Buğday as gübresi nasıl verilmeli

Gübre tankerin kaç lt peki kaç dekara ayarlı?
4 çuvallikta var 8 çuvallikta var daha küçüğü büyüğü vardir illaki bizim hesaptan gideyim 60 yağmurlama ( 5 metrelik 2 boruda bir fiskiye ) 6 dekar yer sular azotlu gübrelerin buharlasma kayiplari önlemek adina killi toprak dekara 10 kg kumsal topraklarda dk 4-5 kg tek seferde geçmeyin diyolar ona göre hesaplariz

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan

Yaptım.
Can verdim As verdim
Can da tankın dibi kireçle doldu as
da çok güzel bi şekilde erimiş vaziyetteydi
Şu hatayıda yaptım
Gübre yıkanma olur diye son 1 saat kala verdim ekinin kardeşlerini yaktı bu hatayı yapmayın
Sanırım kardeşlerin yanma sebebi şu olabilirmiş bilir kişiye sordum gübrede asit olduğu için biz birine uyduk ayarlama vanasını çok açmışız o da homejen dağılmadan birden gittiği için yakmış öyle dedi anlayan birisi

Sanırım kardeşlerin yanma sebebi şu olabilirmiş bilir kişiye sordum gübrede asit olduğu için biz birine uyduk ayarlama vanasını çok açmışız o da homejen dağılmadan birden gittiği için yakmış öyle dedi anlayan birisi
Birden gittiği için yakmaz son 1 saatte verdiğiniz için üzerine gübreyi yıkayacak yeterli su düşmemiş gübrede sonuçta bir tuz olduğu için yaprağı yakmış. Aklınızda bulunsun gübreyi sulamanın başında veya ortasında verin sonuna bırakmayın sonuçta onun kök bölgesine işlemesi ve yapraklardan yıkanması lazım.