Bu yıl Esperia verimleri

Bende buğday arayisindayim golia ve flamura 85 ekiyordum değiştirmek istiyorum aklım hep esperia da genelde 600 kg nin altına dusmem verimde yağış az olursa sularım gübresini it ilacını yaprak gübrelerini iz elementleri pas ilacını eksik etmem ,.daha fazla verim istiyorum şöyle 700,800 kg ler arası, dikkatimi esperia çekiyor

Eksperia verimimiz 530 540 hatta ilk biçtiğimiz de 560 kg kadar çıkmıştık son biçilen Eksperya biraz verim olarak beklenti altında kalınca ortalama verimde düşmüş oldu..Önümüzdeki yıl yine Eksperya ekmeyi düşünüyorum duruma göre bir tane farklı çeşit deneyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
o programla 1.5 ton danelik mısır hasat ediliyor.1.5 ton nerde 750 kg nerde
Bölgemizde mısır bakımlarını da yazayım size geçen yıl dekarda 1800 kg ortalama aldık dekarda 40 kg dap 40 kg üre 20 kg sülfat ile aldık ancak mısır sulaması bizim için çok ağır elektirik parası belimizi büküyor esperia da durum öyle değil çok fazla sulama yapmadan bu verimleri alıyoruz yaklaşık 10 yıldır sadece esperia ekliyoruz her yıl arazinin belli kısmında denemeler yapıyoruz yakaladığımız en iyi değerler bu şekilde şuanda

Yer Eskişehir. Arazimiz kıraç.
Yıllardır Esperia ekeriz.
Yağmur yağdıkça verimi artan bir buğdaydır kendisi. En düşük verimi kurak yıllarda 200kg gördüm.
Zamanında yağış alan mevsimlerde 600kg gördüm. (600 kg verimi de çok iyi bir bakımla değil 15kg 20 20 kompoze ve 15 kg 26Can ile almıştık)
Bu yıl 300 kg dan 500 kg a kadar veren yerler oldu. Değerleri de 16 protein 78 hektolitre.
Biz de ankara da ekeceğiz dönüme kaç kg tohum kullanmayı tavsiye edersiniz kıraç arazi için?