Buğday ekimi

Bereketli olsun, ciddi kuraklık var daha 10 gün kapsamlı yağmur gözükmüyor trakyada, bulgarda da öyle mi
Sağolasın kardeşim burdada aynı erken ekenler tava gelen çıktı kuruda olanlar duruyor bozmayı düşünenler var kanola lar da aynı şekilde bozuk Pazar yağış gösteriyor du ama kayboldu hayırlısı artık

Sağolasın kardeşim burdada aynı erken ekenler tava gelen çıktı kuruda olanlar duruyor bozmayı düşünenler var kanola lar da aynı şekilde bozuk Pazar yağış gösteriyor du ama kayboldu hayırlısı artık
Biz buğdayı, taban gübresiz olarak ekim yaptık, tarlada tavuk gübresi mevcut olduğundan, sun'i gübre uzun süreli kuraklık olursa tohumu bozar. Ala tav olan silaj mısır yerlerindeki buğdayı bitirmek için 5-10 cm işleyecek gibi sulamakta fayda var.Aslında zaman birazda erken sayılır fakat havada kışlarsa don zamanı ekime çalışmakta var.Çiftçinin pişmanlığı bitmezmiş, ves selam.

Yaş tavuk gübresi attığım yere bezelye buğday karışımı yaptım üstüne yağmur yağdı, tohumlar yanar diye korktum fakat güzel bitim olmuş
Bir ay önce bir komşumuz, yulaf ekimi yaptı, üzerine iki yağış düştü, çim yaşa sardı, bu vakitten sonra kurakta görse korkmaz.Bu yıl yeterli yağış aldığımız için tav durumuna çalıştık, biraz erken davrandık.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Biz buğdayı, taban gübresiz olarak ekim yaptık, tarlada tavuk gübresi mevcut olduğundan, sun'i gübre uzun süreli kuraklık olursa tohumu bozar. Ala tav olan silaj mısır yerlerindeki buğdayı bitirmek için 5-10 cm işleyecek gibi sulamakta fayda var.Aslında zaman birazda erken sayılır fakat havada kışlarsa don zamanı ekime çalışmakta var.Çiftçinin pişmanlığı bitmezmiş, ves selam.
Benim traktör de problem olunca o yüzden geç kaldım ama bir yandan da daha iyi oldu hayırlısı hocam