BUĞDAY, ARPA, MISIR ve DİĞER TOHUMLAR İÇİN TOHUM TESCİL BELGELERİ

her yıl tescil yapılan tohumların iki yıllık deneme üretimleri daha önce tescil edilen tohumlarla kıyaslanarak rapor hazırlanmaktadır.
tarım bakanlığı bu bilgileri tohum tescil yaptıran firmalara vermekte ama çiftçi kardeşlerimizi bilgilendirmemektedir.

Akifinanc68 kardeşim arpada bu yıl yanılmıyorsam 1 ton / dekar verim almıştı.
Diyarbakırdan bir arkadaşımız 750 kg/dekar hasat elde etmişti. 1 ton / dekar sap elde etmişti.
Bandırmada ise yanlış hatırlamıyorsam Özgür veya aenema yaptığı tüm işlemleri paylaştı. 500-650 kg/dekar verim aldılar diye hatırlıyorum.
Bgfarm bulgaristanda yapılan işlemleri paylaştı. Ülkemizin orada yüzakı oldu.
mahmutünaldı osmaniyeden paylaşımlar yaptı.
cemil Altan adana paylaşımları yaptı
wallace22 çiftçilikle bir çok paylaşım yaptı. Ama en önemlisi zor ulaşılaçak bilgiler paylaştı. Ama konular arda kayboldu. Bir avukattan öğrendiği bilgileri burada paylaşarak önemli bir kütüphane oluşmasını sağladı.
Berkay5720 bildiği tüm konularda bilgisini kıskanmadan faydalı olmaya çalıştı.
Mehmet Sak gübreleme hakkında bilgi paylaşımı bulundu.
Cemal kardeşim ise karput, tahıl, yonca ve balya konularında tercübelerini paylaştı.
darende çalışmalarını paylaştı ve bilgiyi paylatı
Yusuf sarı ' dan TOKİ hakkında paylaşım yaparak bilgisini paylaşmasını bekliyorum
Yusuftuyluoğlu bilgi paylaşımı yaptığı gibi ortamı sakinleştirmesi ile ünlü
The Hoca ise tarım aletleri hakkında ayaklı hazır kütüphane bilgi ve tercübesini paylaşır. Gece saat 04,00 de bile....:)
Unuttuğum arkadaşlardan özür diliyorum.

Faydalı olması ümit ederek.

2:261. Allah yolunda mallarını harcayanların örneği, yedi başak bitiren bir dane gibidir ki, her başakta yüz dane vardır. Allah dilediğine kat kat fazlasını verir. Allah'ın lütfu geniştir, O herşeyi bilir.

Tüm çiftçi kardeşlerimin ürünleri bol ve bereketli olmasını temenni ediyorum.

Resimler ve ekler

• serin iklim tahılları tescil raporu 2018.pdf
    6.6 MB · Görüntüleme: 19
her yıl tescil yapılan tohumların iki yıllık deneme üretimleri daha önce tescil edilen tohumlarla kıyaslanarak rapor hazırlanmaktadır.
tarım bakanlığı bu bilgileri tohum tescil yaptıran firmalara vermekte ama çiftçi kardeşlerimizi bilgilendirmemektedir.

Akifinanc68 kardeşim arpada bu yıl yanılmıyorsam 1 ton / dekar verim almıştı.
Diyarbakırdan bir arkadaşımız 750 kg/dekar hasat elde etmişti. 1 ton / dekar sap elde etmişti.
Bandırmada ise yanlış hatırlamıyorsam Özgür veya aenema yaptığı tüm işlemleri paylaştı. 500-650 kg/dekar verim aldılar diye hatırlıyorum.
Bgfarm bulgaristanda yapılan işlemleri paylaştı. Ülkemizin orada yüzakı oldu.
mahmutünaldı osmaniyeden paylaşımlar yaptı.
cemil Altan adana paylaşımları yaptı
wallace22 çiftçilikle bir çok paylaşım yaptı. Ama en önemlisi zor ulaşılaçak bilgiler paylaştı. Ama konular arda kayboldu. Bir avukattan öğrendiği bilgileri burada paylaşarak önemli bir kütüphane oluşmasını sağladı.
Berkay5720 bildiği tüm konularda bilgisini kıskanmadan faydalı olmaya çalıştı.
Mehmet Sak gübreleme hakkında bilgi paylaşımı bulundu.
Cemal kardeşim ise karput, tahıl, yonca ve balya konularında tercübelerini paylaştı.
darende çalışmalarını paylaştı ve bilgiyi paylatı
Yusuf sarı ' dan TOKİ hakkında paylaşım yaparak bilgisini paylaşmasını bekliyorum
Yusuftuyluoğlu bilgi paylaşımı yaptığı gibi ortamı sakinleştirmesi ile ünlü
The Hoca ise tarım aletleri hakkında ayaklı hazır kütüphane bilgi ve tercübesini paylaşır. Gece saat 04,00 de bile....:)
Unuttuğum arkadaşlardan özür diliyorum.

Faydalı olması ümit ederek.

2:261. Allah yolunda mallarını harcayanların örneği, yedi başak bitiren bir dane gibidir ki, her başakta yüz dane vardır. Allah dilediğine kat kat fazlasını verir. Allah'ın lütfu geniştir, O herşeyi bilir.

Tüm çiftçi kardeşlerimin ürünleri bol ve bereketli olmasını temenni ediyorum.
İyi dileklerin için teşekkğrler sayın abim bil mukabil, 5-6 yıl ol önce tohumcular birliği beni ve bikaç arkadaşı uygun gördü sertifikalı tohum yetiştirmemşz için piyasadan bize düşük fiyata tohumluk verdi vede piyasadan yüksek fiyata malımızı alacaz diye vaaddde bulundu, fakat sözünü yerine getirmedi vede her yıl aidat adı altında para istedi 5 yıl tabiki para göndermedim fiyasko idi.sertifika vermişlerdi yanılmıyorsam yani tescilli çiftçiyim vesselam.