Buğday, arpa ve mısırda gümrük vergisi sıfırlandı

Arkadaşlar cahilliğimi maruz görün ithal olan her hangi bir üründe alınan gümrük vergisi kimin kesesine giriyor .
Bu ürünleri Devlet kendisi ithal etmiycekki gümrük vergisini sıfırlıyor . Durum böyle olunca Devletimizin burda çıkarı ne olaki onu merak ediyorum .
Çok şey yazmak geliyor içimdende yazsam ne olcak .

Arkadaşlar cahilliğimi maruz görün ithal olan her hangi bir üründe alınan gümrük vergisi kimin kesesine giriyor .
Bu ürünleri Devlet kendisi ithal etmiycekki gümrük vergisini sıfırlıyor . Durum böyle olunca Devletimizin burda çıkarı ne olaki onu merak ediyorum .

İthalatı özel firmalar da devlette yapıyor mesela Toprak Mahsulleri Ofisi. Şimdi ülkenin ihtiyacı olan 2 birim ama ülke 1 birim üretmiş, 1 birim açık var. Tüketim arttıkça çiftçinin elindeki ürünün fiyatı artar. Kısaca diyorlar ki çiftçinin elindeki ürünün fiyatı artmasın ben vergiden de feragat ederim yeter ki ekmeğe, makarnaya zam gelmesin. Birde buğdayı ülkede işleyip yurt dışına un ve un mamulleri şekilde ihracatı var. Yani kendi kendimize yettiğimiz yalanı burada ortaya çıkmış oluyor. Mısır ve arpa ise daha çok yem sektöründe kullanılıyor. Demek ki bunlarda da kendimize yetemiyoruz. Bu kalemlerde gümrük sıfırlanması, hayvan yemlerinin fiyatını yükseltmemek için yapılmış bir aksiyon diye düşünüyorum.

Bu şekilde bir haber var benim buna daha çok canım sıkıldı.

Vatandaş haberin altına güzel yazmış :

Sadaka yada yardım kendi evini doyurduktan sonra artanla yapacağın iyiliktir. Ülke insanı açken onu doyurmadan başka ülkelere para saçmak haramdır.

İthalatı özel firmalar da devlette yapıyor mesela Toprak Mahsulleri Ofisi. Şimdi ülkenin ihtiyacı olan 2 birim ama ülke 1 birim üretmiş, 1 birim açık var. Tüketim arttıkça çiftçinin elindeki ürünün fiyatı artar. Kısaca diyorlar ki çiftçinin elindeki ürünün fiyatı artmasın ben vergiden de feragat ederim yeter ki ekmeğe, makarnaya zam gelmesin. Birde buğdayı ülkede işleyip yurt dışına un ve un mamulleri şekilde ihracatı var. Yani kendi kendimize yettiğimiz yalanı burada ortaya çıkmış oluyor. Mısır ve arpa ise daha çok yem sektöründe kullanılıyor. Demek ki bunlarda da kendimize yetemiyoruz. Bu kalemlerde gümrük sıfırlanması, hayvan yemlerinin fiyatını yükseltmemek için yapılmış bir aksiyon diye düşünüyorum.

Bu şekilde bir haber var benim buna daha çok canım sıkıldı.

Vatandaş haberin altına güzel yazmış :

Sadaka yada yardım kendi evini doyurduktan sonra artanla yapacağın iyiliktir. Ülke insanı açken onu doyurmadan başka ülkelere para saçmak haramdır.
Gökhan bey ( niçkinizden isminizi tahminen yazdım ) .
Şayet paylaştınız ikinci haber doğruysa yazıklar olsun ben kendi payıma kuruş hakkım varsa helal etmiyorum .
Bu ne ya sen içerdeki üreticini çiftçini ez canından bezdir üretimden soğut . Sonrada git ithal ürün getir vergi sıfırla onuda ne oldu belirsiz kaçkıncılara hibe et.
Bumu müslümanlık bizlerin çoluk çocuğunun rızkına göz dikipde ülkeye zerre katkısı olmayanlara Ülke insanından alınan vergilerle ürün alıpda bağış yapmanın hiç bir izahı olamaz .
Bu dünyada olmasada öbür dünyada bunun hesabını elbet soran olur bunu yapanlara .

Şayet paylaştınız ikinci haber doğruysa yazıklar olsun ben kendi payıma kuruş hakkım varsa helal etmiyorum .
Bu ne ya sen içerdeki üreticini çiftçini ez canından bezdir üretimden soğut . Sonrada git ithal ürün getir vergi sıfırla onuda ne oldu belirsiz kaçkıncılara hibe et.
Bumu müslümanlık bizlerin çoluk çocuğunun rızkına göz dikipde ülkeye zerre katkısı olmayanlara Ülke insanından alınan vergilerle ürün alıpda bağış yapmanın hiç bir izahı olamaz .
Bu dünyada olmasada öbür dünyada bunun hesabını elbet soran olur bunu yapanlara .

