan ilanlarda bile karşılaşıyoruz genelde referans olmayan ilanlardan uzak duruyorum

Merhaba arkadaşlar,

arabam.com da aşağıdaki linkte yer alan römork ilanı var. Romörk modeline göre fiyat çok düşük değil mi? Normal mi bu fiyat. Bu romörkun sıfırı 90 - 100 arası yakın olsa gidip bakıp kaçırmayacağım. Ama çok uzakta. Ben de 93 model 4 tonluk tınaz romörk var hala taş gibi duruyor. Benim romörk bile en az 30.000 liradan satılır.

Muhtemelen kaporacıdır malesef internet alış verişinin kötü yanı kimseye kapora göndermeyin

Satan kişinin durumunu bilemeyiz.
Çok eskiden bir taksi alış fiyatının yarısı gibi rakamlara satılabiliyordu.
Eski , yeninin yarısı eder mantığıyla bakarsak römorkun fiyatı ortalama olarak bulunabilir.
Adamın ödemeleri vardır, sıkışıktır, daha uygun fiyata verir ama alışverişte malın ederine yakın fiyat teklif vermemiz etik olur.

Bu remorkun aynısı 5 tonluk şubat ayında 24 bine aldım ozmanan bende kesin tokatcı demiştim ama ilqn gercekmişti bilemeyiz
Şubat ayı için bile çok ucuza almışsın Cemal.Böyle ilanları izleyip,kaparo vermeden yerinde görüp beğenip parasını verip yükleyip götürmek gerek.
Damperli römork ihtiyacım olsa bu römork icin saniye düşünmem,gidip görürüm,alırım.

Defolu olanları 2. Elcilere bayiler yada fabrika satıyor bende 75bin yerine 60 bine 5 tonluk tınaz aldım nisan gibi sadece ilave kanatlarında çizik vardı 20cm kadar yerinde 74bin yazdığını gördüm geçen hafta alıp satıyorlar
Damperli römorklar artık 80-100 civarı,neredeyse traktör gibi.
Satan kişinin durumunu bilemeyiz.
Çok eskiden bir taksi alış fiyatının yarısı gibi rakamlara satılabiliyordu.
Eski , yeninin yarısı eder mantığıyla bakarsak römorkun fiyatı ortalama olarak bulunabilir.
Adamın ödemeleri vardır, sıkışıktır, daha uygun fiyata verir ama alışverişte malın ederine yakın fiyat teklif vermemiz etik olur.
İşlevlerini eksizsiz yapabilen kaynaksız tamirsiz temiz bir aletin 10-15 yıllığı bile artık yenisinin %60 ı civarı.
Aletleri temiz kullanmak,açıkta bırakmamak,bakımlarını yapmak değerini koruyor.Temiz mal yere düşmüyor,havada kapıyorlar.

Merhaba arkadaşlar,

kışın ben de bır ilana denk geldim Dolandırıcıymış Gerçek ilan Nevşehir'de çıktı

• Beğen
Tepkiler: mf285sdt
Bazı örnekler
Birinci romörk 45000
Pulluk 14500
İkinci römork 38000
En attaki 10 tonluk römork 35000

Resimler ve ekler

• IMG_20220906_000324.jpg
    IMG_20220906_000324.jpg
    277.7 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20220906_000254.jpg
    IMG_20220906_000254.jpg
    313.9 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20220906_000210.jpg
    IMG_20220906_000210.jpg
    276.1 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20220906_001934.jpg
    IMG_20220906_001934.jpg
    286.7 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
  • Beğen
İlan yeniden yayında. mesaj atmıştım bir eksiği kusuru mu var diye. Dönüş yaptı aradı. İhtiyacım yok 2018 model olduğu için 26000 lira dedi. Yakın olsam gelip bakarım düşünürüm dedim. Uzaktaysan zaten araman sorman da hata dedi kapattı.

İlan yeniden yayında. mesaj atmıştım bir eksiği kusuru mu var diye. Dönüş yaptı aradı. İhtiyacım yok 2018 model olduğu için 26000 lira dedi. Yakın olsam gelip bakarım düşünürüm dedim. Uzaktaysan zaten araman sorman da hata dedi kapattı.
İlan tokatcı neden ısrar ediyorsun başka no dan ara ilana yakın biyerde olduğunu söyle 1 2 saatte geliyorum de bakalım ne diycek drek kapora istiycek sonra kayıplara karışcak

• Beğen