Buğday ot ilacı sonrası sararma stres

ŞİMDİ ALDIĞIM AZTOTLU İLACI VE ARA PASI BERABER ATSAM OLURMU ?.NİTRAT GÜBREYİDE ATMADIM,ERKEN DİYE.ŞİMDİ MAYIS 3/ 4 GİBİ ATACAĞIM.10 MAYIS GİBİ YAĞIŞ VAR GİBİ.ATACAĞIM GÜBREDE FAYDALI OLUR SANIRIM
Nitrat buharlaşması az diye biliniyor. Ama 2 hafta oldu biz atalı yüklerken öyle bir yoğun amonyak kokusu vardı ki midemi dahi bulandırdı. Belki de oruçlu olduğumdan dolayı daha fazla hissetmiş olabilirim. Fakat buharlaştığı kesin. Yağmurdan en çok bir kaç gün öncesine denk getirsen iyi olur. Bayramda da yağış ihtimalini takip et bence.
Buğdaylarındaki sararma da muhtemelen ot ilaçları kaynaklı olabilir. Hamza buğdaylar genelde hızlı gelişiyorlar. Belki ot ilacı için biraz geç olmuş olabilir. Sapa kalkmadan atmanız iyi olurdu.

hiç sıkıntı yapma ben kök boğazları ayrı attım buğday ot ilacı ile olan sararmayı atacaktır canını sıkma emek veriyoruz sonuç olarak ama ben ilacı ile yaprak gübresi vs atmanı önermem biri yıkıcı biri yapıcı pas ilacı at mutlaka canını sıkma sararmayı atıcaktır.
slm.bayramın 1.günü nitrat attım.10 gün sonra buğdaylar değişiti.suan sorun kalmadı diyemem ama diz boyunda olan buğday bele kadar geliyor.1 karış olan yerlerde diz üstune ulaştı.ama stresi yetti.12 mayıs azot ve yaprak gübresi attım.inşallah çok daha iyi olucak..asıl sorunu da buldum.ilaçlarla alakalı değil miş.geçen yıl toprak altı ve toprak üstü attığım ot ilaçlarından kaynaklı,tarlayı ot bassın bidaha toprak altı ilaç atmam.:))

Merhabalar bir sorum olacak Hamza cinsi buğdaya Mart 28 de ot ilacı attım biri gramlık toz ilaç 1 hafta sonra baktigimda yem yeşil olan alt yasli yyapraklar sap sarı şuan gece gündüz sıcaklık farkından veya bitkiye çok yakın uygulandığından dolayı olmuş büyük ihtimal milagronun mixamin kullanicam ama havalar yağmurlu toparlar mı çok büyük bir kayıp olur mu teşekkürler
geçen yıl bu tarlaya ayçiçek ekiliyse.ot ilaçlarını fazla atmış ve sıralar biniştirdiysen olabilirmi,bi düşün bakalım acaba ondan olabilirmi