Buyrun resmi gazete linki haber doğru.

Yazık vallahi çok yazık . Yemin ederim o hibe verilcek yerlerdeki insanların eline fırsat geçse ilk boğazlıyca kesim yine Türk halkı .
Varsa kuruşta olsa hakkım ben helal etmiyorum .
Ben onu beşi bilmem gardaşım güç tek taraflı olmuycak , güç tek taraflı oldum böyle olur .
Vay be kendi memleketimizdeki aç açığı doyurdukta .

bu işler böle abi malesef bosu bosuna sınırlenıpte kafanı agrıtma

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Sevgili Haci Coskun, sizi hep izledim, parayi betona gomup yatacagina calistin ugrastin, baskakarina da nasil yapikacagini anlattin, ama bir seyi maalesef anlamadin ki devlet sana dost degil. Hasatta ithalat serbest kalacak, hep boyle oldu, surpriz degil. Sanirim ciftci sebzeye yonelmeli ve urununu dogrudan satabilmeli, bunun icin cok cesit ama azar azar uretmeli, zor ama baska yol yok. En dogrusu kooperatif ama kimse gitmiyor. Senin silah yspip saklama ve fiyat bulunca satma sansin var, Allah yardimci olsun. Bari sutten hakkini alabilesin.

Çiftçinin elinden toprakları topluyorlar zenginler ziya tarıma 800bin dölüm devlet eliyle zirratve halkbankası kredisiyle aldı 3binde 18bine çıkardı babanın tarlasını dahil alamadı millet köyde. Tarla satan olmuş gecen ay 18bine ist almış sahibi belli değil topluyorlar resmen hükümet değişmeden bu gidişle çiftçi değişecek gümleyecek gemisi olan iş adamına 1.6 dan mazot satıyor bize 6küsürden devletten çuvalla para alan işadamlarına yandaşına ihale bedeli kadar 9.5 milyarlık vergisini siliyor yakında toplu gümleyecez babadan kalma tarlalarımızı zorlan işliyoruz çok sürmez onlarda satılır bu gidişle verimler çok düşüktü 150 /200kg arası verdi buğdylar kaç kiş tarlasını traktörünü satacak evini vs duyuyoruz satan satana

Çiftçinin elinden toprakları topluyorlar zenginler ziya tarıma 800bin dölüm devlet eliyle zirratve halkbankası kredisiyle aldı 3binde 18bine çıkardı babanın tarlasını dahil alamadı millet köyde. Tarla satan olmuş gecen ay 18bine ist almış sahibi belli değil topluyorlar resmen hükümet değişmeden bu gidişle çiftçi değişecek gümleyecek gemisi olan iş adamına 1.6 dan mazot satıyor bize 6küsürden devletten çuvalla para alan işadamlarına yandaşına ihale bedeli kadar 9.5 milyarlık vergisini siliyor yakında toplu gümleyecez babadan kalma tarlalarımızı zorlan işliyoruz çok sürmez onlarda satılır bu gidişle verimler çok düşüktü 150 /200kg arası verdi buğdylar kaç kiş tarlasını traktörünü satacak evini vs duyuyoruz satan satana

birşeyler yapmak lazım, tarımdan anlayan masada bunları ileri gelenler ile konuşup ikna edecek kişiler olmalı.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Devletin çıkarı kimin umrunda hükümetin çıkarları daha önemli enflasyonu düşük gösterilim oy kaybetmeyelim tek dertleri oy olmuş

birşeyler yapmak lazım, tarımdan anlayan masada bunları ileri gelenler ile konuşup ikna edecek kişiler olmalı.
Adamlar çöreklenmişler ğlkeyi sömürüyorlar vekilleri biz seçiyoruz hangi parti düzgün çalışıyor engelli olmayan yandaşlara 400bin küsür kişiye 7milyar ödenmiş bunun gibi daha niceleri var yurt dışına gönderdikleri yandaşlarına 126bin tl maaş verdikleri çıktı adamlar yıllarca şehirleri sömürdü kaç dağire ne kadar tarla topladıkları belli değil gazete tvler ellerinde

Artık vekilleri geçtim ben toplumu değiştirmek istiyorum vekiller demokrasi ile seçiliyor kimse ağlamasın.
Hitler,Mussolini,saddam ve bazıları toplum tarafından seçildi
Bizler kendimizi geliştirmedikçe göz göre göre kendi çukurumuzu kazacağız.
Eğitim her dönem keyiften değiştiriliyor gereklimi sanıyorsunuz toplum vasıfsızlaştırılıyor bilerek isteyerek bence.
Gel gelelim bu buğday ve diğer mahsullere gelen vergi indirimine kızanların çoğu zamanımda büyük ihtimal malum partiye oy verdiler ne yazıkki.
Ve son eklemek istediğim iş işten geçti sürün eşşeğinizi bu ekonomi minimum 10 yılda zor toplanır satılacak bişeyler kaldı ise devlette