Bu TT 55 nasıl çekiyor bu pulluğu..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: Bu TT 55 nasıl çekiyor bu pulluğu..

sertackrbck link=topic=69951.msg798222#msg798222 date=1385062277' Alıntı:
Tamam yavrum gel beklerim o 85 lik seninkiyi yirtar
Arkadaşım hitap tarzına dikkat et biraz saygı lütfen... Benim demek istediğimi anlamadın galiba sen yap onu da görelim dedim ben senin traktörün yapamaz demedim.. Ha şunu da iyi bilirim ben 285 s kullanmış biriyim 1998 modeldi.. Benim gözümde beş para etmez petrolün olsa yine de doymuyordu dediğim gibi yeminle ustayla kanka olmuştuk. Babam artık çıldıracaktı ve sonunda sattık kurtulduk yeni bir tt 55 aldık( Bu arada bu videodaki traktör benim değil, yanlışlıkla çekimler kısmında paylaşmışım) benimki 4x4 285 lik bunun yanında hurda yığını hem yakıt hem çekiş konusunda bu 55 lik bir başka.. Bu benim düşüncem sen katılırsın katılmazsın o ayrı.. Senin fikrine de saygı duyarım.. Senin için 285 en iyi traktör olabilir eyvallah deriz...Benim köyüm de aynı toprağı da aynı ama 285 4 lü 10 ile 2 litreye yakın yakıt tüketiyordu buna 4 lü 12 aldım alpler dekara 1,3 lirte yaktı oda pancar tarlasında.. Var sen düşün..

sertackrbck link=topic=69951.msg798243#msg798243 date=1385064061' Alıntı:
Ee yani ben 85 lige 4 10 taktim deneme amacli yeni pulluk alcazda iyi gidiyor tamam topragi yumusaktir ceker ama gelsin tekirdaga hodrimeydan
benim anlamadığım bu videonun sow olduğuna inanlar var nie yapıyolar bunu anlamış deyilim ben burda makinayı kötülemiyorum toprak yapısından dolayı iyi çekiyo ama aynı performansı geliş yönünde yapsaydı ozaman şow olurdu ama şimdi basit bir toprak işleme bizim burdada tt 55 5li 8 takıyorlar 10 no takıyorlar ozaman bunlarda bir sow bende 5li 10 numara 260 golduma takıyorum buda bir şow herkez sow yapıyo ozaman oho-*s

Yarın JD ' yi Satlığa Çıkartıyorum, cçr-*-s Ya Bizim Pulluğa Şeytan Asılıyor Yada Millet İşi Çözmüş... :S
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

sertackrbck link=topic=69951.msg798256#msg798256 date=1385064632' Alıntı:
O soz icinde ozur dilerimde her yorenin topragi farkli o pullugu bizim burda yeni td 100 lere takiyorlar ve gelde gor nasi cektigini siyah duman eksik olmuyor
Eyvallah Sertaç kardeşim senin canın sağolsun.... Varsın yukarı çekemesin veya çeksin gönüller bir olsun...

Toprak yapısı, direnci ÇOK geniş bi aralıkta değişiyo...

Aynı yörede emsal traktörlerin ne çektiğine göre kıyas lazım..

Öyle yada böyle video videodur :)

sertackrbck link=topic=69951.msg798271#msg798271 date=1385065421' Alıntı:
Genclik oyle iste dayimda 1992 mdl 70-66 avrupa var gecen gwcen gun cizel cekerken traktor zorlanmis buda basiyor diferansiyel pedelina ve olan oluyor baski balata sizlere omur
Dayın yanlış kardeşim ona basması mantıksız olmuş benim bildiğim kadarıyla o pedala basıldığında iki teker aynı anda çekmeye başlar ki fiatlarda ve Nh lerde cer dişlisi sistemi var traktör askıda kalmadığı müddetçe arka iki teker beraber asılır. Mf lerin en can sıkıcı durumu genelde tek tekerin pati çekmesidir ki bence en çok kaybettiği nokta o..

Valla ister ne şekilde olusa olsun tt55 bu pulluğu çekebilmiş. Abi az değil taktığı pulluk 140 cm yer götürüyor. İşe bu yönden de bakmak lazım bence.

sertackrbck link=topic=69951.msg798256#msg798256 date=1385064632' Alıntı:
O soz icinde ozur dilerimde her yorenin topragi farkli o pullugu bizim burda yeni td 100 lere takiyorlar ve gelde gor nasi cektigini siyah duman eksik olmuyor
siyah dumam mi bi yanlışlik olmasin ilk devirlenmeden sonra duman cikmaz o makinalardan ben td100 ü stop edene kadar sıkıştırdim duman gormedim 4-14 pullugu kirar yinede duman cikmaz o traktör arizalidir.:)

Evet patinaj kilidine basınca aynı anda döner yada gene yetmez dönemez ve hala zorlarsan-beklersen balata biter..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...