Bu Trakklup Sitesi Ne İçin Var?

İşten bazen fırsat bulup insan yazamıyor. Çünkü hep çalışıyoruz ama neye ve kime çalıştığımızı bilmiyoruz.
Nohutlara silindir çektim çok da güzel yeşermişler. Öte yandan bademlere çiçek monilya ilacı ve sürümleri yapıyoruz. Diğer yandan hayvanların yemleri falan. Bir de yağmurdan fırsat bulamayıp boş bıraktığımız arazilerin pulluk sürümü var. Zeytinlerde de ufak ufak işlemler başlar. Üzüm bağını da bir türlü telin üstüne kaldıramadık yoğunluktan dolayı. Cevizlerin de budaması duruyor daha.
Gel gör ki bu işlerin hepsini toplasan şehirde bir dükkan kirasının gelirine bile eşit değil. Üretici bu derecede ayaklar altında, üreten bu derece değersiz.
Yemin ederim yaptığım işten zevk almıyorum artık, valla bıktım.
Bizde buğdaylara ot ilacı atanlar var, geç ekim yaptığımız için acele etmiyoruz.
Sığırlarla artık hobi çiftçisi gibi ilgileniyoruz, muhabbet kuşumuz gibi bakacağız, anlaşıldı.
Kırk litre süt veren ineklerimiz bulunmuyor.
Gabak işlerini biraz çeşitlendirsek iyi olacak gibi duruyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Cotyarî Evîne
Bizde buğdaylara ot ilacı atanlar var, geç ekim yaptığımız için acele etmiyoruz.
Sığırlarla artık hobi çiftçisi gibi ilgileniyoruz, muhabbet kuşumuz gibi bakacağız, anlaşıldı.
Kırk litre süt veren ineklerimiz bulunmuyor.
Gabak işerini biraz çeşitlendirsek iyi olacak gibi duruyor.
Hobi için oldukça masraflı bir sektör hocam 😂 bunun yerine farming simülatörden devam edelim. Hem orda daha büyük makineler var

• İnanılmaz
Tepkiler: The_Hoca
ARKADASLAR ANADOLUDA SEÇIM GECESI TRAKTÖRLER ILE ( GONVOY ) YAPAN BOLGELERDE ki ciftci kardeşlerim aramızda olanlar varsa onların fikirlerini sormak lazım
O traktörler parti devletinin faiz politikalarıyla alındı
O süslü apartmanlardan alınan daireler aynı politikaların nimetleriyle alındı
Çiftçi ve işçi sosyal anlamda statü atladı, memurla amirle daire komşusu oldu.
Alt gelir grubu(bu grup ülkenin en eğitimsiz grubudur aynı zamanda)yarın neler olabileceğini öngörmeden bugünün ortamına kandılar hatta adeta iman ettiler.
Yahu benim bizzat üzerime tapulu dedemin dedesinin babasından kalma tarlam var.bu tarla nesilden nesile düşük faizli krediyle mi aktarıldı😂😂😂
Geleneksel Türk tarımında nesilden nesile aktarılan toprak varken benim çiftçilikle ilgili tespitim, eğitilebilir bir gerizekalı olmanız sürdürülebilir çiftçilik yapmaya ve tarımsal mülk sahibi olmanıza günümüze kadar yeterliydi, peki ya şimdiden sonra?üstümüzdeki nesil finansal stratejiler, yüksek verimler rekolteler falan elde etti de mi aktardı bu mirası altındaki nesle.
Bu işin kokusu çıkmaya başladığında anlaşılacak ki en büyük ketenpereye gelen kesim ülkenin asıl sahipleri ve yerleşikleri olan çiftçi(ve hayvancı) kesimidir.
Alparslanın 1071de malazgirtte herkes sahiplendiği toprağın sahibidir diyerek Kürt ve Türk aşiretlerine hediye ettiği anadolunun tapusunu 1000 yıl sonra ayak oyunlarıyla nasıl alıyorlar izleyelim bakalım.
savaşlar, padişahlar, yıkılan devletler gören o topraklar kaç nesil daha aktarılır bu ortamda.kim 30 yıl daha ayakta kalacağını düşünebiliyor.

Son düzenleme:
ARKADASLAR ANADOLUDA SEÇIM GECESI TRAKTÖRLER ILE ( GONVOY ) YAPAN BOLGELERDE ki ciftci kardeşlerim aramızda olanlar varsa onların fikirlerini sormak lazım
Aaa, ayıp ayıp... Dünya bizi kıskanırken, dünya liderimiz Erdogan 85 milyon insandan yaklaşık 80 milyonun rahat yaşaması için ürünlerin fiyatının artmasına izin vermiyor. O yüzden sürekli mazota zam ve ithalat yapılıyor. Hem Erdogan kazanmasın da israil mi sevinsin? Ahh ahhh, nereden nereye. Büyük Türkiye'nin şahlanışının farkında olun. 2023 te bitti, artık bizi kimse durduramaz, süper güçüz biz süper... Tabi yersen 🤣🤣🤣

Bunun yanında hiçbir işe yaramayan muhalefet var, o da ayrı bi dert...

• Beğen
Tepkiler: Blackview
Aaa, ayıp ayıp... Dünya bizi kıskanırken, dünya liderimiz Erdogan 85 milyon insandan yaklaşık 80 milyonun rahat yaşaması için ürünlerin fiyatının artmasına izin vermiyor. O yüzden sürekli mazota zam ve ithalat yapılıyor. Hem Erdogan kazanmasın da israil mi sevinsin? Ahh ahhh, nereden nereye. Büyük Türkiye'nin şahlanışının farkında olun. 2023 te bitti, artık bizi kimse durduramaz, süper güçüz biz süper... Tabi yersen 🤣🤣🤣

Bunun yanında hiçbir işe yaramayan muhalefet var, o da ayrı bi dert...
Abi bunun mahalefetle hiç alakası yok ki😄 bunların bu iş bilmezliği ve halka uyguladıkları insan dışı politikaları karşısında hiç siyaset bilmeyen bir partinin bile kazanması lazım. Maalesef insanlar hala bunlara güvenmeye devam ediyor.

Bunlar gittiği gün Arjantin gibi olur sonumuz.

Abi bunun mahalefetle hiç alakası yok ki😄 bunların bu iş bilmezliği ve halka uyguladıkları insan dışı politikaları karşısında hiç siyaset bilmeyen bir partinin bile kazanması lazım. Maalesef insanlar hala bunlara güvenmeye devam ediyor.

Bunlar gittiği gün Arjantin gibi olur sonumuz.
Adam akıllı bir muhalefet olsa senin, benim, öğretmenin, doktorun kısacası herkesin bu kadar sorunu olabilir miydi? İnsanlar maalesef ki muhalefette de çözüm göremiyor, ama sırf bu yüzden de şuan ki iktidara da oy vermemeli

Bakın bir sürü şey yazabiliriz, konuşabiliriz. Emin olun temel neden eğitime dayanacak. En basiti Akp liler demiyor mu, anketlere baktığımızda vatandaşın eğitim seviyesi yükseldikçe oylarımız düşüyor diye...

• Beğen
Tepkiler: Alexander