Burdurdan Gebe Düve Seçimi- (4 gündür burdurdayım:hacimmet)

Ynt: Burdurdan Gebe Düve Seçimi- (4 gündür burdurdayım:hacimmet)

Çalışkan ve bilgili kardeşim Hacımmet.Öncelikle hayvanların hayırlı olsun,Mevlam sütünü ve bereketini bol eylesin.Benim bir iki sorum olacaktı.İlk konu açtığında simental ırkı almayı düşünüyordun bundan neden vazgeçtin.Bide aceba burdura gelene kadar yakın çevrelerden bulamadın mı acep?İlgine teşekkürler :D

Hayırlı uğurlu olsun Mehmet, sen bizim köyü de dört kez gördün o zaman, Şarkikarağacı on beş kilometre geçince ileride sağda, yoldan gözükür.

Yorumlar için teşekkürler, :)
Düveleri işletme kapasitesini artırmak için aldım.Burdurun iyiliği istediğin yerden hayvanların kanlarını alıp test için gönderebiliyorsun kimse niye diye sormuyor düve satış sistemini iyi yerleştirmişler.
n_sayan link=topic=74475.msg875790#msg875790 date=1396693404' Alıntı:
bereketli olsun hayvanların taşınmasında herhangi bir sıkıntı oldumu son zamanlarda k belgesi km ye göre taşıma aracı vs biraz bahsedersen sevinirim
Şehirler arası hayvan nakliye yapabilen tırlarla getirdik hayvanları.
Denizlihorozu link=topic=74475.msg875868#msg875868 date=1396713050' Alıntı:
Merhaba Hacimmet kardesim oncelikle hayvanlarin hayirli olsun insallah guzel hayvanlar olurlar ve bol bol kazanclar saglarsin. Benim merak ettigim nicin buyuk ciftliklerden guzel hayvanlar almadin bildigim kadariyla aksaray ve cevresinde guzel hayvanlari olan ciftlikler var ... Burdur ve cevresinin hayvanida cok cok guzel... Fiyatlar ne durumda kaca aldigini ogrenebilirmiyiz?
Tekrar bol kazanclar diliyorum.
Abi Aksarayda gebe düve satışı yapan çiflik yok büyük işletmelerdede brucella riski çok tahlilde yaptırmazlar,ama Ereğli taraflarınıda gezdik Zengen taraflarında düve satışı yapan büyük çiflikler var aynı onlarda toplama hayvanlar iyilerini kendilerine ayırmışlar orta ayardakileri satıyorlar Ereğlide düve fiyatı çok yüksek 5,5-7 bin arası istiyorlar.
Ağır Abi link=topic=74475.msg875834#msg875834 date=1396703904' Alıntı:
Haberimiz olsaydı yardımcı olurduk hacım hayırlı olsun hayvanların
Eyvallah muhtarım yol üzeri olsaydı mutlaka arar uğrardım.

nailyetek link=topic=74475.msg875937#msg875937 date=1396720141' Alıntı:
Hayırlı olsun Hacım, sürüsüne bereket diyelim. Trakkulüp Mafia gibi her ilde bir ayağı var çok şükür.:D
Sağol abi iyiki trakkulübe katılmışım büyük bir aile olduk resmen.
İSHAK ÇAVUŞ AYDIN link=topic=74475.msg875943#msg875943 date=1396720657' Alıntı:
Çalışkan ve bilgili kardeşim Hacımmet.Öncelikle hayvanların hayırlı olsun,Mevlam sütünü ve bereketini bol eylesin.Benim bir iki sorum olacaktı.İlk konu açtığında simental ırkı almayı düşünüyordun bundan neden vazgeçtin.Bide aceba burdura gelene kadar yakın çevrelerden bulamadın mı acep?İlgine teşekkürler :D
Eyvallah abi sağolasın :) 1 adette simental aldım işin aslı Burdurdan uygun fiyata aldık bizim bölgemizde ve Konyada düve fiyatları çok yüksek,birde bazı arkadaşlarda burdur plakalı inekler var özellikle 15 plakalı hayvanlardan çok memnunlar bizim aldığımız düvelerde fizik itibarı ile güzel uzun yapılı ayaklı hayvanlar,Simentalden vazgeçmemin sebebi yüksek süt verimine sahip Fleckvey simental piyasada yok orta ayarda simental bulunuyor anca onunda fiyatı çok yüksek.
R.çiftçi link=topic=74475.msg875945#msg875945 date=1396720828' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun Mehmet, sen bizim köyü de dört kez gördün o zaman, Şarkikarağacı on beş kilometre geçince ileride sağda, yoldan gözükür.
Doğrudur Şakirkaraağaçtan çok geçtik.
sklr68 link=topic=74475.msg875950#msg875950 date=1396721088' Alıntı:
hayırlı olsun hacım bizde 20 kadar bir yaşında düve getirdik biraz pahalı oldu ama güzel düveler
Siz nerden aldınız düveleri?

Hacım hayırlı olsun. Bereketli olurlar inşallah.

Eğirdir ' de gölün altından geçen o yolu çok severim. Bir taraf dağ, bir taraf göl. Özellikle akşamüstü manzarası muhteşem oluyor. Gideceğini bilseydim yol üstü birkaç mekan söylerdim, yorgunluğunuzu atardınız.

O bölgedeki tarım arazilerini görünce ne kadar şanslı olduğunu anlamışsındır ki oralar yine iyi. Hele Çiftçiler tarafında bir tur atsaydın, Aksaray ' e döndüğünde secdeye eğilir, toprağı öperdin :)

neo8787 link=topic=74475.msg876063#msg876063 date=1396731482' Alıntı:
hayırlı olsun kardeşiim.bol kazançlar. fuar vakti gittin şehrimizin ilk hayvancılık fuarıydı geleydin iyiydi ...
Sağol hemşehrim,aksi denk geldi fuara yetiştiremedik elçek yıl İnşallah.
sebazios link=topic=74475.msg876121#msg876121 date=1396744669' Alıntı:
Hacım hayırlı olsun. Bereketli olurlar inşallah.

Eğirdir ' de gölün altından geçen o yolu çok severim. Bir taraf dağ, bir taraf göl. Özellikle akşamüstü manzarası muhteşem oluyor. Gideceğini bilseydim yol üstü birkaç mekan söylerdim, yorgunluğunuzu atardınız.

O bölgedeki tarım arazilerini görünce ne kadar şanslı olduğunu anlamışsındır ki oralar yine iyi. Hele Çiftçiler tarafında bir tur atsaydın, Aksaray ' e döndüğünde secdeye eğilir, toprağı öperdin :)
Eğirdir gölü çok güzel gerçekten,yol boyunda pek durmadık zaten 4 saatlik yol pek uzak değil
Bizim bölgemiz halı gibi dümdüz Burdurda kayış büğürcek o taraflar çok dağlık adamlar oda büyüklüğünde yerleri çevirip işlemişler.